faith · hooker

Kuidas suurendada oma edulootusi?

Ütlen kohe alguses ära, et siit te häid nippe ei leia, mina hoopis tahan teilt nõu saada. Nimelt, nagu mõned teist ehk mäletavad, peaksin ma praegu olema Sydneys ja tegelema usinalt uue kultuuri tundmaõppimisega (loe: kohalikega ringi hängima) – tegelikkuses olen aga ikka veel siin ja õpin päriselt, sest ma ei saanud stippi ja ka õppelaenu võttes oleks peale lennupiletite ostmist jäänud raha ainult kuuks ajaks, nii et kui ma selle ajaga poleks leidnud tööd, mis sobituks suurepäraselt minu tunniplaaniga, oleks lust ja lillepidu läbi olnud ja ma oleksin pidanud hakkama otsima kedagi, kelle kulul järgmised neli kuud elada.

Mida ma aga vist ei öelnud, on see, et ma ei loobunud pakkumisest täielikult, vaid lükkasin seda esialgu ühe semestri võrra edasi, lootes siiski mingi päästva stipendiumi otsa põrgata. Need, mida avalikult reklaamitakse, on kõik jaganud raha juba terve aasta peale, nii et sealt mul midagi loota ei ole – nii et kõik teie soovitused on igati teretulnud. Olete ehk kuulnud mõnest stipendiumist? Oskate midagi muud soovitada?

Hetkel on mul ainult kaks head mõtet:

1. astuda Keskerakonda – sealt saadetakse neid pidevalt igasugu koolitustele, nii et miks mitte ei võiks nad toetada minu õpinguid välismaal, et ma ka seal meie kõigi vaimset juhti populariseeriksin.

2. hakata katoliiklaseks – kusjuures ilma naljata, nende elu on tunduvalt lihtsam, sest see on ülemaailmne võrgustik ja neile on organiseeritud igasugu stipendiumid ja asjad, mis tavainimestele kättesaadavad ei ole. Ainuke jama on see, et sellega kaasneb ristimine ja leeritamine, mis tähendab, et enne tuleb päris palju raha ja aega välja anda, kiireks läheb vist.

Veel ideid?

Edit: Ma olen leidnud kolm stipendiumit, mida ma ka praegu taotleda saan.

3 kommentaari “Kuidas suurendada oma edulootusi?

  1. Raha jagamisest ei tea miskit soovitada, aga elu kohta Austraalias oskan küll. Nimelt mul hea sõber koos oma naisegal pakkisid eelmisel aastal asjad kokku, üürisid korteri välja, töölt võtsid lahti ja auto müüsid maha ning läksid ka Austraaliasse. Nah, et aastake seal elu vaadata. Eelmisel kuul tulid tagasi. Ja kõigest sellest, on neil üsna üksikasjalik blogi aadressil http://eluseiklus.blogspot.com/
    Ehk saad enne minekut lähemat infi, kuidas kängurumaal omi edulootusi suurendada 😉

  2. Kas välismaal õppimine peab olema formaalne või võib olla ka mitteformaalne haridus? Esimese kohta ei oska nõu anda, aga mitteformaalse elukooli-hariduse annab euroopa vabatahtlik teenistus ehk EVT. Selle raames võid minna Austraaliasse või kuhu soovid ning sõit & elamine plekitakse EL poolt kinni.

    Kui huvi on, siis vaata http://www.noored.ee

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.