dogs

NB! Meeldetuletuseks koeraomanikele!

Ma usun siiralt, et enamus minu blogi lugejatest on mõtlevad inimesed, aga sellest hoolimata tahaksin praegu kõigile meelde tuletada, et kuna koerad ei higista, on neil raskem end jahutada ja kuumarabanduse oht on hetkel väga suur. Eriti muidugi pikakarvaliste ja polaartõugude puhul. Väga tundlikud on ka buldogid, mopsid jne. Seetõttu ei tohiks praegu viia koeri pikkadele jalutuskäikudele, neil peaks pidevalt olema ees joogivesi ja võimalus rahulikult jahedas kohas pikutada. Kindlasti ei peaks koer olema rannas või näiteks autos ootama, kuni pererahvas poes käib.

Ohumärkideks on loidus ja hingeldamine ning sel juhul on esmaabiks koera jaheda (mitte jääkülma!) veega märjaks tegemine. Kui koer hakkab teadvust kaotama ja/või on ebaadekvaatne või tal tekivad krambid, tuleb koer esmalt märjaks teha ja seejärel otsekohe kliinikusse sõita.

See ei ole väike asi, sest ülekuumenemine on kahjulik ka siis, kui päris kuumarabandust ei teki. Võivad tekkida aju-, südame- ja/või neerukahjustused, kuumarabanduse tulemusena võib koer aga ka surra – ööl vastu tänast suri üks chow-chow kuumarabanduse tõttu, nii et see ei ole miski, mis ainult telekas juhtub. Oleme ettevaatlikud.

Pilt on pärit siit.

2 kommentaari “NB! Meeldetuletuseks koeraomanikele!

  1. Selle suve kuumimad päevad olevad seapõite järgi juhinduvate ajakirjanike info kohaselt möödas. Seega on Rents jälle tige paanikat põhjustav Lehm.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.