Uncategorized

Sünnitamisega ei tasu liiale minna

Negatiivseid näiteid on oi kui palju – Kati näiteks on isegi eesti kirjandusklassika ära unustanud ja ajab Oskar Lutsu Gailitiga sassi, sest liigne surumine sünnituslaual on oma nõudnud. Sport on muidugi kasulik, aga hea sportlane teab, mida teha, et hilisemaid vaevusi vältida. Seks pole siin mingi erand.

Aga lastetusmaksu idee kui selline on suurepärane – inimesel on hobi, mis talle väga meeldib (sest ilmselt nõustuvad kõik, et need, kellele lapsed väga ei meeldiks, ei tohiks lapsi saada) ja need, kes tema vaimustust ei jaga, peavad siiski plekkima, et aidata tal oma kuluka hobiga tegeleda.

Muidugi võib väita, et mulle kui maksumaksjale jääb lootus, et ehk see laps ei lähe vangi, koli välismaale, hakka narkomaaniks ja saab vähemalt keskmise palgaga töö ning jõuab korralikult sotsiaalmaksu maksta, aga mõelgem reaalselt – see on demagoogia. Mul ei ole sellest kasu. Eesti riik tõestas just, et võib päeva pealt aastaid lubatud soodustuse ära kaotada ja näiteks mu sõbranna ema, kes võttis lasteaiakasvatajaks õppides õppelaenu täie teadmisega, et ei pea seda ise tagasi maksma, sest riik väärtustab seda, et ta end lastele on pühendunud, võib nüüd kodus näppu imeda. Nii et ei ole mitte mingit alust arvata, et näiteks mina 40 aasta pärast üldse pensioni saan – või et emadel järgmise aasta jooksul emapalka käest ära ei võeta. Kui mul on vaja arstiabi, pean ma selle eest enamasti maksma, kuigi mul on haigekassakaart, sinist lehte maksab nüüd suuremas osas tööandja (õigemini keegi ei maksa, sest keegi ei julge haige olla, pigem surevad vaikselt töö juures laua alla) jne. Nii et tegelikult jääks ka selle maksu juures mulle siiski ainult andmisrõõm, eeldades, et ma olen hea inimene, mida ma kahjuks ei ole.

Lose some, lose some.

19 kommentaari “Sünnitamisega ei tasu liiale minna

 1. Kui see maks on selline väljapressitud lisasolidaarsusannetus järeltulevatele põlvedele, et nad ikka söönud, joonud, suitsetanud ja kasvatatud oleksid, siis ma tahan selle eest midagi vastu ka saada – näiteks, et ma võin mõnele kaagile kasvatuslikus mõttes kogu oma makstud raha eest üle küüru anda kui selleks põhjust on.

  Tglt võiks tarkpead mõelda pigem sellele, et kunagi oleks veel riik ja mingigi majandus, kus need tulevased põlved üldse maksjumaksjaks saada võiksid, muust rääkimata.
  Raha korjata oskavad teatavasti kõik, kel selleks JOKK volitused käes.

 2. Lastetud kinni plekkima Murutari orgasme! 😀 (oli see ju too tädi, kes väitis, et sünnitamine annab talle orgasmi?)

 3. P.S. lastetusmaksu pooldajate (valdavalt 5+ laste emad?) jutust jääb mulje, nagu nagu lastega peresid ja noori emasid riigikassasse laekuvatest maksudest üldse ei toetataks. ometi see pole ju nii

 4. Nagu ma Reenale end juba väljendasin:

  a) Mul pohhui, ega nad ilmselt sadu kroone kuus ära ei võtaks ja kui mingi 30-50 krooni kuus maksmine tähendab seda, et mul ei inise inimesed kaelas, et “Oi, 21 aastat sai täis, kas sa lapse saamisele ka mõtled?!” või võtavad ära vigina, et “Lastetud naised on vaid parasiidid!” ja ma saan endale osta lastetu naise vaba ja legaalse elu, siis lasku käia, tegelikult. Ma võidan ehk veidi rohkem respekti (=suvakad mölisevad mu emaka teemadel vähem ehk) ja kaotan veidi raha.

  b) LAsteutd maksavad niigi rohkem makse praegu – tulumaksusoodustus.

