faith

Rahvas kiidab patriooti

Ma olen tükk aega mõelnud, kes on need inimesed, kes tunnevad tungivat vajadust Eesti lippu autoakna vahele toppida – et kas nad on tõesti nii igavad, et ainus asi, mida nad ÜLDSE enda juures näidata oskavad on rahvus (järgmine samm oleks muidugi seksuaalsuse afišeerimine ja vastavalt kiri HOMO, LESBI või HETERO autoaknal) või on tõesti nende rahvustunne nii suur, et pressib kohe igast august ja aknast (haha, keelenali) välja. Igatahes võiks arvata, et selline inimene ise peab end siis eestluse esindajaks ja (parimate?) rahvustunnuste edasikandjaks, miks nad muidu end maailmale näidiseestlastena esitavad*.

Olen kohanud päris mitut inimest, kelle puhul see suhtumine paika peab – inimesed on tõesti Eesti fännid (normaalse inimese kombel, mitte ei taha kedagi teisele poole piiri ajada), austavad meie rahvuskultuuri, peres kasvavad lapsed, kes on varakult tuttavad meie vanemate kommetega jne. Aga olen kohanud ka seda teist poolt, kes tõesti ongi igavad, veedavad enamuse vabast ajast juues ja “tiblasid” kirudes, kuid nendega vesteldes selgub, et kas või Tammsaare kohta teavad nad ainult seda, et liitrise viina jaoks kulub teda neli. Vat nende puhul jääb mulle tõesti selgusetuks, miks selline inimene üldse end patrioodiks peab – selle pärast, et ta vihkab teisi siin elavaid sotsiaalseid gruppe, kes temaga paremate elutingimuste (loe: alkoholijärjekorras) pärast konkureerivad?

Igatahes nägin eile Delfis väga naljakaid pilte just selle teise grupi esindajast. Õnneks oli juures kirjas, et ta nimi on Kristjan, muidu oleks jälle kommentaatorid saanud kirjutada sellest, kuidas ta RAUDSELT venelane on. Kuigi need venksid ongi salakavalad, ehk panid kiusu pärast titele eesti nime, kuigi ta täiesti umbkeelseks kasvatatud on… Aga huvitav, et noormehed, kes teda põgenemast takistasid ja ta kinni pidasid (kuigi artiklis on seda nimetatud naispolitseinike abistamiseks – kes kurat üldse tuleb selle peale, et kahest naisest, kellest ühe füüsiline vorm juba eemalt näha on, meeskond komplekteerida** 😀 ), ei tunne sugugi vajadust endale Eesti lippu käisele või kuskile mujale toppida, kuigi mina eelistaksin reklaami just selliste poiste küljes näha.

Alumine pilt on pärit Õhtulehest, ülemine Delfist.

Ahjaa, kui tahate lugeda, kui äärmusesse on võimalik äärmuslusega minna, võite ka seda lehte vaadata. MNC teab sellest valdkonnast rohkem ja oskab ehk kommenteerida, kui tavaline selline organiseeritud tegevus Eestis on, ma pole siiani väga kindla hierarhiaga gruppe kohanud.

* Mina pidin väljamaal ehmatusest lõuakrambi saama, kui üks mees meile ütles midagi stiilis:”Nüüd ma siis tean, millised eestlased on,” – seletasime talle ikka ära, et ei, meie küll oma emotsionaalsuselt ja kommetelt keskmised eestlased ei ole, kuigi välimus on ilmselt üsna õigesse auku. Muidu läheb järgmine kord eestlastega juttu ajama ja mõtleb, et nad vihkavad teda, sest ta ometigi ei tea, et eestlastel on kombeks kõiki uustulnukaid pika (välismaalaste jaoks) piinliku vaikusega tervitada ja esimesed kuu aega ainult ilmast rääkida või poliitikuid kiruda.

