hooker

naised ja inimesed

On teada fakt, et maailm on täis üsna normaalseid ajaga kaasas käivad inimesi, kui jätta välja 40 aastased ja vanemad mehed. Nemad on üldiselt need, kes ikka veel arvavad, et normaalsele naisele seks ei meeldi (nad teevad seda kohusetundest), vähemalt ei tohiks ta seda välja näidata, muidu on ta lits, iga naine tahab üle kõige emaks saada ja unistab sünnist saadik pulmakleidist, lilledest ja liblikatest, sest muu tema pisikesse peakesse ei mahu. See, et tätoveeringud ja piercingud on ainult hooradel ja väheharitud inimestel, on juba iseenesest ilmselge (muide, oskan esimese hooga nimetada kolm sellist äärmiselt väheharitut õppejõudu, kellel tegelikus elus loomulikult teaduskraadid olemas on) ning naine peaks perele pühenduma, sest tööle pühendumine on meeste jaoks ja suure tõenäosusega ei ole naine selleks võimelinegi. Muidu ei oleks neist kuivikutest muidugi midagi, kui välja arvata väike tõsiasi, et suurem osa poliitilistest ja majanduslikest vahenditest on selliste meeste käes ja neist sõltub seega üsna palju, millised inimesed (kelle hulka olen meelevaldselt liigitanud ka naised) meepotile lähemale jõuavad.

Kuna ühiskond on juba väga pikka aega meestekeskne olnud, pole ime, et see on jätnud jälje ka meie keelde ja kultuuri. Nii on võimalik juba keele põhjal öelda, et suure tõenäosusega on Eestis ja Skandinaavias naiste ja meeste vahelised käärid veidi väiksemad, kui näiteks Venemaal. Aga vott Poola suutis mind täna ikka põhjalikult üllatada.

Nimelt on poola keeles sõna “nemad” kohta kaks sõna – oni ja one. Õigemini tegelikult võib pigem öelda, et esimene neist tähendab “nemad” ja teine “need”, nimelt käib esimene meeste kohta ja teise alla lähevad naised, põrsad, lehmad, televiisorid jms. Eriti vahva oli see, et kui ma üllatunult selle kohta küsisin, hakkas (mees-)õppejõud seletama, nagu oleks see täiesti iseenesestmõistetav asi, et nojah, esimene sõna on isikustatud, aga isik on ju ainult mees – kuid avastas ehmunult, et 5/6 klassist (st kõik 5 tüdrukut) vaatab teda kulmu kortsutades ja hakkas kähku muust asjast rääkima. 😀

Tanel on nüüd väga uhke, sest tänu temale on meil nüüd inimestest koosnev grupp – nimelt on poola keeles nii (nagu prantsuse keeleski), et kui naiste ja laste seltskonnas on kas või üks mees, saab one‘st kohe oni. Nii et nüüd ma tean, kust tuleb vanasõna, mis ütleb, et naine on inimese parim sõber. 😛

12 kommentaari “naised ja inimesed

 1. Väga lahe jutt, ainult et alguses see 40 on liiga… noh… väike number, vähemalt ma arvan nii (ehk siis olen üle selle piiri, mitte väga palju, aga selliselt ei mõtle mitte teps).

 2. Ma ei tea, kas see on asjaolude kokkusattumine või Tema Kõrgus Juhus, igal juhul eile õhtul lappasin mõningaid 70-date algul väljaantud raamatuid. Sinna sekka oli eksinud ka 60date lõpu teoseid.
  Sattusin lugema Georg Sepa kogumikust “Lilla tapeet” följetoni “Minu õnnetu naine”.
  Tsiteerin mõnda lõiku, kuna tol ajal kuulus kunst rahvale, siis pole mul autorikaitsijaid kukil hingamas…
  /”Tulen sulle naiseks ainult ühel tingimusel: et sa minust kaamelit ei tee.”
  Vaatasin talle arusaamatult otsa.
  “Jah, just nimelt kaamelit! Ma olen neid abielumehi küllalt näinud. Kõik nad kohtlevad oma naist nagu teenijat, ise põõnavad diivanil ja karjuvad kööki, et millal toit valmis saab…”
  “Vannun, et midagi niisugust ei juhtu! – Minust saab ideaalne abielumees, küll sa näed!” /
  Lõpuks oli asi niikaugel, et mees tegi kõik ette ja taha ära, kusjuures vabatahtlikult võttis need ülesanded üle, kuni ajani, mil tulid katsikulised, kes kiitsid sööke, ideaalset puhtust ja muidugi ka poisipõnni.
  Kui need teada said, kes hoolitses, oli lõpp üsna järsk.
  / “Nii et sa, Elsa, oled siis temast kaameli teinud, köögitüdruku… Ja seesinane kannab veel pükse!”/
  😀

  Kurat, ei saanud teisiti, kuna antud lugu lõi paralleeli ülalolevaga…

 3. Millest need imelikud arvamused 40+ meeste kohta? Kas arvad tõesti, et patriarhaalne maailmavaade on midagi, mis käib kaasas mehe vanusega?

  1. Loe ülalt mu vastust Hanrahanile. Tegelikult ei ole mehed lihtsalt muutustele nii altid ja see vanusegrupp on pärit ajast, mil soorollid veel väga kindlalt paigas olid, see muidugi ei tähenda, et KÕIK selles vanuses mehed sellised oleksid, ma tegelikult ei ole üldistaja. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.