  1. Haha, naiivitar, sa võid kasvõi kümme tonni kuus maksta, sinu isiklikke valikuid kritiseerimast ei loobu enamus inimesi ka siis, kui sa neid personaalselt üleval pead. Teoorias kõlaks muidugi kenast.

   Teiseks arvan ma, et see, mis praegu toimub, on lausa kuritegelik vastutustundetus ja siseriikliku vaenu õhutamine (“Me küll võtsime teie lastelt tasuta koolilõuna ära, aga see on tegelikult lastetute süü, kui nemad plekkima panna, siis saate tagasi.” – mis sel juhul järgmiseks ära võetakse, et mõne uue maksuga tagasi tuua?).

   Maksusoodustuste jms olen muidugi kursis, aga ma ei tahtnud seekord postitust maksudest ja toetustest rääkimisega liiga keema ajada. Muide, kas teate, et käivad jutud, et ülikool on ka otsustanud kõiki seniseid toetusi vähendada, sest tuhat krooni on heale üliõpilasele ilmselgelt liiga palju?

 5. Ja kui keegi mulle annaks veel garantii, et see, et mina ja Rents ja teised iluteadlikud & tundlikud pifid maksame seda ütleme 50-100 krooni kuus lastetusmaksu selleks, et õpetajatel palka normaalsel tasemel hoida ja võimaldada tasuta koolilõunaid gpmnaasiumi lõpuni välja, siis ma oleks üsna hea meelega nõus maksma.

  Võib-olla ma ei ole lihtsalt nii küüned-enda-poole inimene nagu paljud teised, minu jaoks on korralike õpetajateta & näljas lastega koolid väga traagiline nähtus sõltumata sellest, et kas ma ise olen pungunud.

  Kerjustele ma ju annan ometigi raha (mõnele tänavamuusikule või eriti pateetilisele memmekesele lausa 10.-), miks siis mitte lastele?

  Aga ilmselt on see väga ulme ja raha eest liisitaks Evelin Ilvesele veel võimsam käula.

  Krt, sõitku rulluiskudel tööle…

 6. lähme parem katoliku usku kõik, paneme kondoomid põlema ja laseme tabletid potist alla. seejärel maksustame pederastia, onaneerimise ning katkestatud suguühte, pornograafiast ja erootikast rääkimata, sest need keelame ära. äh, kurask, viljatus (kasvõi enneaegselt sündimisest või mumpsist või põiepõletikust või traumast vms tulevnev) tuleb ju kah maksustada – nahhui sa ei sigi, värdjas, maksa ära!

 7. ja inimesed küsivad moo käest, et miks ma ametlikult tööl es käu….krt kui keegi koorib m’lt viiendiku palgast ilmaigasuguseid garante vastu andmata siis kerigu palun pörgu- ei saa ja kõik!
  Pealegi on eest vabariigi riiklik tervisehoolekande tööstus nii udupeenelt üles ehitatud, et pensionieani elamine on suh’t välistatud…

 8. Ei, asi ei ole selles, et ma ei oleks valmis maksma, kui sellest kasu on. Asi ongi just selles, et:
  1) maksesüsteem peab olema solidaarne (mitte nii, et maksustatakse just neid maksumaksjaid, kes tegelikult niigi seda riiki püsti hoiavad)
  2) maksudeks mineva raha kasutamine peab olema läbipaistev ja rahva jaoks põhjendatud (hüsteeriline naer saalist)
  3) enne, kui tehakse mõni lisamaks, tahaksin ma näha, kuidas riigikogu kõike endaga seonduvat korralikult kärbib – alates palgast, lõpetades autode, üüri, valijate jne jaoks mõeldud lisatasudega

 9. Murutari puhul on huvitav veel see, et kuigi ta väidab, et tal on Mowgli peas ja ta on seda 8 korda lugenud, arvab ta siiski, et Shere Khan sõi Mowgli vanemad ära. Huvitav, kas ta luges Disney adapteeritud varianti?
  Olematu asja/isiku maksustamisets ma ei hakka parem rääkimagi. Millegi puudumist saab trahvida, mitte maksustada.

