movies

filme vaatame me siin kah (Smoking Aces ja Miss March)

Viimasel ajal ei ole me eriti filme vahtima sattunud, aga need vähesed on see-eest täiega lahedad olnud. Smoking Aces võiks olla täiesti tavaline põnevusfilm stiilis jookseb-jookseb-tulistab, aga nagu ülalt näha, on karakterid ikka korralikult üle keeratud ja tempo kiirenduse peale pandud. Pildil olevad tüübid näiteks armastasid lõbu pärast hoopis mootorsaage jms atribuutikat kasutada, et elu vahvamaks teha, aga lisaks neile olid seal ka naljakad lesbimõrtsukad (üks neist oli muide Alicia Keys) ja palju muud vahvat. Süžee on muidu traditsiooniline – kellegi pea eest on mill välja pandud ja nii nad kõik esimesena tema juurde jõuda üritavad. Aga päris lõbus ja K annaks kindlasti lisapunkte selle eest, et enamuse ajast kuskilt ikka verd pritsib.

Miss March peaks vist jälle romantiline komöödia olema, aga seda eristab tavalisest romantilisest komöödiast see, et see on päriselt naljakas – samas, lugesin ka arvustust, kus öeldi, et sellest kehvemat filmi pole kirjutaja veel näinud. Igatahes on point selline: Eguene (Zach Cregger, pildil meie poolt vaadates paremal) on nohikust tüüp, kes ei taha enne abielu seksida, samas kui tema sõber Tucker (Trevor Moore) on umbes kümnendast eluaastast alates ilane pervert olnud. Igatahes teatab Eugene´i tüdruk, et tahab seksi, Eugene on ohates nõus, kuid võtab liiga mitu julgustusjooki, kukub trepist alla, saab viga ja vajub neljaks aastaks koomasse. Ärgates selgub, et tema usklikust sõbrannast on vahepeal saanud Playboy miss Märts – nii et selleks, et temaga rääkida, tuleb loomulikult minna Playboy peole, kuhu ka kõik kuud kohale tulevad.

Asja teeb veidi põnevamaks Tuckeri epileptikust peaaegu girlfriend, kellel Tucker esmalt kogemata epilepsiahoo esile kutsus ja seejärel talle kahvliga näkku andis, et tema hambaid oma kallima varanduse ümbert lahti saada. Kaheksa korda. Nii et vihane piff jälitab teda Kill Bill´i stiilis – koos hullumeelsete tuletõrjujatega. Ja romantikat on õnneks üsna vähe, kui kohustuslik lõpuosa välja arvata, kannatab vaadata küll. Samas on mõlemad filmid muidugi sellised, et ega elu sellest vaesemaks ei jää, kui te neid kunagi ei vaata, aga meelelahutuseks sobivad väga hästi.

2 kommentaari “filme vaatame me siin kah (Smoking Aces ja Miss March)

  1. Ok. Arvestades seda, mida sa arvasid Rocknrollast ja arvatavasti vaatad Unglorious Basterdit ja hõiskad vaimustusest, siis ma ei näe loogikat. Sorry aga Smokin Aces on kindlasti coolim, kui see mida see madonna exvänt viimati serveeris. Aga jah, mida mina samas tean naiste loogikast – loll ehitaja ju ikkagi. Muidugi ei ole Joe Carnahan hetkel sama kaliibri tegelane kui Guy Richie ja Tarantino ja ma ei usu ka, et A-Team temast veel esimese järgu tähe teeb aga mine sa tea, võib-olla järgmine kultus rezi.. siis tuleb küll vist arvamust muutma hakata.

    1. No Smokin Aces meeldis muidu meile mõlemale sitaks, aga samas ei suutnud kumbki meist nädala pärast esimese hooga meenutada, mis seal täpselt juhtus ja mis selle nimi oli, sellest ka see teatav leigus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.