faith · hooker

Riik on koomikuid täis, aga naljakas pole enam ammu

Kas nägite ükspäev Nirti blogis seda videot, kus koomik rääkis kohtamisest? Juhuks, kui ei näinud, lisan selle siia veel, sest a) see on naljakas ja b) mõte kaartide lauale viskamisest on ju päris hea. Eestis võiks poliitikud seda teha: “Mina varastasin kümme miljonit” – “Aga mina varastasin kümme miljonit ja mängisin kasiinos maha” jne. Kui sellest ka muud kasu ei oleks (me ju ometi kõik teame, et nad on kõik vargad, pätid ja kaabakad), siis näeks vähemalt kohe ära, kellel tundub tõsine ajupuue olevat.

Näiteks tuleb keegi vähemalt korra aastas välja ideega, et paljulapselistele võiks anda rohkem hääli (muidugi, sest suurenenud sünnitustegevus näitab ju ilmselgelt ka suurenenud intelligentsi), tuleks kehtestada lastetusmaks (kah õige, sest riigile on ju tunduvalt kasulikum, kui ma sünnitan kolm last, harin neid riigi kulul ja siis nad välismaale tööle  ja elama saadan). Viimati käis suisa jutt, et lastetusmaks võiks alata 25 eluaasta juurest – näiteks mina lõpetan alles veidi peale oma 25 sünnipäeva ülikooli ja mul ei ole kavatsustki poole kooli pealt last kasvama panna, tõesti ei ole. Arvan, et ka peale kooli lõpetamist on mul esialgu hoopis muid asju teha kui lastele pühenduda. Lisaks tean rohkem kui ühte naist, kes on oma esimese lapse sünnitanud alles 30 eluaasta ringis ja saanud neid üpris lühikese aja jooksul kaks-kolm või isegi neli tükki järjest. Ei tea, kas neile hakataks siis midagi tagasi maksma või?

Viimane selleteemaline geniaalsus tuleb Äripäevast ja seekord on idee autoriks Noor-Eesti eeskõneleja Andrei Hvostov. Tema arvab jällegi, et laste arvust sõltuvalt võiks suureneda ka hääleõigus. Või miks ka mitte vanemate pension või ravikindlustus. See viimane omaks mingitki seost siis, kui seostada need mitte laste arvuga, vaid täiskasvanud laste poolt makstavate maksudega, sest miks maksta lisa inimestele, kes niigi parajasti rohkem ressursse kasutavad. Ravikindlustus on muidugi üldse naljanumber, ma ei ole veel aru saanud, kellel täpselt sellest kasu on. Hambaravi on tasuline ja nüüd olen ka oma iga-aastase silmaarsti külastuse erakliinikusse viinud, sest nii kallis see nüüd ka ei ole ja mitte ükski õde ei arva, et tal on õigus minuga tühja koha pealt möliseda, sest ma pole näiteks taibanud kodust jalanõude otsa kilekotte kaasa võtta ja see, et neil need sinised kilekotid otsas on, on ka otse loomulikult minu süü.

Huvitavalt kombel jõuab Hvostov isegi nii kaugele, et mainib, et kui kasutada lapsi investeeringutena, tuleks hoolitseda ka selle eest, et neil oleks Eestis hea elada ja nad siit minema ei läheks. Sellise jutu peale peaks see elu tõesti metsikult hea olema, sest mina küll ei taha elada riigis, mis räägib minu lastest avalikult kui “investeeringutest”, minu elu ei ole kellegi teise malelaud ja poliitikategemise vahend.

2 kommentaari “Riik on koomikuid täis, aga naljakas pole enam ammu

  1. Tegelt tore mõte. Oletame, et hakkan keska lõpetades (tõenäoliselt juba põhikoolis tho) sünnitama, trein valmis kümme imbekat, elame sotsiaalkorteris sotsiaalabist, oma joobari(te)ga ei abiellu/ei ela koos ja olen ametlikult üksikema. Mu tatised kasimata väikesed tropid (mul pole piisavalt käsi et nende ninasid pühkida) annavad mulle sissetuleku, õiguse avalikult kangelast mängida ja veel 10 häält valimistel. Geniaalne.

  2. Noh, ok, mul on 2 last, eksju j siis põhimõtteliselt pääseksin lastetusmaksust, aga see on täielik BS ju. Mitte kellegi asi ei ole ju mulle ütlema tulla, millal pere pean looma. Või siis näiteks inimesed, kes meditsiinilistel põhjustel lapsi ei saa? Oletame, et arstitõendiga pääsevad sellest maksust, aga see on juba isikuandmete avaldamine. Kellegi asi pole, kui see inimene lapsi ei saa. Haige ühesõnaga. See lisahäälte andmine on muidugi ka üks järjekordne haige jama.
    Ravikindlustusest nii palju, et arsti juures ei käi eriti rohkem kui rasestumisvastaste tablettide retepti järel… Hambaarsti maksan enivei 100% kinni, et põhimõtteliselt pole mul sellest kindlustusest mingit erilist kasu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.