faith

Ma olin selle Lassi asjaga vist liiga tormakas

Mäletate, ma mögisesin paar päeva tagasi sel teemal, et Liis Lass (või ajakirjanik või toimetaja, ega ma täpselt ei tea) oli ühe artikli lõppu kirjutanud lause stiilis “Ise teate, kas uskuda või mitte”? Ehk siis ajaleht ja ajakirjanik ütlesid otse välja, et nemad artiklile tõeväärtuse osas tagatist ei anna.

Tol hetkel tundus see mulle absurdne ja ebaeetiline, kuid nüüd, kui olen selle teema üle veidi mõelnud, arvan ma, et see on Liisi poolt väga innovaatiline lähenemine. Arvestades seda, kui sügaval perses eesti ajakirjandus on, oleks väga õige, kui ka teised ajakirjanikud tema eeskuju järgiksid ja selle lause iga artikli lõppu kirjutaksid. Nii oskaksid ka kergeusklikumad lugejad arvestada sellega, et ei tasu igasugust pahna uskuda, mis mõni kirjatsura paberile on pannud. Vähemalt kollase ajakirjanduse ja praeguste majandusuudiste puhul peaks see kohustuslik olema.

Nii et anna andeks, Liis, see lause oli tõesti igati asjakohane.

Ei, ülejäänud artikkel oli ikkagi täielik pahn.

Pilt on pärit siit.

5 kommentaari “Ma olin selle Lassi asjaga vist liiga tormakas

  1. Minu arvates Lass ei ole loll e klassikaline blondiin, tal isegi on mingi ajupotentsiaal olemas, aga kogu asja nudib ära “kõrge eneseteadlikus” – nii palju tal seda “midagi” ka pole ja varsti on talv, mul väike mure – äkki Liisile hakkavad lumehelbed otse ninaaugust sisse sadama, vesi võib kopsu sattuda.

  2. Ma pole väitnudki, et ta loll on (kuigi EBSi astumine on muidugi eriti kehv mainekujunduslik valik, eriti kui arvestada seda, et ta isegi seal eksamitest läbi suudab kukkuda), ma olen öelnud ainult, et:
    a) ta pole minu meelest klassikaliselt ilus (ja tänapäeva väärtushinnangute skaalal on ta muidugi ka ilmselgelt liiga paks, aga see mure on ka mul endal, nii et sel teemal ma ei kritiseeri)
    b) see artikkel oli ikka täielik iba.

    Üldse on tema artiklid ja teleesinemised mind suht külmaks jätnud, terav keel on tal küll, aga oskust seda kasutada ja mõtet selle kasutamise taga kipub vahepeal väheks jääma. Samas võime me muidugi alati uue Liis Lassi peale panustada, kes lavakast peale sirgumas on 🙂

  3. Ma lugesin sõnadeni “koer saab Chappi asemel Selveri koeravorsti,” rohkem ei julgenud, äkki väidab, et “pensionärid söövad nüüd räimevormi asemel purgeeni” … a noh, siukse tekstiga teenib kahtlemata paremini kui mõni süvitsi minev päris analüütik oma kuivikupuru netti riputades.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.