** Jah, ka mina tunnistan, et naised jooksevad aeglasemalt ja on üldiselt meestest füüsiliselt nõrgemad.

19 kommentaari “Rahvas kiidab patriooti

 1. Eilne TV3 näitas ka seda lömmis ninaga maasturit ja õnnetult aknast välja tilpnevaid EÜS-i lipukesi. Tuletas mulle meelde, et ma sain ka sellise möödunud aastal ühest odavast poeketist. Mitte, et ma oleks fanaatik või omaks autoakent selle kinnitamiseks aga see maksis vaid 1 kroon ja 50 senti (kesklinnas müüdi turistide poes 50 EEK) ning vannitoa peegli külge kinnitamiseks käis ta kah.
  Ma arvan, et pole ainus, kelle jaoks avariiline auto ja EÜS-i sini-must-valge oli väga halb märk. Tuletab meelde 4. juunil toimunud EÜS-i hobuvankri reisi Tartust Otepääle, kus joodi ka õlut ja siis käidi hobuvankriga kraavis.

 2. Minu kõige põnevam kokkupuude nende lipp-ja-auto-tüüpidega oli see, kui mööda Kuressaare peatänavat kihutas bemm, lipud küljes, ning autoaknast röökis kiilaka pealaega noormees üle tänava:”Peded! Peded!”

  Ei osanud miskit kosta selle peale.

 3. Eks need eesti lipukad autode küljes hakkasid mu meelest ilmuma osadel kantpeadel vastuseks georgi lindikestele ja sõprade valge-sini-punase plagule. Vähemalt mulle tundub nii ja erilist müstikat ma selles ei näe. Lambad on siin ja lambad on sääl… Hoopis kurioossemad on mu meelest need isendid kellele meeldib ennast riietada näiteks briti värvingutesse ning kuidas võiks mainimatta jätta need vaesed meeltesegaduses noored, kes ei tea ise ka mis riigi patrioot olla.. Ghana või Boliivia või fucked up versioonid Congost või Leedust jne.. Hui on nad kõik rastafarid… Tavalised potheadid.

 4. Mõne inimese jaoks on nii, et kui ta kuhugi “ägeda” mainega ringi ei kuulu, siis on persekellad. Selle härra jaoks on patriotism hea võimalus näidata, et ta on milleski osaline. ^^

 5. Mu vanaema teine abikaasa, tegi enda muruniidukile kodustest vahenditest Eesti vapi ja pani selle muruniiduki tugiplaadile….ei saa öelda et ta igav inimene oleks olnud, ikkagi siberis sündind ja üles kasvanud ning miilitsaridades teenides nii möndagi näinud.

  Muidugi vihmausse tappis ta päris kõvasti, ma olen kindel ja ma pakun, et paar korda rammis ka mõnda aiatooli vms.

  Miks kuradi pärast peaks keegi üldse tahtma midagi näidata, sellega kui ta Eesti lipu enda autokülge paneb, kas ameerika trussarid rooliküljes on ka otsene näide jänkifiiliast ?

  Et nagu, Rents palun selgita mida sa tahad enda kohta näidata sellega, et sa endal metallikolaka läbipõse surusid?
  Hevibeib ?
  Robot?
  või
  lihtsalt ilus?
  (mõnejaoks muidugi mitte)

  Suh’t mööda, nõrk ja mõttetu see esimene lõik ning kuna tal ülejäänutega(lõikudega!) otseseid seoseid pole siis – side lõpp.

  1. Sinu vanaisa ilmselt oma muruniidukiga ka eriti aiast välja ei roninud – või käis mööda küla igas aias niitmas?

   Ja lõpu osas ei saa ma sinuga kohe mitte kuidagi nõustuda – inimene on sotsiaalne olend ja juba olemuslikult pidevas dialoogis teiste kogukonnakaaslastega. Kasvõi soeng on aegade algusest olnud väga tugev sotsiaalpoliitiline sümbol – me võime küll mõelda, et me oleme nii lihtsalt ilusad (ja ma enamuse ajast mõtlengi, et see lihtsalt meeldib mulle), aga tegelikult tahame me end siiski alateadlikult mingist kogukonnast eraldada ja mingi kogukonnaga lähendada. Needi paigaldamisel mõtlesin ma ka eelkõige selle peale, et tahaks sellisesse kohta panna, mis pole väga levinud, sel samal põhjusel pole mul ka keeleneeti, sest igal teisel pifil on see olemas – seega laseb mu alateadvuses päris kindlasti üks Anu Saagim ringi, kes tunneb vajadust karjuda, et ta on nii eriline. Aga kuni ta end kenasti üleval peab, ei näe ma ka vajadust teda panniga pähe peksma hakata, seda enam, et me ühte pead jagame.

