faith · me me me · olemise talumatu kergus · princess · work

Sööbik ja Pisik söövad mu vaeseks

Ma ei ole veel kurtnud, aga murdsin just päev enne reisile minekut hamba. Otseselt valu see ei teinud, nii et reis muidugi ära ei jäänud, aga tagasi tulles pidin üle kolme aasta hambaarsti juurde minema. Ükskõik, kui kena ooteruum on, seda lõhna tundes on ainuke alles jääv emotsioon sügav hirm ja tahtmine (nagu Nirti kunagi ütles) kisendada, et kui keegi mulle liiga teeb, kirjutan ma sellest negatiivselt oma blogis.

Õnneks oli hambaarst väga meeldiv – Raekoja platsil asuvas hambakliinikus olen ma küll paar korda sõimata saanud, aga seekord läksin Tähe tänavale ja see mees suutis jätta mulje, et neil polegi tegu asutusega, mis tavaliselt on täis verdtarretavaid karjeid ja oma elu pärast anumist. Ta seletas väga sõbralikult, et tegu on kuuenda hambaga (kõige sagedamini probleeme põhjustav hammas) ja et mul murdus ära tükk plommist, mitte hambast enesest. Jama olevat aga selles, et eelmine hambaarst on teinud sitta tööd, juurekanalid on kehvasti täidetud, mis tähendab, et need tuleb tühjaks kiskuda, ära täita ja siis midagi sinna otsa panna. Plommi ei tasuvat valida, sest see laguneb paari aastaga ja võib juhtuda, et sellisel viisil, et siis ei saagi sinna enam ei uut plommi ega krooni otsa panna. Seega olevat ainuke õige lahendus hambakroon. Teine jama on aga selles, et sama probleem on ka teisel pool oleva kuuenda hambaga – millest iseenesest poleks hullu midagi, sest aega meil nikerdamiseks on, aga see tähendab, et ainuüksi nende kahe hamba peale läheks ca 15 kilo, sest just 7-8 tonni ühe krooni paigaldamine tavaliselt maksma läheb. Lisame siia juurde muud nipet-näpet asjad nagu teenustasu, tänane visiit, väike hambakatu eemaldamine ja üks pisike auk ja saame julgelt 20 tuhande kroonise hambaarsti arve. KAKSKÜMMEND TUHAT KROONI!!!

Ma suren ära, päriselt. Nüüd on mul valida, kas võtan õppelaenu või lasen ikkagi plommid panna ja maksan viie aasta pärast ilmselt kaks korda sama palju. Või tõmban tühjaks oma kümnetonnise krediitkaardi ja nälgin vähemalt kolm kuud.

Küll on kahju, et enam 300 krooni tagasi ei saa, see teeks mu enesetunde NII palju paremaks.

*eriti irooniline nutusegune irve*

21 kommentaari “Sööbik ja Pisik söövad mu vaeseks

 1. Türa! kas siin blog.tr.ees mingit järelvalvet pole postituste sisu üle ve, et inimesed ei postitaks videoid lastepornost , ei kutsuks üles Dzihaadist osa võtma või ei räägiks hambaarstidest…dai pohh, inimesel peaks endal ikka mingid piirid ka olema , aga ei -igale poole on vaja ülevaatajat/inkvisiitorit..nüüd sa pead öö otsa postitusi kirjutama, et enda koletut tegu heastada sest täna öösel ma magada ei saa ja et oleks kirjutatud!!!!!
  Fashist bljat!!!!

 2. Mu ema tuttav käis kunagi, kui ma ei eksi, siis Poolas hambaid ravimas.
  Ööbimise eest ta küll ei maksnud, aga edasi-tagasi sõit, seal elamine ja hammaste ravi läks kokku kolmandiku vähem, kui siin parim hind oleks olnud. See oli 4-5 a tagasi ja pole nagu kuulnud, et töö kvaliteedil miskit viga oleks.

  1. Kurat, see kõlab enam kui ahvatlevalt. Oleks mul kasvõi üks sõbranna, kes piisavalt head vene keelt oskaks, käiksin ma häälega ära ja elaksin muidugi telgis ja lisakulusid ei oleks praktiliselt üldse.

 3. Mine näita seda hammast veel mõnele hambatohtrile ja unusta mainida, et ühele juba näitasid. Pärast võrdle tulemusi. Võis juhtuda, et tohter rääkis tõtt, aga samahästi võis juhtuda, et üritati lollikest täie rauaga koorida.

 4. Soovitaksin sama, mis Shadow 🙂 Minu hambaarst töötab Riia 130, Eda Asser on tema nimi. Päris lagedaks ta mind koorinud pole ja ta on ka ainuke arst, kes mulle haiget teinud pole 🙂

 5. täiesti kindel, et üritas ullikest röövida. rumal jutt, et kui plommida, ei saa enam krooni panna. mul oli väga hea hambaarst, kes alati pikalt seletas, mis värk on. mul oli 1 hammas, mida oli palju erinevate hambaarstide poolt plommitud. (1 arst oli hullem kui teine). alati saab krooni panna, aga agad on mujal. suretatud hammas (too kellel peab juurekanalites hoolega urgitsema), laguneb lihtsamalt, sest ta on surnud hammas. see pole aga reegel, alati ei lagune. hea ja halva arsti vahe on minu jaoks ka see kaua tema plomm vastu peab. see, et juurekanalid on (teiste poolt) halvasti puhastatud, on hambaarsti tüüpjutt.

  ma lõpuks lasin sellele hambale krooni panna, aga ainult sellepärast, et ilusam oleks. muideks, mul ka 6. hammas. igatahes kui rahaga priisata pole ja esteetiliselt näeb hea välja, tasub ikka plomm panna.

  aga oma hambaarstist räägin minevikus kuna ta töötas kadrioru musta luige majas ja see lammutati ära ja ma ei tea, kas ta suutis mujale oma kaadervärgi ülesse panna.

