dogs · faith · hooker

Miks minu koer on olulisem kui teised loomad?

Sain täna sellise reklaami meili peale ja ei tea, kas nutta või naerda… Tõesti on kurb, et Lõuna-Koreas koeri süüakse, aga seal – ja, oh õudu, ka siin – süüakse ka näiteks sigu, lambaid jms ja ma tõesti ei suuda mõista, miks koerte söömine peaks mind kuidagi rohkem ärritama kui sigade söömine. Siga on vähemalt sama intelligentne kui koer, kiindub samuti inimesse sügavalt, oskab puhtust hoida ja lisaks on inimesele geneetiliselt tunduvalt sarnasem. Ka sigu tapetakse täpselt sama moodi liinitööna ja ilma preestrita. Nii et miks peaks mind huvitama koerte tapmine mitmetuhande kilomeetri kaugusel rohkem kui sigade tapmine siin (või miks mitte seal samas)?

Lehe korduma kippuvate küsimuste osalt võib aga ühest ja samast lõigust lugeda, et valitsus ignoreerib riigis vastu võetud loomakaitseseadusi ja kui oleks korralik seadusandlus, kaitseks see lisaks koertele ka teisi loomi. Ehk siis tegelikult on olukord sama mis Eestis – seadusandlus on täiesti olemas, see lihtsalt ei huvita kedagi ja kui rahvusvaheline surve ka sunniks neid koertega arvestama, piinataks teisi loomi ikkagi edasi. Samuti põhjendatakse seda sellega, et koerad on juba pikka aega olnud koduloomad – näiteks moslemite jaoks on koerad pikka aega olnud räpased elukad, vaevalt et see tähendab, et neile see organisatsioon ei avaldaks survet, kui nad koeri tapaksid. Kangesti jääb mulje, et “arenenud lääne inimene” tahab lihtsalt teistele “kultuuri viia”, selle asemel, et kodus lihaloomade olukorra eest võidelda.

P.S. Statistika näitab, et internetihääletustel ei ole peaaegu mitte kunagi reaalseid tagajärgi.

Pilt on pärit siit.

5 kommentaari “Miks minu koer on olulisem kui teised loomad?

 1. Väikesed notsud… Pisikesed karvased põss-põssid… *_*

  Vabandust, ma jäin su teksti alguses olevat pilti vaatama ja totsutama. Nii armas väike röhkar. ^^

  Ja jutule kirjutan muidugi kahel käel alla.

  Ja ülepea oleks meil aeg lõpetada see ebahumnaanne ja ilma preestrita läbiviidav kodumaine õudus – igasuvine sääsetapp! Sajad miljonid sääsed annavad oma elu, et meie elu oleks natuke mugavam… Kui hirmus, kohutav! Anna allkiri juba praegu!

  1. Pigem on see inimõiguste räige rikkumine, mida need jubedad metsloomad sinu õrna naha kallal toimetavad. Nii et tuleks ühtmoodi kriminaalkuriteoks muuta nii sääsetapp kui inimese hammustamine – mõlema eest läheb kohe kinni. Iseasi, kust leida trellid, mille vahelt sääsed läbi ei poeks.

 2. Mulle meeldivad tibud, nad on niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii nunnud. Ma tibusid ei söö, ma söön selle asemel kanakoibi.
  Kas keegi lehmade õiguste eest Indias ka võitleb? Ma juhiksin meelsasti tähelepanu sellele, et hoolimata lehma pooljumala staatusest sealses kultuuris on väga lohakalt suhtutud elava pühaku elu olmelisele küljele – elu tänaval ja toitumine prügikastidest ei ole nende sesusele vääriline!
  Ohhh, ni palju on veel teha..

 3. Minu tuttav IT-mees, kes juhuslikult kampaania korraldajate hea sõps on , nimetas seda lahedaks PROMOürituseks nimetas. Nii ta ongi, lahe viral marketing. (Äri)eetika kohta ta vaid naeris Huups! .
  Naljakas, et vaatamata maksuvõlgadele saab üks firma 10 miljonit krooni toetust ning lisaks sellele veel nöörivad lapsi, kes pimedalt üht saiti usaldavad. 75EEK + saatekulud maksavad kampaaniarätikud, kuid Koreasse läheb sellest kõigest 1 EUR organisatsioonile, mis pole nende kampaaniat oma saidil isegi poole sõnaga maininud. (vähemalt mina ei leidnud infot selle kohta)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.