faith

Oma lollust peame me ühel päeval kõik tunnistama

Enamus tunnistavad aga parema meelega teiste oma. Mind tunnistati näiteks eile lolliks, sest ma julgesin oma arvamust avaldada ja, ai-ai, kristlase pihta. Ega ma ei olegi kunagi rahvamasside liidriks ja Eesti esigeeniuseks pürginud, nii et tõsi võib ta olla. Aga oma mõtteid väljendan ma loomulikult sellest hoolimata edasi, kohe näpud hakkavad sügelema, kui ma näen teksti, millest kiirgab saja kilomeetri kaugusele, et arvestatavad on ainult “õiged” faktid. Nii et olen jõudnud invaolümpiani, järgmisel nädalal võib mu ilmselt päris maha kanda.

Ahjaa, asi sai alguse siit.

18 kommentaari “Oma lollust peame me ühel päeval kõik tunnistama

 1. Well, selliseid väljaütlemisi lugedes (õigemini seda viisi kuidas on võetud oma arvamust avaldada) hakkab mul kristlaste pärast piinlik. Ja see pole mitte esimene kord.
  Hakka selliste läheduses või salgama, et ise ka kristlane olen:D

  1. Ma arvan, et sellise tüübi pärast kristlust häbeneda oleks nagu eesti pangaröövlite pärast eestlust häbeneda – nii ei jõuakski oma lühikese elu jooksul kõike piisavalt häbeneda. 😛

 2. Noh, usuteaduskonna listi tuli just üleskutse osaleda Agape Eesti ja EEÜÜ üritusel, mis pröökab, et abielu on ainult mehe ja naise vahel. Ma siis saatsin vastukaaluks meili, milles sisaldus link EGN üleskutsele anda allkiri partnerlusseaduse toetuseks…. 🙂

 3. Oh, see blogija, kes ennast mingil veidral põhjusel Kogujaga üritab seostada, on ju vana tuntud suhtumisega “sa eksid, sest mul on õigus, sest Jumal.”

  Minu ainuke kommentaaridiskussioon demonstreeris seda igatahes… Ütleme nii, et ma olen Antti Loodusega viljakamaid arutelusid pidanud 😛

  1. Minu teada oli mõne aasta tagasi Eestis ka uuring Eestlaste usukäsitluse kohta. Enamik olid põhimõttelised maausklikud (ehk maa on tähtis aga muu :P….). See, et meil on siin religioon, mis on vere ja tulega sisse toodud, ning mida endiselt õigeks peetakse (hoolimata ajaloost ning ka tõsiasjast et piibel on raamat mida ajalugu on kõige enam muudetud ehk ka tahtlikult) – on minu jaoks häiriv, aga ma ei käi seda ka kellelegi nina alla hõõrumas, väites et vot nii on õige ja nii on vale.

   Too koguja ei paista kohe kidlasti olevat just säravaim indiviid.

   1. haha…parim kild oli see kui mõned aastad tagasi küsiti hunnikutelt keskaõpilastelt, et kas te usute jumalat ning ütleme, et ca 90 % ütles, et mitte ja üle poole neist mitteuskujatest pidas ennast lisaks veel ateistideks.
    Ateistidest iga teine uskus mingil määral horoskoope….
    Ateistid my arse 😀

    Lihtsalt point selles, et nõuka ajal oli enam vähem rahvuslik auküsimus kuuluda mingisesse kogudusse ja 90- e keskel läks suuremat sorti leeritamiseks, et kirikus abielluda jnjnejne ja kuskil enne seda kogunes “Elu Sõna” vabaõhu teenistusele, üle 100.000 inimese vms.

    Point lihtsalt selles, et eestlased vb , et tõesti suuvad jumalat, kui vaja on (!), aga see religiooni värk on ikkagi suht võõras…

    Igasugu “Piibel on jumala sõna ja püha”*temaatikutega tasub vaidlemine lõpetada siis kui nad hakkavad piiblit tsiteerima- kolmepidi mõistetatavat rraamatut pole olemas ning võita ei anna seal midagi…kaotad närve ainult ja ülikristlikult meelstatud tola jääb õhtul rahuliku südamega magama, kuna on saanud järjekordse tõestuse enda usukindlusele ja oma pühaliku missiooni jätkamise vajadusele.

    *Mis sest, et inimese poolt kirjutatud kuigi inimese loodu ei saa ju püha olla, muidu poleks ju jumalal eriti mötet onja?

    1. Nii palju kui ma olen aru saanud, siis ateist ei võrdu skeptik, kuigi võiks. Tänapäeva nn argiateistid (ehk siis need, kes ateistliku sisuga raamatutest palju pappi ei teeni või lihtsalt asjale pühenduda ei viitsi) on tihtilugu hoopis agnostikud, aga nad lihtsalt ei tea, et agnostikud on ka olemas, või siis inimesed, kes on ateistid lihtsalt sellepärast, et tihtilugu mainitakse, et ateistid ei usu jumalasse, aga miks, sega pole täpselt selgeks tehtud.

