hooker

Veel seagripiga seonduvaid numbreid ja küsimusi

Nagu teate, saab Delfis esitada küsimusi seagripi kohta, millele 12. novembril vastatakse. Üks inimene on püstitanud väga huvitavaid küsimusi (mõned tunduvad küll vandenõuteooriana sinna liigitatud, aga vähemalt faktilised andmed on siiski õiged, nii et mõtlemisainet kui palju), nii et otsustasin need ka siin ära tuua. Rõhutan, et olen üsna skeptiline osade väidete suhtes (näiteks selles osas, et 1918. aastal oleksid surnud AINULT vaktsineeritud – tahaksin näha, kust need andmed võetud on).  Samuti ootan huviga Tervisekaitseinspektsiooni gripispetsialisti Olga Sadikova vastuseid.

1. Miks Maailma Tervishoiu Organisatsioon (MTO) muutis 27. aprillil 2009 pandeemia määratluse? Varem olid pandeemia deklareerimiseks hulga karmimad nõuded, nüüd piisab sellest, kui haigus on ilmnenud kahes MTO piirkonna riigis.

2. Kuidas on võimalik, et seagripi vaktsiini patent registreeriti 2007. aastal, seega palju varem kadunud kuulsa Hispaania 1918. aasta gripiepideemia kadunud viiruse taasilmumisest? (Rentsi lisa: kindel on see, et viirused jagavad tõesti sama tüve H1N1, nii et kui tegu pole ka päris sama haigusega, on need siiski väga lähedased sugulased. Lisainfo.)

3. Millise kokkusattumuse tagajärjel sai president Sarkozy juba 2009. aasta 2009. aastal nägemuse 100 miljoni eurose investeerimislepingu allkirjastamiseks, et toetada gripivaktsiinitehast? Juhuslikult asub tehas Mehhikos, kus pandeemia alguse sai. (Rentsi lisa: haigus “avastati” teatavasti ametlikult alles aprillis) 

4. Miks meedia ei tuleta inimestele meelde, et  tavaline gripp tapab igal aastal 250 kuni 500 tuhat inimest, s.t. üle tuhande surnu päevas (MTO ametlikud andmed). Lisaks, miks meedia korrutab iga päev, et A H1N1 gripp põhjustab massilist suremust, kuigi faktid näitavad, et tegu on tavalise gripiga? Viie kuu jooksul on seagripi tagajärjel surnud umbes 2000 inimest ja tavalise gripi tõttu umbes 200 tuhat. Arvutage. 

5. Miks on vaatamata suremuse arvudele (2000 vs 200 000) mitmed riigid tellinud tohututes kogustes vaktsiine juba alates 2009. aasta juunist? Miks pannakse paika erakorralisi meetmeid, kui gripilaine on vähemohtlik kui varasematel aastatel?

6.  Miks mitmetes riikides on juba rakendamisel erakorralised (=sõjaolukorra) seadused, ilma et nende sisu oleks avalikustatud? (Rentsi lisa: selle väite kohta oleks küll huvitav lisainfot lugeda)

7. Miks veebruaris 2009 kutsus Prantsusmaa siseminister kõik reservsõjaväelased ja sandarmid valmisolekule, sest “suured sotsiaalsed rahutused on ette näha 2009. aasta suve lõpus”? (Rentsi lisa: väidetavalt on see täpne tsitaat prantsuse ajakirjandusest, ilmselt “Le Journal du Dimanche’st”)

8. Miks ameerika sõjavägi on valmisolekul kogu USA territooriumil? (Rentsi lisa: ma arvasin, et need tõprad on alati valmis).

