faith · me me me

Võtan rendile venelase. Maksan natuuras.

Täpselt nii ongi. Nimelt olen ma üritanud juba mõnda aega oma vene keelt veidi edasi arendada,  et teoreetilisest kesktasemest ka PÄRIS kesktase saaks, aga kuna praktikat on väga vähe, ei taha asi kuidagi edeneda. Seetõttu oleks hädasti vaja mõnda native speaker´t, kes viitsiks minuga paar korda kuus juttu ajada  ja mind vajadusel korduvalt parandada, ilma et ta mu ajupuude peale vihastaks. Toimuda võiks see soovitatavalt Tartus, aga kuna mul on jalad all, ei ole ka kuskile mujale tulemine probleemiks. Venelane võib vabalt olla ka venelanna – ehk oleks see isegi parem, sest eelmine õpetajakandidaat teatas juba varakult, et on valmis mind õpetama ainult siis, kui sellest võiks areneda Suur Armastus. Mis on muidugi kummaline, ma arvasin, et juba mulle otsa vaadates on näha, et seda minusuguselt külma südamega mõrralt oodata on umbes sama asjalik, kui loota, et pull hakkab piima andma. Igatahes ei kavatse ma hädasolijana kedagi sootunnuste alusel diskrimineerida ja oodatud on kõik, kes end bilinguaalsetena tunnevad.

Ja tasumisega on selline lugu, et kuna likviidsete vahenditega on mul kehvasti, tasuksin parema meelega vastuteenega. Näiteks õpetaksin eesti keelt, inglise või prantsuse grammatikat, teeksin küpsiseid, treeniksin koera, kas või tikiksin kuradima ristpistet, kui vaja on. Kui keegi tunneb, et on valmis lihtsalt südameheadusest minuga aega veetma, valmistab see mulle muidugi ainult rõõmu, aga ütlen kohe ette ära, et olen varemgi kohanud inimesi, kes on minu välimuse ja/või blogi põhjal eeldanud, et ma olen ilgelt huvitav inimene ja on pidanud avastama, et what you see is what you get, ainult päris elus ei saa seda möla ristist kinni panna. Nii et te olete hoiatatud.

Kui kommentaarides suhelda ei taha, siis e-mail on vasakul, blog.tr.ee logo kohal.

 

11 kommentaari “Võtan rendile venelase. Maksan natuuras.

 1. Ah-haa, kobi vene kollektiivi tööle! Mulle mõjus nii, et peale 1,5a hakkasin vene keeles “Minu Volgat” laulma. Kust tean, pole aimugi! Kõigil venelastel nalja nabani. Ja makstakse veel pealegi igapäevase keelepraktika eest.

  1. Hea meelega läheksin küll – kui eelmisel suvel kuu aega Tallinnas töötasin, tuli vene keel nii et mühises. Aga Tartus on nende vene kollektiividega tiba kitsas.

 2. Lugesin esimene hooga “võtan rendile vaenlase, tasu natuuras”.
  Venelastel on päris häid filme, vaata neid vahel, subtiitriteta muidugi.

 3. praktika võimaluste kesisuse perast, mul vene k. jumala roostes (liialdatud hinnang) isegi vanduda ei oska enam korralikult.
  Aga vene keelsetest vilmidest pole otsest kasu kuna soome keelsete subakatega vilmid viisid mind näiteks nii kaugele, et ma sain aru soome keelest, aga rääkida ei osanud prak’s sõnagi…
  aga ega need vilmid otseselt kahju ei tee, pealegi on vene vilmid omaette klass..

  1. Oot, aga kui mina sulle külla tuleksin ja su kohvikusse viiksin (loe: sulle õlut ostaksin), kas sa viitsiksid siis minuga vene keeles juttu puhuda?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.