art · hooker

Lohutuseks True Blood’i vihkajatele

Pettusin selles sarjas kohe esimese paari osaga niivõrd, et mõtlesin, et rohkem ei vaata. Karakterid polnud mitte karakterid, vaid tüübid (s.o. süütu maaplika oli tõesti ainult süütu maaplika, ühtki muud isikuomadust tal polnud, hea vampiir oli ALATI hea jne), pealegi ülepaisutatud tüübid, jube lõuna aktsent ajas närvi ja kohati oli toimuv nii etteaimatav, et jube.

Aga minu suureks üllatuseks selgus, et peale seda, kui Sookie lõpuks keppi sai, hakkasid asjad tunduvalt paremaks minema – tema karakter muutus normaalsemaks (mingil põhjusel on stsenarist arvanud, et kui tibile ükskord ära torgata, saab infantiilsest lehmatüdrukust kohe normaalne hüsteeriline naine) ja Bill ilmselt arvas, et nüüd, kui tal enivei kindel kepidiil käimas on, ei ole enam vaja kogu aeg nii kenasti käituda ja võib asja vähe vabamalt võtta. Rääkimata sellest, et Eric, kes nii nunnu on, on edaspidi tunduvalt rohkem pildil. Eriti alates teisest hooajast. Ja ma ei tea, kas asi on selles, et mu kõrvad hakkavad harjuma, igatahes nende inglise keel ei aja ka enam nii närvi.

Pilt on pärit siit.

8 kommentaari “Lohutuseks True Blood’i vihkajatele

 1. Minu arvates on True Bloodi positiivne aspekt täpselt see, et lõpuks ometi on Alan Ball oma kuuest tavakarakteris suutnud loobuda (okei, lõunamütoloogia ka). Aga TrueBloodi intro, seda ma vaatan aeg-ajalt lausa youtube’st üle, see ergutab fantaasiat…

  Miks HBO teeb True Bloodi, aga Carnivale keeras kinni, sellest ma ei hakkagi aru saama.

  1. Jaa, see intro on täiesti metsik. Ma ei saanud alguses aru, miks intro on sarja endaga võrreldes nii hea, aga googeldamine näitas, et see on hoopis Digital Kitchenilt tellitud. Sama firma tegi ka “6 feet under’i” intro, mis mulle ka meeldis.

   Aga vott Carnivalet pole ma kunagi näinud.

  2. Carnivale ongi täpselt nii lahe, kui TrueBloodi intro on 🙂 Eks tal ka kohati natukene süžeelist laialivalguvust on ning kohati natukene ettearvatavust, aga see on ikkagi televisioon. Ja niisugune võikski telesari olla.

   Samuti, kuigi ma eelistan kiiremat pildikeelt, kolmekümnendad+lõuna+tolm õigustavad esteetikat absoluutselt.

   Kokkuvõttes: soovitan, kahe käega. Mõtlesin korra, et kirjutan mingi jutu TB vs Carnivale, aga noh, ei anna ju midagi kirjutada, seal ei olegi võrrelda midagi. Samas Carnivale iga osa eelarve juba küündis sinna filmieelarve kanti, seega, vist isegi HBO-le käis üle jõu midagi nii kvaliteetset üleval pidada.

 2. Dääm, kõik räägivad seda ühte ja sama juttu, et peale seda osa läheb paremaks. Ometigi olen ma suutnud vaid sinnani vaadata ja pole olnud huvi edasi vaadata, aga vist ikka peab.

 3. tüüp, seriaalid ongi sellekks ,et süžee valguks järk järgult laiali. kui sul ei ole piisavalt kannantust ja mõistust antud ,et sellest aru saada siis mine vaata twilighti. sa ei teinud seda sarja eelnevalt maha oma nn ”teravate” kommentaaridega ,sest need on lihtsalt labased ja mis puutub aksenti siis, soovitan oma kinnise eestlase kapist välja tulla ja näha maailma suuremas pildis , homo.
  võibolla jõudis sulle kohale selle sarja ”positiivne aspekt” kellegi kolmanda isiku promost ..aga kui sa alguses sellele pihta ei saanud siis pole mõtet oma stockholmi sündroomiga ennast sundida. sinusuguste inimeste jaoks ”the vampire diaries” tehtud ongi.

  1. Haha, so young and so angry, proovi ikka mitte klahve puruks lüüa. Muidugi läheb lugu alati laiemaks, aga True Bloodis kisub see vahepeal suisa idiootseks ja Sookie on jätkuvalt cowgirl, olgu ta siis haldjas või mitte. Väikese sädelusega seda asja paremaks ei muuda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.