 10. “Shere Khan sõi Mowgli vanemad ära.”

  Ma olen ka Mowglit kaks korda lugenud (seda roheliste kaantega) ja seal ütleb selgelt, et tiiger sõi ta vanemad ära. “Hääl tundus kõmavat neljast ilmakaarest korraga” või kuidas seal ütleski.

  Ja Shere Khan vihkaski Mowglit seetõttu, et ta teda kätte ei saanud. Stseen hundikoopast – Shere Khani pea varjutab koopasuu ja ta aetakse sealt minema, viimase asjana lubab ta Mowgli hävitada.

  Võiks siis ise ka raamatut lugeda, selmet teisi sõimata.

 11. Hmm, samas, kui nüüd mõtlema, hakata, siis ma ei ole enam kindel, et kas ta just tappis ta vanemad, ründas küll. Mul on rünnaku kirjeldus selgelt meeles.

  Ma mäletan, et ta kindlalt ründas seda küla või laagriplatsi (memory fails), oli ilge segadus ja kisa ja kära ja kuidagi sattus Mowgli Akela juurde, vihane Khan kannul. Ma nüüd ei oska pead anda, et kas ta just tappis vanemad, aga tema süü tõttu jäi Mowgli oma vanematest ilma küll. Raamatut ka käepärast pole hetkel, rsk, ja viimane lugemiskord jääb 8-9 aasta taha.

  See on see, kui magamatus on.

  (ikkagi mulle ei meeldi, kui inimese jutust nopitakse mingi teemaväline element välja ja siis tehakse inetuid isiklikke rünnakuid; see on innojairjalik – “Aga…. Aga… Aga ta kannab seal pildil koledat kleiti, vot!”. -,-)

 12. Ma neid, kes lapsi tahavad ei s6ima. Kui inimene ikka lapsi tahab ja eluga rahul on, siis v2ga tore ju.
  Sama aga ootaks nende suhtes, kes lapsi ei taha/ neil veel ei ole, kuigi on juba ‘synnitamiseas’. M6ni on 6nnelikum kui tal pole lapsi.
  Peaks nagu lihtne ja loogiline olema ju. Aga ilmselt siis ei ole.

 13. Nüüd sa suutsid küll tühjast kohast palju lolli juttu välja imeda. Ja see, et sa emapalga pärast nii mures oled on kah väga südamlik arvestades, et enamus orava valijatest saavad 15-30 kilo kuus emapalka, mis on täiesti absurdne. Puhtalt selle pealt, et ema palga maksimumiks panna 10 tuhat krooni kuus, võidaks riik aastas kordades rohkem raha, kui lastetus maksust. Aga noh, seda imet ei tasu loota, et emapalga kallale minnakse, kuidagi peame me Euroopale oma jõukust näitama. Ja ma ei saa aru, miks parempoolsed üldse hädaldavad, kuna lõpuks on teil natsi valitsus.

 14. Nirti, kui inimene kirjutab oma loo alguses neli lõiku sellest, et tal on Mowgli peas ja ta on seda 8-9 korda lugenud ja võtab selle oma arvamusavalduse aluseks, siis jah, ma arvan küll, et ma võin juhtida tähelepanu sellele, et ta algväide on väär. Tiiger ründas jah vanemaid nii, et nood lõkke juures pagesid, aga ei tapnud.
  Rentsi sissekande esimene lõik on ka sünniteustegevuse mõjust ajutegevusele, kas pole?
  Ning enda arust ma ei sõmanud kedagi, aga võib-olla me mõistame sõimamist ka erinevalt.

 15. Naisele, eriti veel poeginud naisele, mõjub esimene lõik nagu lihanuga selga. Üllatav, et Rents ise seda ei teadnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.