faith

rõõm näha, et ka majandusinimesed oskavad nalja teha

Vähemalt Äripäeva turundusosakond teab heast irooniast nii mõndagi. Näiteks sain täna neilt kirja, kus oli öeldud, et Äripäeva tellimine on kahtlemata õige otsus kõigile neile, kes tahavad teada:

  • Millal algab uus majandustõus?
  • Kus on kinnisvarahindade põhi?
  • Milliseid aktsiaid osta?
  • Mida teevad edukad ettevõtjad?
  • Millal hakkab tõusma palk?

Jah, otse loomulikult saame me Äripäevast lugeda, millal algab uus majandustõus, hoolimata sellest, et majanduslanguse algust unustasid nad ette ennustada (õigemini mõnitati täiega kõiki, kes julgesid seda teha ja nimetati neid õnnetusekraaksujateks). Arvestades seda, kui kaua me kuulsime, et kinnisvarahinnad on täiesti normaalsed ja on igati ootuspärane, et need lähevad veelgi kõrgemaks, saame me sealt kindlasti adekvaatset infot ka põhja kohta.

Ja järgmised kolm punkti ajasid mul suisa tee kurku. Kõik teavad, et normaalsed inimesed ei osta aktsiaid, vaid panevad oma raha kolmandasse pensionisambasse. Ja tõesti on äärmiselt oluline saada teada, mida teevad edukad inimesed ja üritada nende käitumist kopeerida – ja otse loomulikult ei sõltu sinu palgatõus mitte konkreetse firma edukusest ning sinu osast selles, vaid sellest, millal Äripäeva ajakirjanikud arvavad, et oleks aeg.

Samas, see viimane on kahjuks muidugi osaliselt tõsi – praegu on piisavalt firmasid, kus ei lähe sugugi halvasti, aga palku langetati sellest hoolimata, sest “kuhu te ikka lähete”. Kui tuleb taas ühiskondlik surve (ehk reaalne oht töötajatest ilma jääda ja mitte uusi leida), siis ilmselt palku ka taas tõstetakse. Ehk siis inimelu lühidefinitsioon röövkapitalismis – aeg, mil inimese keha funktsioneerib, andes talle imepärase võimaluse üritada teistele võimalikult palju näkku panna, ise võimalikult vähe jobi silma saades. Aamen.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.