faith · hooker

Küll mõni mees võib alles eite panna

Täiesti uskumatu, kui palju on ilmas mehi, kes käituvad nagu 60 aastased virisevad vanaeided. Õigemini tundub, et selliseid mehi on isegi rohkem, kui virisevaid vanaeitesid endid, sest minu vanaemad ei vigise kunagi ilmaasjata, vaid on rõõmsad normaalsed inimesed, aga mõni mees hädaldab nii palju, et me Maarjaga hakkasime juba arutama, et sõna “eidetsema” tuleks asendada millegi vähem soospetsiifilisega – nii et kui kellelgi ideid on, pakkuge julgelt välja.

Täna näiteks lugesin perevägivallast rääkivat artiklit ja kommentaaridest jääb mulje, et enamusi eesti mehi ahistatakse kodus lausa igapäevaselt ja kuna naine on ilmselt ukse lukku pannud ja võtme ära visanud, ei ole neil muud võimalust, kui vahepeal rusikatega vehkima hakata. Teine päeva humorist oli Inno Tähismaa, kes oma blogis kirjutas, kuidas ta endine naine teda pidevalt peksis (ja vahel lapsi kah) ja lisaks ka sõnadega alla surus – vaene Innokene ei julgenud selle peale kohe mitte midagi teha, istus kodus edasi ja küpsetas lastele pannkooke. Ja vahepeal keppis muidugi prostituute, aga miskipärast selles postituses seda ei mainitud.

Lausa kummaline, kuidas peksa saanud naiste käest küsitakse alati (muidugi õigusega), miks ta ometi vägivallatseja juurest ära ei läinud, aga kui mõni Isane hakkab kurtma, kuidas naine nö “nurus keretäit” või talle lihtsalt hirmsal kombel liiga tegi, noogutavad kõik kaasa ja keegi ei tule selle pealegi, et küsida, miks kuradi pärast ta üldse on koos kellegagi, kes teda ahistab ja närvi ajab. Või ei saaks mees majanduslikult üksi hakkama? Või ei tahaks lapsi sellise jubeda naise juurde jätta? Kui naine tõesti nii jube on, siis võib paar korda kogemata webcam´i tööle unustada ja on asitõendeid isegi eesti hullumeelsete naiskohtunike jaoks piisavalt – eriti kui naine tõesti ka lapsi peksab.

Sama muidugi käib ka naiste kohta, kes ametlikult prostituudielu elavad, ehk siis oma vägivaldset meest teadlikult palgapäeva nimel välja kannatavad. Kurat, kui sa jalgu perse alt välja tõmmata ei kavatse, siis pole mõtet ka teisi oma vigisemisega tüüdata. Ela/sure vaikselt või võta midagi ette. Aga see muidugi eeldaks eidetsemise lõpetamist ja reaalset tegutsemist, nii et sellest pole vist mõtet rääkida…

16 kommentaari “Küll mõni mees võib alles eite panna

  1. No siis võib kasvõi leida mõne hobi või rääkida filmidest ja kirjandusest. Kuna suurem osa neist viimastest on nagunii kehvad, on sel teemal ka halamine veits lubatud. Win-win situation.

 1. Kuhu jäid kõik Aavikuväärilised uuendused, mida ma teilt ootasin? Pakkuge nüüd mõni hea variant, millega asendada nimisõna “eit” ja verbi “eidetsema”!!!

 2. Eks ole ju ka mõiste «sõltuvus» olemas. Ja vägivallatseja juurest äraminek on pärsitud häbi (sest siis saavad kõik teada, et kuidas lugu) ja hirmuga (vägivallatsejal on ka sellise võimaluse juhuks ette juba ähvardused tehtud). Aga see kommentaatorite jutt (mida ma ei lugenud) on selline lihtsalt möla ja preventiivne kaitse ning miski «isaste poiste» võltssolidaarsus. Innokene on muidugi eit kuubis… vaata, kuidas ta nüüd halab ja kaebleb, et Ingrid (kes on ka tegelikult ilge frukt) uue koha leidis.

  1. Ma olen suhtesõltuvuse teooriaga kursis, kuigi minu meelest on sõltuvuse ja harjumuse vahel tihti õhkõrn joon – no umbes nagu konnad, kes hüppavad minema, kui nad kuuma vette visata, aga kõrbevad surnuks, kui panna nad jahedasse vette ja seda aeglaselt kuumutama hakata. Vägivald läheb ju tavaliselt (väidetavalt) samuti järjest hullemaks, nii et loomulikult võib naisel olla väga raske mingit otsust vastu võtta, eriti kui ta mingil kummalisel põhjusel siiralt usub, et neid seob mehega suur armastus. Aga see peakski eristama Inimest ja Meest/Naist, et Inimene laseb ühel hetkel ajud pulti, mitte ei ela instinktide peal.

 3. Mulle ka hirmsasti meeldib see koht Ukuarust, kus ema tütrele ütleb: “Eks sure siis ära, kui elada ei jaksa!”. Tõsijutt.

  1. Hmm… Inno on siiski mehenimi. Aga kui samas vaimus mõelda, siis kuidas oleks “Ära ole selline tähismaa!” ja “ta paneb pidevalt tähismaad”?

 4. Aga mis on viga sõnal “halisema”? See võtab mõiste üsna hästi kokku ja pole vaja “Aavikut panna” 😀 “Hädatsema” ja “häda olema” on ka täitsa head. Ise kasutan põhiliselt viimast varianti.

 5. liiga pikk ja lohisev…rütmi ja kõla pole

  Pealegi Inno ei ole ju mitte meha nimi vaid Inno Tähismaa nimi, Inno Tähismaa on, aga üks osapool kooslusest Innojailjaaja Tähismaa (või kes, kuidas iganes seda inimkeeles hääldamatut ja kirjutamatut…ee..asja….ka ei kirjutaks)

  Pealegi kes ei suuda tabada häälduse ja kõlavahet inno, Inno ja Hinno vahel ,võib minna kõrvu pesema…

 6. Kruve Inndleb jälle millegi üle, mingu tööle sinna SVA-sse kui väga tahab, mina ei tahaks , aga ma ei Inndleks ka selle üle ku ma ise sellisest hullumeelselt ägedast võimalusest ummisjalu mööda olen kütnud…

  Perevägivalla teemal, aga seda, et kuna naistel hinge pole siis nad ei saagi mõista jumalasõna ning elavad oma puhtfüüsilisi reaktsioone välja panniga mehi pekstes.

  (Alumine osa kommist on pühendatu d heale sõbrale ja kuulsusrikka bändi Delirium Brothers trummarile Jõehobu Renxile – selle mida ei suutnud võtta alkohol, suutis võtta naine ja pann)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.