faith

Idiootidest “heategijad”

Andke andeks, aga mul on juba kopp ees nendest heategijatest, kes valimatult kogu abipaluva spämmi kõikidele sõpradele edasi saadavad, tundmata üldse huvi, kas kuulutuses on kirjas “Materiaalsetes raskustes üksikema otsib rahalist abi. Asjade pakkumisega mitte tülitada.” või “8 aastane koer otsib uut kodu, sest omanikul lõi välja allergia”.

Tõsiselt, iga mõtlev inimene saaks aru, et kui see üksikema ütleb kohe ära, et andke mulle pappi, mitte süüa, siis ei vaja ta abi nii väga, et minu postkasti risustada. Või kui inimesel 8 aastat pole allergiaga probleeme, suhtun ma üsna skeptiliselt väitesse, et see nüüd välja lõi – võib muidugi juhtuda, aga enamasti on see räige vale, et inimeste emotsioonidel mängida. Oleks siis veel, et on selgitatud, et näete, majandusliku olukorra tõttu kolisime majast korterisse, siis oleks selge, et allergeen hakkab toimima. Ja eriti haige on, kui viimane lause on hüüumärgiga “muidu paneme magama!!!!” – see on emotsionaalne väljapressimine. Ja sellise haige sõnumi massiline edasisaatmine, ilma et reaalselt midagi tehtaks, on lihtsalt oma südametunnistuse rahustamine.

Või viimastel päevadel olen ma sada korda saanud kirja, mis algab nii “Tere, mina olen üks suur must koer, umbes nii suur nagu suur priske rotveiler”. Tuleb tuttav ette? Koera peremees suri ja koer vajab uut kodu. Kurb, eksole? Mida teha, saadaks selle ehk kõigile oma sõpradele, äkki mõni tahab? Aga kasutaks hoopis google´t ja saaks teada, et koer leidis juba pea kuu aega tagasi uue kodu? Aga mingid kuradima tropid, kelle jaoks google on ilmselt liiga keeruline riist, eelistavad selle asemel iga päev oma sõbralistile armastuskirju saada.

Nii et väike palve inimestele – kui te tahate kedagi abistada, mõelge enne sügavalt, kas ja millist abi see konkreetne olend vajada võiks. Võimaluse korral tehke väike taustauuring. Ja seejärel langetage olemasoleva informatsiooni põhjal otsus, mis oleks kõige kasulikum – saata see edasi kõigile, saata edasi kellelegi, kellel on vajalikud kontaktid ja võimalused (näiteks konto koertefoorumis, et kuulutus sinna sisestada), saata kellelegi, kelle kohta te teate, et ta oleks sellest huvitatud. Sest oma sõprade valimatu spämmimine on lihtsalt easy way out, millest tegelikult kellelegi eriti kasu ei ole.

Pilt on pärit siit.

Üks kommentaar “Idiootidest “heategijad”

 1. I usually do not comment, but I read a few of the comments here Idiootidest heategijad | Pärdikute päevaraamat.
  I actually do have a couple of questions for you if it’s okay.
  Could it be only me or do a few of these responses look as if they are left by brain
  dead folks? 😛 And, if you are writing on other online social sites, I’d like to
  follow you. Could you list of every one of your social community pages
  like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.