hooker

Appi, sa oled REIDIS vä??!!

Lugesin täna ühe Marise blogist arutelu (või hoopis kriitikat?) selle üle, millised pildid inimestel orkutis on – autor oli selgel seisukohal, et see, kui teistele näidatakse pilte, kus inimene on kena ja õnnelik (või oma lähedastega koos), on see enese afišeerimine, mis omakorda on väga-väga paha ja ebameeldiv asi. See jätab muidugi “normaalsetele inimestele” kaks varianti – üldse mitte fotosid lisada või panna üles pildid, kus inimene näeb võimalikult kole ja õnnetu välja. Nö vastukaaluks peavoolule. Kui ei tea, mis on kole, võib seda lugeda Perekoolist, aga märksõnad on laialiläinud meik, stringid või nabarõngas pekipolstris, karvapuhmas bikiini vahelt piilumas jne (kaks viimast on Perekooli iganädalased lemmikteemad). See oleks piisavalt sügavamõtteline.

Tundub veidi radikaalne seisukoht, eksole? Teema äratas mu tähelepanu aga seetõttu, et mul on viimasel ajal olnud palju kokkupuuteid teisipidiste radikaalidega. Ehk siis inimestega, kes küsivad minu käest siira ehmatusega:”Appi, kas sul on tõesti IKKA VEEL reidis ka konto vä???!!! Kas sa ei tea, et NORMAALSED INIMESED on juba AMMU Orkutis???!!!” Ehk siis mõned inimesed (kusjuures imelikul kombel pea alati mehed, aga see võib olla tingitud ka sellest, et 15 aastasi tibidest tiinekaid, kes samuti sellist juttu ajada võiksid, mu tutvusringkonnas eriti ei ole) juhivad mu tähelepanu sellele, et kuskil elutsevat mingi Normaalne Inimene (mul on kuri kahtlus, et ta on umbes nagu Lumeinimene), kelle järgi me kõik oma samme peaksime seadma. Igatahes on orkuti ülemuslikkust põhjendatud eelkõige kahe väitega – rate olevat pinnapealne ja tittedele. Ehk siis Orkutis tissinäitamine, igal nädalal uute piltide lisamine ja teiste piltide kommenteerimine ei ole pinnapealne, aga sama asi Reidis on metsikult leim ja häbiväärne ning seda häbi ei vähenda ka see, kui konkreetne inimene üldse säärt ei näita ja kedagi ei kommenteeri – mina näiteks kasutan mõlemat portaali just seetõttu, et mõned vanad tuttavad on ainult ühes neist ja vahel on vaja kellegi uut telefoninumbrit leida vms. Olen vastu öelnud, et misasja, normaalsed inimesed on hoopis Facebook´s, aga nii peenest huumorist ei saa need inimesed aru, vaatavad mind nagu ilmaimet ja räägivad hiljem oma sõpradele, et Rents on ikka natuke lollakas.

Loo moraal: lausa uskumatu, millest kõigest on võimalik staatuse sümbol teha ja kuidas virtuaalkäitumine on samuti muutunud hooajakaubaks – eelmisel hooajal rate, sel orkut, järgmisel facebook ja nii see eluke veereb. Kes rongist maha jääb või jaamagi ei viitsi tulla, võib kohe metsa elama minna. 😀

Pilt on pärit siit.

9 kommentaari “Appi, sa oled REIDIS vä??!!

 1. tundub, et facebook kogub eestis tuure. mul on seal kogemata konto ja sel nädalal tuli 2 sõbralingi pakkumist.
  be fast, be first!

 2. Haha kusjuures ma pean tunnistama, et kuigi ma pole küll otseselt šokeeritud kui mõnel umbkaudsel eakaaslasel rate konto on, aga natuke nalja teen teinekord küll. Noh niisama “hihi reidikonto! sa parem ole mu vastu hea muidu panen sulle 1’e” jne 🙂 See on kuidagi sisse jäänud aegade hämarusest saati.

 3. mina olen eriti afisheerimispede siis, sest mul on kontod nii Rate’s, Orkutis kui Facebookis:o k6igis natuke erinev seltskond, kellega on oluline kontaktis olla. ja kusjuurs t2nu Rate’le (mis on muidugi k6ige madalam ja lamedam eksole) leidis mind yks vana s6branna, kellega teed aastaid tagasi nii lahku l2ksid, et yldse teinetesest enam midagi ei teadnud ja suhted olid sel hetkel tiinekalikult segaseks ja karvaseks 6hku j22nud. jube hea oli p2rast pikki aastaid suud puhtaks r22kida ja t6deda, et sai ikka nooruse lollusest yksteise vastu jube siga oldud, aga tegelikult oleme me m6lemad t2itsa m6nusad ja lahe on j2lle suhelda…

 4. Jagasin kunagi korterit indiviidiga, kes pahatihti hommikusel kiireimal ajal käis wc-s läpakaga istumas. 30 minutit oli garanteeritud, teinekord läks hullemini.
  Sellest ajast on alati kerge õõv sees, kui ta hakkab msn-s rääkima.

  (Pilt tuletas meelde)
  T.

 5. AAaaahahaha, inimesed räägivad, kuidas teised ennast afišeerivad, ja teevad seda oma avalikus blogis. Pinde ja palke on rohkem kui raielangil.

  T: WTF??? arvutiga sitamajas? issand jumal.

 6. Kuna minu tekstile on viidatud, siis selgitan veidi. Minu sõnum ei olnud sugugi see, et oma piltide näitamine on alati halb ega ka see, et Orkut on milleski süüdi ja kindlasti ei soovitanud ma inimestele endast koledaid ja õnnetuid pilte üles panna 🙂 Ma ei mõista enese esile tõstmist hukka ega eita, et teen seda ka ise.

  Pigem viitasin ma oma tekstis trendile, millega massid kaasa lähevad, ilma et nad mõtleksid, miks nad seda teevad ja, ilma et väga, väga paljudel inimestel puuduks igasugune kriitikameel fotode osas, mida nad üles riputavad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.