dogs · hooker

Minu elu on koduperenaise feil

Tegime eile Adamiga pirukat. Ma ei tea muidugi, kas pirukas on päris õige sõna, aga tema jaoks on cake ja pie täiesti erinevad asjad ja eilne oli päris kindlasti pie, mille eestikeelne vaste on sõnaraamatu järgi pirukas. Mina teen kooke ja tema teeb pirukaid.

Vahe on näiteks selles, et mina keeran silma järgi vajalikud asjad kokku, lisan sooja (vahel isegi sulatatud) võid, panen ahju ja kui tundub, et on paraja tooniga, võtan jälle välja. Tema hoidis võid ja vett sügavkülmas, või lõigati väikesteks kuubikuteks ja lisati segades muule mandile, et see liiga ühes kohas koos oleks ja oleks tegu rohkem “helvestega”. Vett lisati lusikaga ja lõpuks panime 10 ja pool teelusikatäit, sest “10 on alati natuke vähe, aga 11 liiga palju”.  Seda asja pidi veel rullima, kusjuures hunniku mätsimisel pidi kätega ettevaatlik olema,  et või käte soojusest liigselt ei sulaks. Selline paras ajukepp ühesõnaga. Maitse tuli küll lõpuks ilgelt hea, aga ma ei viitsiks kunagi ise sellist vaeva näha. Selle pärast ei tule mul ka kunagi pannkoogid välja, et mul ei ole toitu valmistades piisavalt viitsimist pliidi ääres passida, eelistan neid hoopis Maša juures söömas käia.

Koristamine ka ei edene sugugi. Nõudepesemise vastu pole mul midagi – enam, sest umbes aasta aega peale nõudepesijana töötamist ei tahtnud ma enam musti nõusid näha kah, – aga koristamiseks pean ma ennast hirmsal kombel kokku võtma. Praegu on mul õnneks teataval määral moraalne õigus koduga seotud kohustused veidi rohkem K kaela lükata, aga muidu oli sellega alati jama, sest me mõlemad oleme üsna laisad ja kui ühel tuli koristamistuju, üritas ta alati ka teist kampa meelitada, mille tulemuseks oli umbes selline pilt nagu siis, kui te võtate kaks hästi kõva kivi, loobute igasugusest jahutegemise mõttest ja hakkate neid lihtsalt teineteise vastu taguma, et näha, kas kuidas sädemeid lendab.

Samas emainstinkt tundub mul kohati täitsa olemas olevat, sest kui mingid vääksud mulle juba kaela peale pandud on, suudan ma nende eest üsna talutavalt hoolitseda. Näiteks ärkasin ma mõlema koera puhul nende kutsikaeas iga nende liigutuse peale üles ja Oskari puhul esines mul isegi väike kanasündroom – alguses mõtlesin ma kogu aeg, kas ta norskamine on normaalne ja kui ta vanemaks sai ja nina kasvas, hakkasin öösiti üles ärkama selle peale, et ta EI norsanud. Korra käisin isegi kontrollimas, kas ta ikka hingab. Koerte hällisurmast pole küll kuulda olnud, aga iial ei või teada. 😀

Inimlastest rääkides võib öelda, et tegelikult on Erik ja Epp ka hoidmisega üsna armsaks saanud. Ja kui paar päeva tagasi nägin, kuidas hunnik ca kahe aastakümne vanuseid poisse käituvad nagu viieaastased, tundus isegi see suht nunnu olevat ja mitte sugugi ainult selle pärast, et meie hispaania ja portugali vahetusüliõpilased ongi iga nurga alt armsad. Neil oli muidugi põhjust kah, sest nii uskumatu, kui see ka meie jaoks tundub, nägid na elus ESIMEST korda lund ja ma tahaks teada, kes suudaks sellises olukorras lumesõjast ja kilkamisest loobuda. Kui lumi jälle maha tuleb, peaks neile õpetama, kuidas lumememmesid tehakse. 😛

P.S. Tagantjärele kõikidele isadele ka head isadepäeva! Loodetavasti on teie lapsed tublimad kui minu isa omad ja oskavad ikka teie arvutimängud tööle saada, sest meie vennaga feilisime eile selles haledalt.

5 kommentaari “Minu elu on koduperenaise feil

  1. Pie on pooltel juhtudel kattega kook. No siuke täiesti tavaline õunakook, kus kahe kihi vahel on õunad, on neil ju ka pie. Koogid ongi neil vist ainult need, kuhu kõik asjad on juba taina sisse ära segatud. Või noh, kui lihtsalt on õunad peale laotud, aga sinna otsa ei ole midagi pandud, siis on apple tart.

    1. Sõltub koerast ja tõust/tõutusest. Bokserite ja buldogite puhul ei tasu eriti loota, et välja kasvab, aga Oskar pole puhtatõuline ja nina kasvas nii palju pikemaks, et enam tavaliselt ei norska. Sellise tüübi puhul, nagu sul pildi peal on, ei oska kindlalt öelda, aga mõni kasvab sellest välja jah.

      1. Lootus on üks tore asi ja tibinal veel kasvuruumi on. Ta ei peaks norisevast tõust olema ja ninalesta puudumise oleme kah arsti juures kindlaks teinud. Aga täna just kuulsin, et üks buldog olla kah norskamisest lahti saanud, kui kaalus alla võttis :).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.