   Ja ma ei ole selle koha pealt sugugi eriline, vaid see on üldomane kogu inimkonnale – ennast identifitseeritaksegi teiste kaudu.

 6. Vat Rents kogub enda külge pensionifondi, nimelt metalli hind tõuseb iga nädalaga, vask maksis esimesel septembril alles 51 krooni kilo, praegu juba 53 ja autoriteetne kuusakoskimees ütles, et aasta lõpuks võib isegi 120 ära tulla. Muidugi, eriti hinda lähevad siis sellised olevused nagu Iff ja Anu, kelle jalgadesse mitu kilo titaani manustatud on.
  Aga sinimustvalge lipp? Sorry, mina leian pidevalt, et meil ikkagi veel Eesti nõukogude Sotsialistlik Vabariik kehtib…

 7. Olgu…

  Ma pidasin tegelt silmas seda, et see kui inimene arvab, et autoküljes tolknev riidetükk või lipp silmale ilus on, ei tähenda seda, et ta ennast kohe suure tähega Rätsepa või Eestlasena reklaamiks, samamoodi ei tähenda ka pöseröngas seda, et sellekandja on eriti eliitne “piershieng per day” suhtumise propageerija….

  Muuseas pügas mu …ärrrr…”kasu-vanaisa” ka naabrite muru kuna koperatiivis rohkem selliseid apastraate polnud.

  Muuseas vol. 2
  Ei mäleta , et see lihtsakoeline trikoloorivärgens oleks seganud Puusteid, Reemetseid, Vtshjeerasi, Dobrovolskeid või Polkovnikuid (pole ametlik ees või perekonnanimi), mustlaste kohta es tea öelda..

  1. No ja mina omakorda pidasin silmas seda, et ka meie ilumeel (ja antud hetkel on ilmselt olulisem maitse hindamine) on väga suures seoses meie vaadete ja kasvukeskkonnaga – minu jaoks on lipu selline kasutus ilmselgelt bad tone, sest mind on kasvatatud uskuma, et rahvused on võrdsed, ja juba selle pärast tundub igasugune lipuga vehkimine mulle naljakas. Samas see, kui lipp on koduaias, ei tundu minu jaoks imelik, sest sel juhul inimene ei käi seda kellelegi nina alla surumas, vaid väärtustab oma riiki rahulikult oma pere keskel ja näiteks sinu vanaisast, kes oli oma masina kaunistamises originaalne, saan ma täielikult aru ja see tundub mulle isegi lahe. Igasugused maitseküsimused on väga individuaalsed, aga tegelikult ma nõustun sinuga selles osas, et see tüüp, kes piltidel on, ilmselt ei kuulu nende isendite hulka, kes mõtlevad, vaid pigem nende hulka, kes oma otsuseid alateadlikult teevad, kuigi ka sel juhul on muidugi põhjused, miks midagi ilusaks või koledaks peetakse.

 8. hmmm, miskised tossud, liibuvad teksad , paljas ülakeha ja selle otsas nahktagi – ei tea mis järgmine pede paraad, toimub trikolooride all marssides ve?
  Mis vikerkaare lipust sai?

  Inimene kes auto lömmi sõidab ning seejärel hunnikule tunnistajatele kallale läheb, ei ole võimeline omama ühtki mõttesuunda v.a. see, et kuhu pöörata ja mis suunas on edasi- see püöramisevärgens ei olnud poisil ka eriti häste selge, nagu juhtumist näha…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.