  1. Asi ei olnud vist plommimises, vaid selles, et hambast enesest olevat nii vähe järel, et kui see plomm ka ära murdub ja hambast enesega tüki kaasa võtab, pole lihtsalt suurt midagi alles. Aga võtan siis teatavaks, et pean veel ühe väljamineku tegema ja teist arvamust küsima.

   1. No ma ei tea… Mul on mõningaid selliseid murdumisi juhtunud ja Reet Luik (Vanemuise 9 ehk postkontori taga) on hambad täiesti töökindlalt uuesti üles ehitanud. Arve pole vist kunagi üle tuhande krooni läinud. Tema juurde kipub muidugi väikestviisi järjekord olema, sest sinna käivad kokku kõik need, kellel hambaarsti nimetamine näo plassiks võtab.

 6. Tallinna hambapolikliinikus yhe miski tagumise hamba suretamine ja muu nali sinnajuurde maksis sel aastal 2000+ (kusjuures + oli ikka päris suur).
  aga ma ei kujuta ette, palju nad kroonimise eest kysiksid.

  seal on see hea asi, et detailne hinnakiri on veebis yleval ja igal juhul saad teada täpselt, MILLE eest sa maksid. ma olen käinud hambaarsti juures, kes parandas hambavaheaugu 600ga (2 auku) ja sellise juures, kes võttis selle eest 2 augu raha ja otsis kuskilt nurgast veel yhe “pisikese” juurde, mille eest sai ka nöörida. viimasega juhtus nii, et kui ta pakkus mulle tarkusehamba väljatirimist 1100+ga, siis teatasin, et hambapol-is saab 400 ringis, mispeale neiu ytles nina kirtsutades: nojah, aga seal on ju liinitöö!!!

  teisest kyljest tunnen ma operatsiooniolukorras (mida ju hambatirimine on) end teoorias tunduvalt paremini, kui ma tean, et ymberringi on terve korrusetäis spetsialiste, kes vajadusel nõu/jõuga aidata oskavad – vs yks hästikoolitatud neiu oma 1-2 assistendiga, kes oma erabyroos eriolukorra peale hulluks võib minna. kust ma tean, noh 🙂 aga tegelt läks kõik hästi. isegi polikliinikus.

 7. No aga kas erakliinikul ja linnapolikliinikul on siis reaalne hinnavahe? Ma arvasin, et kuna riik midagi ei doteeri, ei tohiks vahet olla?

 8. Kusjuures mullegi tundub, et natuke palju küsitakse Su käest. Ma lasin kaks aastat tagasi Tallinnas Kaarli hambaarstide juures krooni panna (kah kuues, alt vasakult) ja kõik kokku läks nõks üle 5 tuhande. Aga see oli ju veel sel ajal, kui hambaarsti juurde oli pikk saba, inimestel palju raha ja elu lill. Arvan, et praegu peaksid hinnad madalamad olema ja tegelt ka siis ahhetati mo peale ja küsiti miks ma odavamasse kohta ei läinud…

 9. Hinnavahe on ikka. Ma ei tea, et kas n-ö riiklikul polikliinikul on olemas miskid kohustuslikud piirhinnad, aga erategijad võivad küsida palju pähe tuleb… noh, et «kapitalism po-estonski»… eriti suures linnas, kus võhikuid ning alpe tegelasi kõik kohad täis…

 10. Raha kokkuhoiu mõttes võib uurida ka väiksemate linnade/asulate hambaravi hindu, sest mõnikord on need oluliselt odavamad. Käisin ise ka just paari nädala eest Tähe hambakliinikus ja pisut enne seda ühe Viljandi hambaarsti juures (kuna Viljandi arst läks puhkusele, siis pidin Tartust esimese ettejuhtuva otsima). Viljandis maksin enamvähem sama asja eest umbes poole vähem…
  Samas Rootsis on hambaravi kohutavalt kallis ja mul on hea meel, et saan hambaid Eestis ravimas käia, vähemalt üritan seda teha kord aastas… Muidugi on Eestis ka kallis, aga alati, kui ma mõtlen, et palju see mulle Rootsis oleks maksma läinud, siis läheb ikka nägu naerule küll 😛

 11. Mina olen kuulnud, et see TÜ Hambakliinik pidi ikka hinnaga nii mõnelegi erakliinikule silmad ette tegema ja mina oma häda-abi lennuga sinna oma esihammast suretama ja juurekanalit täitma tormates sattusin hästi toreda ja asjaliku tohtri juurde, nimeks siis Liidia Nossikova, kes tõesti asus suure hooga mure kallale ja oli väga inimlik. Ma kuulun ju ka nende inimeste sekka, kes parem sureks, kui hambaarsti juurde läheks ja kuuldes, et mul on vaja juurekanaliga mässama hakata, lõi mul hirmust peaaegu pildi eest. Aga hinnast – terve see hamba suretamine, kanali tühjendamine ja täitmine + pisut valgendamist läks mul napp 2000.- maksma ja ma olen väga rahul, ei mingeid probleeme ja hammas näeb suurepärane välja. Soovitan igaksjuhuks ikkagi sealt ka läbi hüpata, just tema juurest, teistest ma ei oska midagi arvata, kõrvalkabinetist tuli ükskord küll päris kurja häält. See sinu praegune 20 000.- tundub mu jaoks ikka julm röövimine ja nöörimine olema, käi ikka ringi ja uuri teiste hindu, sest see ei ole normaalne summa eriti.
  Aga edu igaljuhul, igasugused hamba-mured on kohutavad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.