faith

Peldikuintelligents

Antud hetkel ei ole see sugugi solvav mõiste, sest pere asetuse kohta nö intelligentsiredelil võib nii mõndagi öelda nende peldikulektüüri põhjal. Meil näiteks on seal “Teaduslik ateism” ja Uku Masingu “Vaatlusi maailmale teoloogi seisukohalt.” See ei ole muidugi alati nii, ükskord viis K sinna nalja pärast paar Maajat, et näha, kuidas see vastu võetakse ning ka selline kirjandus pälvis ainult imetlushüüatusi. Nii et me oleme äärmiselt mitmekülgsed.

Aga tänast postitust kirjutan ma selle pärast, et tahtsin öelda, et nagu kõik Uku Masingu teosed, on ka ülalmainitud selline, mida kõik peaks lugema. Masing ei ole minu meelest niivõrd teoloog kui filosoof (ta ise on end usu seisukohalt eelkõige müstikuks nimetanud) ja muuhulgas on ta ka folklorist, etnoloog, botaanik, polüglott ja palju muud, nii et arvata on, et tema raamatud on alati huvitavad – siin mõtiskleb ta eelkõige elu ja inimeste olemuse üle. “Teaduslikku ateismi” ma ei soovita, kui te just huvilised pole, see on selline nõukaaegne ja rangelt marksistlik. 😀

Videos on lihtsalt üks ilus laul Indigolastelt, täna oleme rahulikuma muusika peal, sest kogu pere on haige.

2 kommentaari “Peldikuintelligents

  1. Sul olid ometi aegade algusest saadik peldikulektüüriks mingid Põhja-Aafrika vm Araabia-maailma Saja rahva lood, Maroko või mis nad olid. Mingid eriti sürrid, eriti see viimane jutt, kus kellelgi kõik suguvõsa maha tapeti ja vara kõrvale nihverdati ja ta oli ise igati rahul asjade käiguga. Ma täpselt ei mäleta ka, kuidas see seal täpsemalt toimus, sest ega ma seda lugedes väga kaine ei olnud, aga suht värskendav lugemine oli. Ainult et juulis oli see rmt kuskile alumisse kultuurikihti juba mattunud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.