hooker

Kuidas teha Eesti elu paremaks, vol2

Teisipäeval potsatas minu postkasti meil üleskutsega osaleda esseevõistlusel “Kuidas muuta Eesti elu paremaks”. Tähtajaks oli kolmapäev. Kuna muud asjad tahtsid ka tegemist, ei jõudnud ma nii kiiresti oma ajusid liigutada ja ei tahtnud eriti “originaalselt” kirjutada kah, et “naeratage rohkem naabritele ja tehke igaüks kas või natukene valdkonna heaks, mis teid huvitab”. Nii et jätsin osalemata.

Aga üks idee mul siiski tuli. Nimelt on praeguseks selge, et enne hakkab Issanda päike solgiämbrist tõusma, kui meie suletud nimekirjade alusel toimiv valimissüsteem ära muudetakse. See tähendab aga seda, et Rents (ja temaga koos veel tuhanded inimesed) ei lähe kas üldse valima või hääletab suvalise tondi poolt, et Ansip/Savisaar/Galojan võimule ei saaks. Samas tahaks aga ka Rents end ju kodanikuna tunda ja elada teadmises, et ta on oma panuse andnud. Nii et minu geniaalne idee on selline – valimisseadus võiks jääda samaks, aga erakondade kõrvale võiks igas maakonnas tulla ka väike valikuvariant kirjaga “Mitte sittagi pole valida”. Saaks minusuguste süda rahu ja ka riigiisad saaksid selgelt ja statistiliselt näha, kui suur protsent kogu seda klounide kampa, pardon my french, klounideks peab.

3 kommentaari “Kuidas teha Eesti elu paremaks, vol2

  1. ainult 1 täiendus su ideele: see lisakast peaks olema ikka hästi suure konteineri mõõtmetes, muidu hakkab üle ajama v ei mahu kõik sedelid sisse.
    e-hääletajatel muidugi lihtsam ..

  2. Ühel mu sõbral oli idee, et valimistel peaks olema võimalik anda ka vastuhääli ja valituks saavad need, kellel häältesumma miinus vastuhäälte summa kõige suurem. Päris huvitav, kas Savisaarel-Ansipil tuleks positiivne või negatiivne tulemus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.