faith

Kas Postimehe omanike ringis on mingeid olulisi muutusi toimunud?

Nimelt pidin ma täna Postimeest lugedes üllatusest pea pers istmikule kukkuma – midagi sellist pole mu õrnad silmad ammu näinud. Juba pealkiri “Saksa tudengid nõudsid tänavatel oma õigusi” jätab ju lugejale (otse loomulikult eksliku) mulje, et nõudjatel on moraalne õigus midagi nõuda, mis on meie meedias ennekuulmatu. Tavaliselt sisaldab isegi kümne pensionäri meeleavaldusest jutustav artikkel lauseid stiilis “Õnneks möödus meeleavaldus rahumeelselt” (kuigi kõik ootasid, et pensionärid hakkavad kohe aknaid sisse peksma ja autosid süütama?) ja “keegi viga ei saanud”. Seda viimast armastatakse eriti kasutada tudengitest rääkides, sest see jätab varjatud mulje, et kuigi toimus asju, mille käigus oli tõenäosus vigastada saada täiesti olemas ja meeleavaldus oli vähemalt mingil määral lubatud piiridest väljunud – ja kõik teavad ju, et tudengid on nagu metsikud loomad, kes ainult ootavad puuridest välja pääsemist.

Meie mõistes ennekuulmatu on ka see, et teadusminister ütles, et mõistab noorte nõudmisi, ning haridusminister ütles koguni, et loodab, et sellest üritusest on palju kasu ja et “ka avalikud vaidlused võivad asja positiivselt edasi viia”. Ehk siis – poliitikategelased avaldavad toetust rahva omaalgatusele. Suur osa tudengite nõudmistest on minu meelest ka täiesti asjalikud, nii et loodan siiralt, et nende pingutused kannavad vilja.

4 kommentaari “Kas Postimehe omanike ringis on mingeid olulisi muutusi toimunud?

 1. Rents, sul on pipar liiga perses, ma vaatan.

  Pealkiri on üsna tavaline. Kelle õigusi need tudengid siis ikka nõudma peaksid, kui mitte enda omi? Ja “nõudsid õiguseid” toob silme ette rooma orjandusliku korra, kus kellelgi pole mitte mingisuguseid õiguseid. Ilmselt oleks parem “õiguste suurendamist” vms.

  Ja mis su teise lõiku puutub, siis no anna andeks, normaalne uudis kajastabki meeleavalduste puhul seda, et kas oli rahumeelne või mitte, kas keegi sai viga või mitte. See on täiesti tavaline uudise edastamise vorm, ei tasu ajakirjandust nii demoniseerida nagu sina seda teed. Asjasse ei puutu üldse pensionärid ja tudengid ja eelarvamused nende suhtes ning samuti ei välista tudengite ja pensionäride kohalolu seda, et tegu võiks olla vägivaldsuse ilminguid omava meeleavaldusega.

  Lihtsalt anti teada, et oli meeleavaldus, mis kulges rahumeelselt, vigasaanuid ei olnud.

  Mis sa kisad, lilleke?

  1. Tegelikult ma ju ei vigise, ma suisa kiidan. See on minu meelest üle hulga aja peaaegu neutraalne artikkel, nii et väga meeldiv lugeda. Kuigi…See tegelikult ikka nii väga rahumeelselt ei kulgenud – on isegi kirjas ju, et osade suhtes tuli kasutada vägivalda ja osad tuli välja tassida (kuigi enamustes riikides, ma julgen arvata, et ka Eestis, poleks keegi hakanud kedagi kuskile tassima, kumminuudiga üle turja ja küll kõnnib ise). Nii et ilmselt on artikkel isegi liigselt teisele poole kaldu, kui isegi sul see märkamata jäi. 🙂

   Ja ma ei demoniseeri, lihtsalt tahaks objektiivset ajakirjandust. Teate küll, nagu… Nagu… No peab ju olema kuskil mõni? Ma ei tea, nagu vanasti Eesti Ekspress.

   P.S. Jah, mul ei tule praegu isegi välismaalt ühtki päris objektiivset ajalehte meelde. Olengi selle koha pealt nõudlik. 😀

 2. Issand, ma lugesin öösel unise peaga valesti. Üks sõna jäi vahelt ära ja läkski kogu tekst metsa. Ma enam ei tee :/

  Aga no üldiselt see jääb kehtima, et sa demoniseerid üle natuke. 🙂 St. poliitikategelased tegelikult ei vihka rahvast ja on täiesti normaalsed inimesed. Ma usun, et isegi vana Savipäts ise võib teinekord täiesti adekvaatseid otsuseid teha.

  Tramaivõi, ma peaksin minema ja külma dušši võtma, ma olen täiesti kapsas viimasel ajal.

  1. Ei demoniseeri tegelt (kuigi ma olen täiesti kindel, et Edgar on emotsionaalne hälvik ja ei suudle isegi oma lapsi hommikul põsele, ainult valijaid, keda ta voodist ukseni saadab), mul lihtsalt on juba sisse juurdunud rõvedalt sarkastiline lähenemine, mida ma tegelikult ise ka põhjani ei usu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.