rents on rannalõvi

Kuna ma tean, et te kõik suudate minuga hetkel selles osas superhästi samastuda, on see ilmselt õige koht, kus kurta, et ma sain vist eile liiga palju päikest. Juba teist päeva on raudselt üle 30 kraadi ja taevas on täiesti sinine, mitte ühtki pilve ei paista kuskil. Jõudsin randa küll alles peale kolme ja kasutasin 50 kaitsefaktoriga kreemi (ma isegi ei teadnud, et sellist kreemi tehakse, Eestis olen ma lastele mõeldud 30st näinud, siin on 30 tavaline, mida müüakse), aga ju see randa mineku protsesski pakkus piisavalt päikest. Olukord ise oli muidugi täiesti super, mul ei ole kunagi varem olnud võimalust selliseid laineid näha, sest New Yorgis käisin ainult korra ookeanis ujumas ja siis oli väga rahulik ilm. Vesi oli muidugi soe nagu supp, tõsiselt mõnus. Pildi leidsin küll internetist, aga see on täpselt see koht, kus me käisime, Bondi beach. Lisaks avastasime täna, et meie basseinis on lisaks basseinile olemas ka mullivann, nii et seal saab basseinipidusid teha. Teoreetiliselt on seal muidugi alkoholi tarbimine keelatud, aga terve see asi siin tundub olevat selline, et paberi peal on peaaegu kõik keelatud, aga kui sa inimestega (sh nö pealikega) räägid, kõik ainult naeratavad ja ütlevad, et vahet pole.

Kusjuures nägin rannas esimest korda ERINEVAID inimesi. Ühikas ja selle ümbruses on nii, et kuigi siin on esindatud kõik rassid ja kõik rahvused, näevad kõik siiski eksimatult välja nagu tudengid, enamasti lisaks üsna headest peredest pärit tudengid, sellised tüüpilised usa filmi kolledžitüübid. Üks tüdruk, kes on ka stipendiumiga ja Uus-Meremaalt, rääkis, et ta olevat siin ka emosid näinud, aga need on vist suvega maha surnud. Sest siin kulub valgeks jäämiseks ikka väga palju päevituskreemi ja päevavarje ning üleni mustas ikka eriti ringi ei liigu. Paari rastadega tüüpi olen ka näinud, aga tundub, et siin on haridus lihtsalt nii kallis, et alternatiivsema välimusega inimesed, kes enamasti pärinevad siiski kas töölisklassist või madalamast keskklassist, ei saa seda endale lubada – selleks, et siia saada, peavad nad tööl käima ja selleks, et tööle saada, tuleb ennast viisakalt riidesse panna. Kõrgema klassi lapsi ilmselt kasvatatakse nagunii teadmisega, et nad on muust kõntsast paremad, nii et neil ei ole mingit tahtmist oma vestist ja valgest särgist loobuda. Rannas oli aga lausa metsik valik – kuni selleni välja, et olid mingid üle 40 aastased tüübid, kelle riietus koosnes teksast ja nahast (selle ilmaga nahktagi kandmiseks peab VÄGA palju tahtmist olema) ja kes olid oma motikad otsapidi liiva parkinud ja tegelesid põhiliselt ümber nende kõndimisega ja lahe olemisega, nähes välja nagu oleksid nad seda 30 aastat harjutanud, mis suure tõenäosusega nii ongi. Lisaks muidugi lademes surfareid, kes nägid juba eemalt välja nagu surfarid, rastatüüpe, mõned punkarid ja palju muud. Isegi paar noormeest, kelle kohta võiks arvata, et need on ilma meigita emod, kuigi tänaseks ei ole nad enam päris kindlasti nii heleda nahaga. Hea ikka, et jumestuskreem välja on mõeldud.

P.S. Andsin alla ja ostsin joonelise vihiku. Aga see-eest leidsin ma alkoholipoe üles.

P.P.S. Mu venelannast toakaaslane on veidi rohkem ameeriklanna – kolis usasse, kui oli 12, räägib mõlemat keelt fluently ja hääldab oma nime Airiina. Kirjutab kah Arina, mitte Irina.

P.P.P.P.P.P.S. Teine ameeriklanna ei räägi meiega peaaegu üldse, ma ei tea, kas teda vaevab lihtsalt rahapuudus ja/või koduigatsus või ta lihtsalt ei salli meid. Mina suutsin teda vist igatahes juba vihastada, kui me rääkisime antropoloogiast ja kultuurilisest pärandist ja tema avaldas arvamust, et tema meelest on see siiski hea, et – PANGE TÄHELE! – “USA aitab teistel riikidel demokraatiat saavutada”. No ma ei saanud ju ütlemata jätta, et minu meelest ei tohiks ameeriklased sel teemal üldse sõna võtta, vähemalt nii kaua, kui nemad on ainukesed, kes on tuumapommi kasutanud ja nii kaua, kuni nad konfliktis olevatele riikidele relvi annavad, et oma isiklikke välispoliitilisi eesmärke saavutada. Lisaks teoretiseerisin sõbralikult sel teemal, et meie võime küll arvata, et näiteks mehed ja naised või ameeriklased ja mehhiklased on võrdsed, aga kui tuleb MNC ja ütleb, et naisel ei ole hinge, siis kust me teame, kummal tegelikult õigus on (eriti kui on tegu just sellise asjaga, mida pole võimalik kuidagi kontrollida), seetõttu ei peaks me oma nina teiste riikide siseasjadesse toppima, vaid peaksime laskma neil rahus areneda. See kontseptsioon on ameeriklase jaoks muidugi võõras, sest mis mõttes sa ei dikteerigi teistele, kuidas nad oma elu elama peaksid, aga vaidlema ta minuga ei hakanud, lihtsalt lõpetas rääkimise ja kuulamise, nagu ta alati teeb, kui vestlus jõuab punkti, mis talle eriti ei meeldi. Nii et tundub, et ilusale sõprusele on juba suurepärane alus pandud.

Advertisements

7 kommentaari

 1. oo jaa – morskade lesilad …

 2. meil igatahes sai täna hommikul köögis -2 kraadi mõõdetud (see on tavaline temperatuur, lihtsalt muidu pole kraadinud) ja köögi aken on juba poolest saati lume all.

 3. ameeriklasest… eile rääkisin ühe noore ameerika poisiga poliitikast ja muust. muuhulgas tsiteerisin su näidet. ta ütles, et talle tuleb selle peale siuke Sarah Palini tüüpi halvas mõtte konservatiiv silme ette. agreed.

  • No see konkreetne variant on hästi tundlik, ta tahab arvamust avaldada, aga ta ehmatab kohutavalt, kui ta näeb, et teised ei nõustu temaga, sest üldiselt peaks see ju tähendama, et ta eksis – ehk siis traditsiooniliselt naiseks kasvatatud. Ta on vist originaalis Pakistanist, nii et ilmselt mingeid traditsioone neis ikka hoitakse, ta ütles kah üks päev, et ta ema tahaks, et ta keelt õpiks, aga ta ei ole huvitatud.

 4. Paarikümne aasta pärast hakkad nahavähiblogi pidama. Normaalse mõistusega inimeste seast tuleb sind ka välja arvata, sest ega see pidev hooldekodu patsientidega suhtlemine vaimsusele jälgi jätmata jää

  • Arvad, et peaksime suhtlemise lõpetama? Ja usu mind, ma olin ainult hästi natuke-natuke punane, ei midagi hullu. 🙂

   • Punane sina…hiljem tulevane pruun. Jajah, kujuta ette, kui mõni järeldaks inimesze nahavärvi jägi tema poliitilisi vaateid.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.