     Täpsustan, et ma üldistan üpris ülbelt, aga see iga teine horoskoobi usku tegelikult tundub just midagi sellist olevat. 😛

 4. Noh, meie omavahel nimetame seda nimetet tegelast igal juhul kristlikuks ossiks, sest kui nii võtta siis päris paljud tema sõnavõtud pole mitte niivõrd kristlikud, kui tüüpilise eesti primitiivmachost ossi meelsusest kantud. Järelikult, ka oss võib õppida teoloogilist kõnepruuki kasutama, ent jääb selle juures ikka selleks kes ta loomu poolest on …

  Muuseas, iga sellise tegelase ilmumine äratab alati talveunest ka hulga muid äärmustegelasi, nii et kokku tuleb üks paras puder, mille peale, ma oletan, ka palju kristlased pead kahe käega kinni hoiavad.

 5. P2ris kuradi masendav on selliste homoteemaliste s6nav6ttude v6i artiklite sabas kommentaare lugeda; j22b mulje, et valdav osa Eesti (kommenteerivast) rahvast on inimvihkajate punt, kes a) USUVAD, et homoseksuaalsus on 6pitud ja b)USUVAD, et yhiskonna funktsioon on SUNDIDA selle teatud liikmeid oma seksuaalpartnerit valima v6i mittevalima. Umbes nagu noored naised peaks synnitama sundima, sest muidu meie imeline rahvas sureb v2lja.

 6. Tänan komplimentide eest ja minu hinnang vestluspartneritele tuleneb alati nende seisukohtadest. Seega ei näe ma põhjust vihastada. Samas, aga usu või kui soovite kristluseviha demonstreerite te kollektiivselt. Ise mõistmata tegelikult, mis see selline on. Lolliks või rumalaks nimetan ma tavaliselt isendit, kes ei valda teavet, samas enesekindlalt esitab OMA RUMALUST tõe pähe.
  HÜVA ÖÖD!

 7. et ma sain aru mida sa mõtled.. ag ama ei saa aru, miks sa selliseid asju loed? mina neid, kelle nime me ei nimeta ei ole … seda kah ei ole…. nad ei tirriteeri nad mõtlevad just nii!

 8. Tegelikult võiksid inimesed juba üle saada sellest mõttest, et Eesti on kristliku taustaga maa ja nüüd peaks seda kristlust veel järgnevad 40 miljonit aastat edasi viljelema lihtsalt sel põhjusel. Ei tea miks siis üks keskmine fanaatik maausulisi ketseriteks sõimab, maausk on ju palju vanem, lisaks peab ju hambad ristis ja silmad pingutusest punnis peas vana traditsiooni jätkama, olgu selle tulemuseks kasvõi inkvisitsiooni juurde tagasipöördumine.

  1. see on see monopoli teema, turu tugevaim määrab reeglid.

   N: Moskva ülikool oli ka ju nõukogude liidu kõige varem asutatud ülikool ju …..

 9. Kui nüüd tulla tagasi põhiteema e allika juurde, millest kogu see kristluse ja selle osakaalu teema ühiskonnas üles kerkis- kas meie riigis peaks ametlikult olema vaid mehe- naise vaheline abielu või oleks vajalik/ aeg vastu võtta ka seadusi, mis võimaldaksid samasooliste partnerlust seadustada. Minu arust on see ainult loogiline, et just kristlased siis mingi konkreetse aktsiooni ette võtsid ja nö paraaditama ja allkirju koguma hakkasid traditsioonilise peremudeli toetuseks. Minu arust on eesti rahvas üldiselt siiski veel küllaltki konservatiivne ja pooldab mehe- naise vahelist abielu (see on kuidas mina olen seni asjast aru saanud, seega ainult minu väike väide ja kui see tegelikult nii pole, siis lihtsalt armastan üldistada nagu me kõik ikka vahel armastame seda teha). Väidetavalt vastas eelmisel aastal korraldatud uurimuses 85% meie rahvast (tõsi küll, seda ma ei lugenud vastavalt uurimusele viidanud artiklis kusagilt välja kui suur see vastanute valim reaalselt oli) traditsioonilise peremudeli poolt. Et ega siis mitte ainult kristlased seda toetaks. Jamaks läheb asi alati sellega, et ei suudeta teemas püsida ja hakatakse ka igasugu pesudoteemasid juurde haakima ja teisi ‘õigesti elama õpetama’ ja lõpuks teist ja tema arusaama üldse maha tegema. Ja lõpuks ei mäleta enam keegi, millest jutt tegelikult alguse sai.
  EEÜÜ ja Agape Eesti ossidest küll ei koosne. Ega see polegi ju kellelegi mingi oma vaadete peale surumine, vaid selle toetamine millesse nad usuvad. Kui kartuses ‘paista vastiku ajupesu tegeva kristlaste kambana’ jäetaks sellised asjad tegemata, siis see oleks ka mu meelest vale. Las teised teevad ka ja toetavad mida usuvad. Rahu maa peal.

 10. 😀 mul tulid ka listi kaudu need kaks maili. Ma siis valjusti arutlesin et kuhugi võiks ju allkirja panna kah.
  Toakaaslane /agape tegelane/ kommenteeris seepeale, et kui ma homode poolt hääletan siis tema minuga 3 päeva ei räägi.
  Hääletatud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.