dogs

Noor puhtusefriik küsib, lugejad vastavad

Avastasin endas puhtusearmastaja geeni, aga kuna see on minu ümbruses üsna haruldane, tekkis palju vastamata küsimusi. Andke alustuseks sellist abi:

1. Kas see on normaalne, et läpakaekraani peab iga päev pühkima ja see on ikka pool ajast tolmune? Vanasti oli nii palju lihtsam – kunagi ei pühkinud ja alati oli tolmune, vähemalt tuttav olukord. Ja kas te kasutate mingeid spetsvahendeid, spetsmaterjale?

2. Kuidas koerakarvu (läpaka-) klaviatuuri seest kätte saada? Tolmuimejaga ei tohi sinna kallale minna ja igal nädalal ei tahaks IT meestele tolmupuhumismasina kasutamise eest maksta. Mis iga nädal, üldse ei tahaks maksta, aga vahest õngitsen siit juba pusasid välja ja tundub, et arenemas on uus eluvorm.

Ja kui kellelgi vastuseid üle on, võib rääkida ka sellest, kust leida miljon dollarit, et ma saaksin lasta oma koertele siirdada kunstkasuka, mis kunagi karva ei aja.

15 kommentaari “Noor puhtusefriik küsib, lugejad vastavad

  1. mai tea, mulle on keegi kunagi rõhutanud, et see olevat üks väga paha asi – eelkõige ilmselt selle pärast, et kui tõmme liiga tugev on, siis on klahvid masinas nagu niuhti

   aga sinu kommist järeldan, et ilmselt siiski mitte

 1. No ma ei ta, kas nende paari puhastusoperatsiooni põhjal saab veel öelda, et sa puhtusefriik oled? Seetõttu teeme sulle väikese testi. Aga vasta palun ausalt.

  1) kas sa kuivatad kraanikausi ümbruse peale käte või nõudepesu lapiga ära?
  2) Kas sul on olemas väike käsitolmuimeja, et peale söömist KÕIK uued purud ära koristada? (alternatiivina käsiimurile teed sa seda lapiga ja koheselt peale söömist)
  3) On sul pesumasin?
  4) kas sa suudad rahulikult lugeda, kui tead, et esikus on paar uut puru?
  5) Kas külaliste vastuvõtt tekitab sinus pikaajalist stressi, sest sa tead, et nad tekitavad puru ja veetilkasid (annaks Jumal, et mitte uriinitilkasid!)?

  1. Seda tahaks minagi teada, aga kuidagi saavad nad igale poole. Karvad ei ole kahjuks ainult koera seljas, vaid lendavad veits ka õhus ringi, lisaks on arvuti enamuse ajast laual ja kui koerad tahavad aknast välja vaadata, astuvad nad samuti esikäppadega lauale ja nende keha asub seega sel hetkel arvutist kõrgemal ja lokkidel on maru mugav langeda.

 2. Tolmuimejat ei soovitata kasutada staatika pärast, suruõhk ongi selleks, kuigi tuttav hoiatas, et sellega ei maksa ka liiga lähedalt puhastada, pidi olema külm ja sedasi kondenseerub niiskus, mida arvutid teadupärast ei armasta.

  Mina, läpakaomanikust puhtusefriik (not), kasutan staatikavaba spets puhastuslappi. Müüakse arvutisalongides. Klienditeenindaja käest tuleb küsida, loeb vist see, et kas arvutil on matt või läikiv ekraan, sest teatud lappidega ei tohi matti ekraani puhastada.

 3. mina käisin eile arvutiparanduses, tublid noored poisid ütlesid, et mine ja ime tolmuimejaga oma arvutit, säästad 30 €. Ja veel parem, osta surveöhk pudelis. täna ostsin, maksis 7.90 €.
  kõigepealt pritisisin igaks juhusk kätte, et teada saada mis tunne arvutil on. pärast pudelist lugesin et keelatud, sain aru küll miks- külm ja valus oli. märg ka. mõtlesin et kas sihukest asja ikka julgen arvutisse pritsuda või ei, oln teine plahvatusohtlik ja tuleohtlik ja mida kõike veel. surtsutasin siis pisut. tolmu ei näinud kuskilt lendavat, aga arvuti on vaiksem,
  ilmselt kardab 🙂

 4. Ma vahel puhastan klaviatuuri tavalise guašipintsliga, ma ei tea, kui lubatud see on (o.O), aga väljanägemine on pärast päris kena.

 5. ekraani puhastamiseks kasutan arvutipoes müüdavadi ekraanipuhastus lappe. selised niisked. päris hästi töötavad.

  ja klaviatuuri puhastan tolmuimejaga 😀 kuigi jah, õigem oleks kasutada seda surveõhu asja… 😀

 6. Tegelt tolmuimeja otsikud on plastikust, need tekitavad tolmutortide läbikimamisel staatilise särtsuvälja, mis võib su läpaka kihva keerata.
  (Tee katseexperiment plastikkammiga: rebi paberist tükikesi, kammi juukseid ning jälgi kuis kammi lähenedes paberitükid liiguvad kammile vastu. Või siis pimedas ruumis tõmba sünteetilisest materjalist sviiter üle pea- valgussähvatus tekib.)
  Mina ei osta ka aerosoolpakendis suruõhku, vaid pumpan autopumbaga (esiteks, saan vajaliku rõhu tekitada ja teiseks jääb mulle mõnikümmend krooni tengelpunga alles).

 7. kas see excellent laud, mis pildil kujutatud, kuulub blogi autorile, ja kellega ma pean magama, et see kingitaks mulle sünnipäevaks?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.