9. Miks üle 800 koonduslaagri on viimastel aastatel ehitatud USA territooriumile (momendil on need tühjad)? Miks neid haldab FEMA (Federal Emergency Management Agency), kes sekkub suurte katastroofide puhul USA territooriumil (nagu tsüklon Katrina puhul) ? (Rentsi lisa: ma ütlesin, et kisub vandenõuteooriaks ära)

10. Miks sadu tuhandeid kirste on erinevates osariikides ladudes seismas ja miks igas maakonnas on kaevatud ühishauad? (Rentsi lisa: vt. eelmist lisa)

11. Miks 600 Suurbritannia neuroloogi said 29 .juulil 2009. Konfidentsiaalse kirja Health Protection Agency (HPA) poolt, kes neid kutsub olema eriti ettevaatlik Guillain Barré sündroomi tulevase arvukuse tõusu suhtes (väga tõsine degeneratiivne neuroloogiline haigus, mis vallandub valdavalt pärast vaktsineerimist) ? Ja miks see sama agentuur ei ole teavitanud inimesi, kes « saab kasu » sellest vaktsineerimise kampaaniast? (Rentsi lisa: nii palju siis konfidentsiaalsusest)

12. Kuidas on võimalik, et 5. märtsil 2009., firma Baxter nakatas 72 kg vaktsineerimismaterjali, segades H5N1 linnugripi viiruse ja H3N2 tavalise inimese gripi viirusega enne kuude erinevasse riiki saatmist ,kas turvameetmed tagavad õnnetuse välistamise ? Võimatu, see tegu on tahtlik. Seda kinnitas mulle üks bioloogia professor.

13.  Miks meile ei räägita, et gripivaktsiin – mis on olemas juba 40 aastat – ei ole andnud kunagi positiivset toimet selle haiguse vältimiseks ja toimib isegi vastupidiselt? Rahvusvaheline uuring on näidanud, et vaktsineeritud populatsioonis on haigestumisi rohkem kui mitte vaktsineeritud grupis.

14. Miks varjatakse meie eest, et 1918. aastal surid vaktsineeritud inimesed Hispaania grippi ja ellu jäid mitte vaktsineeritud? Sellest võiks järeldada, et nad surid vaktsiini tagajärjel, mitte gripi tagajärjel?

15. Kui vaktsiinidel on nii vähe kõrvaltoimeid, kuidas siis tervishoiuinstantsid seletavad, et Prantsusmaal sclerosis multiplekside arv tõusis 25 tuhandelt 85 tuhandeni pärast B hepatiidi vaktsineerimise kampaaniat?

16. Miks varjatakse, et kõik XX saj. epideemiad on tekkinud pärast vaktsineerimiskampaaniaid? (Rentsi lisa: minu meelest on siiski olnud ka hulgim vaktsineerimisi, millele pole ühtki epideemiat järgnenud.)

17. Miks lubatakse lisada tulevasele H1N1gripi vaktsiinile lisaainet nagu skualeeni (proportsioonis üks miljon rohkem – ma kontrollisin üle arvutused kuna ma ei uskunud seda!) kui samas USA esindajate koda tunnistas, et see on Golfi sündroomi põhjustaja, sündroom, mis tekitas 180 tuhande GI haigestumise (25 % sõjaväelastest) pärast antraksivastast vaktsineerimist? Märkus : skualeen on ära keelatud föderaalkohtuniku poolt alates 2004. aastast!

18. Miks esimesed populatsioonid, keda vaktsineeritakse on rasedad ja lapsed, kui tavaliselt on vanurid sihtgrupiks? Viimaste puhul pidi neil olema immuunmälu Hispaania gripi suhtes!!! (Rentsi lisa: tegelikult oli 1918. aasta viiruse eripäraks just see, et see ohustas eelkõige noori inimesi)

19. Miks usaldatakse sundvaktsineerimise protseduurid vabatahtlikele üliõpilastele või sõjaväelastele ja mitte arstidele? Miks ükski arst ega haigla ei saa vaktsineerida? Kas nad kardavad valetsertifikaate?

20. Miks 50 % Inglismaa arstidest keelduvad vaktsineerimisest uue vaktsiiniga ? kas nad ei usalda uue vaktsiini ettevalmistamisprotseduuri?

21. Miks tutvustatakse Tamiflud kui tõhusat viirusevastast preparaati ,kuigi kõik selle toote kasutamise kampaaniad on osutunud mitte tõhusateks? Lisaks tekitab see ravim mitmeid psühholoogilisi ja neuroloogilisi häireid, kuni enesetappudeni välja, inimeste hulgas kes seda tarbivad.

