faith · idiots

Seoses uue Messiasega

Vaatasin täna Pealtnägijat, kus räägiti uuestisündinud Jeesust – kes nägi “juhuslikult” välja täpselt samasugune nagu Jeesus piltidel ja filmides. Huvitav, kas inimesed on tõesti nii lollid, et neid huvitab ainult pakend, mitte sisu? Neid isehakanud Jeesuseid on ju tänapäeval sadu ja uskumisel ei lähtu inimesed mitte loogikast, vaid sellest, kui kenad ja “jeesuslikud” nad välja näevad ja kui meeldivat juttu nad ajavad. Kes see ikka tahaks kummardada jumalapoega, kes ütleb, et “sa lammas, sa töötad Keskpangas ja elad raha nimel, sa ei saa kunagi taevasse sest Piiblis on nii kirjas”, kui võib valida jumalapoja, kes ütleb, et “uks on avatud kõigile, kes usuvad”.

Okei, ma saan aru, et keskajal inimesed tõesti uskusid, et Piibli illustratsioone ei joonista mitte inimene, vaid Jumal tema käe läbi (aga kui keegi joonistab endal kodus paberile Jeesuse, mis erineb sellest teisest, teeb seda tegelikult Saatan tema käe läbi), aga mõnesaja aastaga võiks ju veidi areneda. Praegu tundub küll, et muutunud on ainult kombed ja keskmine inimene on ikka täpselt sama loll. 😀

Ja lõpetuseks tahaks veel kiita seda pangatöötajat, kes mainis nii “taibukalt”, et kui tänapäeva ühiskond on sellises seisus nagu ta hetkel on, ei saa tema ju ometigi hakata teistmoodi elama. No mõelge nüüd ise – eeldades, et Jeesus on reaalselt eksisteerinud – selle loogika järgi oleks Jeesus ka võinud kunagi öelda, et “so what, et mu rahvuskaaslastele täiega näkku pannakse ja kõik asjad ümberringi valesti on, ühiskond on ju hetkel lihtsalt selline, ma ei hakka ju ometi sellele vastu töötama”. Sel juhul istuksid kristlased siiani kõrini pasas ja ootaksid alles esimest Messiast. Mis tegelikult on muidugi hea religioon- ise sittagi tegema ei pea, ainult istud ja ootad, et tuleks keegi teine, kes otsa lahti teeks ja tee läbi mere rajaks, et sa jumala eest ometigi ise aerutama ei peaks. Kohe väga sobiv religioon neile, kes tahavadki uskuda, et õndsad on need, kes on vaimust vaesed. 🙂

7 kommentaari “Seoses uue Messiasega

 1. Kergem on kaamelil minna läbi nõelasilma värava kui rikkal pääseda taevariiki. Teises kohas oli rahaAHNUS kõige kurja juureks, mitte niivõrd raha ise. Selles mõttes ei ole võimalik originaalJeesuselt nõuda rikka elu põlgamist.

 2. Jesaja, 53/2 ja 3:
  Sest ta tõusis meie ees nagu võsuke,
  otsekui juur põuasest maast.
  Ei olnud tal kuju ega ilu,
  et teda vaadata,
  ega olnud tal välimust,
  et teda ihaldada.
  Ta oli põlatud ja inimeste poolt hüljatud,
  valude mees ja haigustega tuttav,
  niisugune, kelle pealt silmad ära pööratakse:
  ta oli põlatud ja me ei hoolinud temast.

  Et nagu ilus mees või mis? Üldiselt peavad piibliuurijad seda üheks vähestest Kristuse kirjelduseks piiblis. Teine koht on samas, 52/12. Samuti ei midagi kaunist.

  Parem kole välimus kui Kaarli kiriku altarimaalil kujutatud Ilus Villem, kes hingelt oli nii inetu, et tõi Kölerile hiljem pähe mõtted altarimaal ise oma käega hävitada.

 3. Aga nii ongi. Keskmine inimene polegi kiviajast saati targemaks muutunud. Ainult kombed muutuvad. Igasugu religioonid ja uskumused on vaid pinnavirvendus.

 4. Jutu viimase viie rea kohta…
  Et keegi Uku Masing avaldas kord arvamust, et inimesed tegid Jeesuse Jumala pojaks, et nad teda järgima ei peaks.

  tegelt ma otsisin kuuglist, kas leidub mõnd eestikeelset enam-vähem Jesaja raamatu kommentaari. Näed leidsingi ühe, aga mul paraku oli teise koha kohta vaja

  ja ei saa ka vaikida su lõpphüüde kohta – vaimus vaeste all mõeldi seal ilmselt neid, kelle vaim pole nii rikas, et ta kogu interneti igasugu jamaga täidaks.
  Niiet mind praagitaks selle kriteeriumi järgi koos teiega siin välja

  1. Muus osas võin ma sinuga nõustuda, aga isegi mina usun, et kui kunagi peaks reaalselt väljapraakimiseks minema, saame meie sinuga joone erinevatel pooltel olema 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.