hooker · literature

Noh, hädised kirjanikuhakatised!

Jah, teie, kelle kohta Priit šovinist Pullerits on öelnud, et blogijad ei hakka mitte iialgi tõsiseltvõetavalt ajakirjandusega, veel enam PÄRIS kirjandusega, konkureerima*!!! Siin on teie võimalus end arendada ja ükskord talle koht kätte näidata.

Nimelt toimub järgmisel nädalavahetusel (s.o. 11.-12. juulil) Sännas (Rõuge vallas) loovkirjutamise õpituba, mida juhendab Dharmachari Sarvamitra Soomest. Lisainfo (tsiteerin):

Loova kirjutamise töötubades lähtub Sarvamitra kirjutamismetoodikast “Hunt uksel”, mille on välja töötanud Ananda ja Manjusvara Inglismaalt. “Hunt uksel” loodi selleks, et tuua kujutlusvõimevabadus inimese igapäevaellu. Kujutlusvõimerikkuse ja igapäevaelu ühildamine võib ravida ja jõudu anda. See võib värskendada armastust elu vastu ja tuua muutusterohkeid taipamisi ellu ja inimsuhetesse.

Meditatsioonid, mängud, juhendatud kujutlusmatkad, vestlused ja rühmaülesanded aitavad õpitoas osalejaid ärgitada kujutlusvõimet ja vabastada energiaid, mis tihti on olnud aastaid kammitsetud ebasoodsates tingimustes. Õpitoas on tähtsal kohal sõprustunde ja usalduse loomine. Tavaliselt areneb “Hunt uksel” sessioonidel kiiresti vaba suhtlemist toetav õhkkond. Selline õhustik annab osalejatele julgust proovida erinevaid väljendusviise ja avaldada vabalt enda mõtteid, ilma et peaks kartma hukkamõistu või kohatut kriitikat.

Osalemiseks ei ole vaja eelnevat kogemust ja kirjutada võib endale meelepärases keeles. Üritus on tõlkega eesti keelde. Vajalik on end eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud. Õpitoas osalemise tasu on 200 krooni, mis sisaldab majutust, toitlustust ning suitsusaunas vihtlemist. Kaasa palutakse võtta magamiskott. Lisainfo ja registreerimine: Kadi Noor, tel 55588929 või kultuurimois@kultuuritehas.ee

Meie igatahes Maarjaga lähme, sest mõtlesime, et see võib lõbus olla ja ma ometigi tahaksin veidi paremini kirjutada. Seda enam, et  kui mu tavaelust kirjutatud teksti kommenteeritakse väitega, et see on väljamõeldud, siis järelikult ei ole see eriti usutavalt kirjutatud. Meditatsioonitehnikad kõlab küll nagu võõral inimesel käest kinni hoidmine ja kooris OM ütlemine – selle pärast ongi mul koguni kaks sõbrannat kaasas, et mina saaksin sellises situatsioonis keskmine olla. Loodetavasti ei plaani nemad seda sama. 😀

* seda ütles ta otse loomulikult enne oma blogi tegemist

Pilt on pärit siit.

Üks kommentaar “Noh, hädised kirjanikuhakatised!

  1. Kindlasti tohutult lahe üritus 😉 Ja hind on igati soodne. Kahju ainult,et tulla ei saa 😦

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.