22. Miks tervishoiu instantsid – kes tahavad meile head ja kaitset – lubavad uut tüüpi vaktsiini, mida testitakse otse sadade miljonite katseloomade peal (s.t. meie) ilma, et tavapärast turulelaskmise protokolli oleks järgitud ja ilma ühegi ohutuse garantiita? (Rentsi lisa: tuletan meelde, et Poolas tõesti testiti seda rahapuuduses asotsiaalide peal, kellest mitmed surid, nii et see väide ei ole sugugi nii kujundlik, kui meile meeldiks arvata)

Päris huvitavad, eksole? Kui sellest väheks jäi, võite juutuubist vaadata, kuidas endine tantsutüdruk nüüd peale vaktsineerimist tõmbleb, ja mõelda, miks sellest ometigi eriti ajakirjanduses ei räägita… Rents ise tahaks teada, miks kuradi pärast peaksime me end USA presidendi üleskutsel vaktsineerima, kui tema ise seda teinud pole ja ka oma lapsi ei vaktsineeri? Põhjendus, et tema perele vaktsiini ei jätku, on lihtsalt absurdne.

15 kommentaari “Veel seagripiga seonduvaid numbreid ja küsimusi

 1. Meie eest varjatakse seda, et 1918. aastal vaktsineeritud inimesed grippi surid, lihtsal põhjusel, et esimesed gripivaktsiinid töötati välja umbes 20 aastat hiljem. Ja seda tehast, mille avamist Sarkozy toetas, oli planeerima hakatud tõenäoliselt juba linnugripi ajal. Tegelikult, tundes Prantsusmaa bürokraatia eripärasid, arvatavasti mõne veel varasema gripiepideemia ajal. Need ülejäänud väited on kah nii… Tamiflu tekitab enesetappe – kui sageli? SM kasvas 85 tuhandele – kui pika perioodi jooksul? Ja miks varjatakse meie eest, et selle bulla originaal lõpeb üleskutsega astuda spirituaalsete olenditena kõrgematesse vibratsioonidesse? 🙂

 2. Vähe Googles sobrada, leiab, et Rootsis on praeguse “kõik vaktsineerivad” kampaaniaga vähemalt 5 värskelt vaktsineeritud inimest ää koolenud.

  A mul hoopsis sihuke küsimus – mul täna silmad valutavad ja kerge palaviku tunne, kas ma võin külla tulla?

  1. Mul ka silmad valutavad ja on kerge palavikutunne, aga minu puhul on see ilmselt tingitud 12 tunnisest tööpäevast, mis selja taha jäi. Nii et tule julgelt, ära aind mu koeri nakata.

  2. Rootsis oli vist nii, et miljonist vaktsineeritust kooles 4 päeva jooksul 5. Nüüd tuleks uurida, paljju kooles sama aja jooksul miljonist mittevaktsineeritust. Ja kas ei olnud nt nii, et vaktsiini said esmajärjekorras põduramad indiviidid jne.

 3. * “Miks mitmetes riikides on juba rakendamisel erakorralised (=sõjaolukorra) seadused, ilma et nende sisu oleks avalikustatud?”
  * “Miks ameerika sõjavägi on valmisolekul kogu USA territooriumil?”

  Need on ilmselgelt Tervisekaitseinspektsiooni gripispetsialisti pädevusse kuuluvad küsimused! Just sellise kvalifikatsiooniga isik suudab, võib ja peab neile ainuõige vastuse andma! 😀

 4. Jah vahel on parem mida vähem tead. Mul puuduvad küll teadmised, et Tavainimese moodi Sinuga väidelda- aga sellise DanBrowni vandenõuteooriana tundub ka minule.
  Aga muidugi- ennegi võimu nimel õudseid asju tehtud, nii et tõde võib olla seal kusagil vahepeal. Jään huviga, igaljuhul, spetsialisti vastuseid ootama- kuigi karta võib, et Eesti ametnik pole volitatud/kompetentne/huvitatud enamikele neist küsimustele vastama.

 5. Norras käib ka täiesti absurdne influensa-paanika. Kui ma töö juures ütlen, et ma ennast vaksineerida ei lase ning olen selle vastu, siis môni naeratab nagu lollikesele ja vangutab pead, môni hakkab peale pressima, et aga môtle ikka teistele ka. Enamus inimesed on nagu lambad, ise uurida ja lugeda ei viitsi. Kui kästakse, siis vaksineerime. Aastas sureb Norras hooaja-influensasse ca 1000-1500 inimeste, seagrippi on senimaale surnud vist 16. Peale vaksineerimist suri 1. Siis polnud muidugi mitte vaksiin süüdi, vaid haigusest nôrk organism. Need, kes enne surid, surid loomulikkult grippi, siis polnud nôrk organism süüdi.

 6. Lõhnab nagu Deus Ex.. Aga jah mul on sõbrad, seda Camp FEMA asja ka arutanud ja kutid on nii hirmul, et ei julge Mehikosse droogegi tegema minna. Minu meelest ei oleks midagi imestada, et see taud on meelega lahti lastud ja samamoodi külvatakse sihilikult paanikat, sest maailm on üle rahvastatud. Või on toimumas midagi muud, millelt tähelepanu tahetakse kõrvale juhtida. Eile võttis Venemaa ju kah mingi kahtlase seaduse vastu, mis lubab sõjaväe kasutamise võõrriigi territooriumil. Aga õnneks on Eestlased maailma ühed suurimad joodikud ja Jumal pidi lolle ja joodikuid hoidma, seega mina ei muretseks. Lõpetuseks tekkis küsimus, kas tuntud sportlaste seagrippi nakatumine on vahend, selleks et inimesed ennast vaktsineerima kukuks.

 7. Lisaks on tekkinud küsimus, miks ei ole “epideemia” veel Venemaal ja HIinas puhkenud? Või miks ei saa India sellise asjaga pihta? Tegelt eks ta loogiline ole, et inimene selle ise lahti lasi. Ainuke keda vist kahtlustada ei saa on islami äärmuslased, sest need kelgiksid surnuks ennast, kui midagi sellist lahti laskeks.

  1. Huvitav, kusjuures, et keegi seda teinud pole – kui kaksiktornid kokku kukkusid, teatasid ju mitu erinevat rühmitust kohe, et nemad tegid. 😀

 8. Sattusin siia Kojast täitsa kogemata ja unustasin ennast lugema. Nüüd ei saa vaiki olla… kogu see teema ajab mul teate küll mille keema.

  Et siis bioloogina ja eelmise epideemiaootuse ajal riiklikus linnugripi seires laboripoolel osalenuna… esiteks – http://www.prison.planet.ee link, millele viidatakse. See on kuritegelik tekst! Ja natuke vähem emotsionaalselt – see ei baseeru teaduslikel faktidel. Pigem rõhutakse inimeste sisemisele vajadusele süsteemi vastu sõdida. Kurb… aga mis teha, vandenõuteoreetikuid on alati.

  Elavhõbedast kaasaegsetes vaktsiinides – suutäies kalas on elavhõbedat rohkem kui gripivaktsiini doosis, selgelt ja otseselt. Mingit PÕHJUSLIKKU seost vaktsiinielavhõbeda ja autismi või muude rahvasuus levinud hädadega ei ole suudetud üheski tõsiteaduslikus uuringus näidata. Kes ei usu – võtke PubMed ette, otsige asjalikke allikaid ja vaadake uurimismetoodikaid.
  Squaleeni üle võib vaielda üht ja teistpidi… üks-üheselt ei saa seda seostada muuga kui päevase-paarise palavikuga tundlike inimestel vahetult peale vaktsineerimist. Vajalik on see vaktsiini tõhususe tõstmiseks ehk tõhusama immuunsuse tekitamiseks. TIhti tõlgendatakse seda ekslikult vaktsiini tõttu haigestumisena.
  Kõigil vaktsiinivastastel soovitan soojalt silma vaadata neile miljonitele, kes gripitüsistuste tõttu invaliidiks on jäänud ja neile puhtsüdamlikult kiita, et oi, kui tore, et te end ei vaktsineerinud (hooajaline gripivaktsiin on muidugi omaette teema ja kuna see suures osas on kohvipaksult ennustamine, siis ei tööta mitte igal aasta nii, kuis peaks). Minu laiemas tutvusringkonnas kannatab gripi tüsistuste eluaegsete tagajärgede all kaks inimest, üks ajukelmepõletiku ja teine ägeda peaaegu surmaga lõppenud kopsupõletiku tõttu. Mõlemad noored inimesed, aga elu rikutud…
  Epideemia olukorras oleks ka tüsistustega haigeid kordi rohkem.

  Vandenõuteooria nii suures mastaabis ei tööta – seda võib teile rääkida mistahes ühiskonnateaduste eriala inimene. Mutrid selles vandenõus oleks inimesed, nad pole täiuslikud ja mida rohkem neid on, seda kiiremini tulevad tegelikud faktid välja.

  Kas vaktsiinitootjad teenivad? Muidugi teenivad ja mitte vähe! Aga oma tervis seetõttu ohtu seada, et tootja ei teeniks…. no toiduainetootjad ka teenivad – jätame söömise maha?

  Seagripp ei ole veel tavagripist ohtlikum, aga kui vaadata mineviku epideemiate pilti, talveks-kevadeks suure tõenäosusega kujuneb selleks. Seega õige aeg vaktsineerida on PRAEGU (siinkohal käitub kuritegelikut ja pead betooni alla peitvalt meie riik, kes vaktsiini ei tellinud õigel ajal). Miks seagripp on ohtlik, kui suremus on väike?
  Jaa, suremus on võrreldav tavalise sessoonse gripi omaga, AGA… kui haigestub kümneid või sadu kordi rohkem inimesi, kui sessoonse gripi puhul, siis räägime me miljonitest surmajuhtudest rohkem kui iga-aastaselt. Lisaks saab laastava põntsu infrastruktuur, majandus, jne. – kuna haigusega koju jäävaid inimesi on liiga palju.
  LISAKS – kui võrrelda 1918 aasta epideemiaga, siis – inimesed ja kaubad (ka loomad) liiguvad palju rohkem ja riigipiir või füüsiline kaugus ei ole epideemia levikul enam mingi takistus.

  Miks surevad praegu näiliselt pigem vaktsineeritud – sest esmajoones hakati vaktsineerima riskirühmi, kompromiteeritud immuunsüsteemiga inimesi, lapsi, rasedaid… ja kuna vaktsiin ei anna immuunsust enne 2 nädalat, siis olid mõned neist ilmselt ka juba haiged (olgus siis gripp või miski muu).

  Miks ei vaktsineerita esmajärjekorras vanureid – sest nad ei ole riskigrupp. Nad on sarnase tüvega juba kokku puutunud ja neil on vähemalt osaline immuunsus. See gripp on ohtlik pigem noortele täies elujõus ja paraku ka tugeva immuunsüsteemiga inimestele, mitte ainult nõrkadele ja väetitele.

  Ah et selline kombinatsioon viirusest ei saa olla looduslik ja on laborist lahti lastud?!
  Lisaks sellele, et gripp on RNA-viirus ja juba niigi üsna muutlik, koosneb tema genoom 8st fragmendist, mis juhul kui organism on nakatunud mitme tüvega (sage juhus) vabalt ümber kombineeruvad. Eelkõige juhtub see sigades, kes on tihti vastuvõtlikud nii lindude kui ka inimeste viirustele (katselist tõestatud). See kombinatsioon pole bioloogiliselt mingi müstika ja analoogseid kombinatsioontüvesid on ennegi liikunud.

  Kuidas said 1918 surra ainult vaktsineeritud, kui vaktsiini polnud veel olemaski?

  Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis kuidas see statistilise mudeli jägi oligi, et 20% elanikonna vaktsineerimine tõkestab levikut üle 50%? Ei pretendeeri ultimaatsele tõele, kontrollige ise. Põhimõte on selles, et vaktsineeritud ei aita kaasa viiruse levikule – see aitab paremini kui piirde sulgemine ja paanika, mistõttu on viimases hädas mõistetav ka sundvaktsineerimine. Ainult et…. kui inimesed juba haigestuvad nagu loogu, siis on hilja vaktsineerida.

  Ja kõige lõpuks – Obama tütred on vaktsineeritud – kontrollige oma fakte.
  Ka Venemaa juba vaktsineerib.

  Aru ma ei saa, mis võetakse kommentaar mingilt “gripispetsialistilt”, kui meil on pädevaid viroloogia, epidemiolooga, molekulaarbioloogia haridusega inimesi lausa professoripositsioonidel.

  Ja vabandan läbustamise eest 🙂
  Lihtsalt teema ei anna rahu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.