Nohiku unelm

Uhh, polegi vahepeal aega olnud väga sidet pidada. Eile algasid mul lõpuks tunnid, aga ma olen siin rohkem õhtukooli õpilane – kummalisel kombel on selle ülikooli juhtkond taibanud, et enamus üliõpilasi peab magistrantuuri kõrvalt ka tööl käima, nii et selle õppeastme ained tunduvad kõik õhtusel ajal olevat, hommikuti on ainult prantsuse keel. Need ained, kuhu ma siiani jõudnud olen (s.t. kõik peale ühe, mis on esimest korda alles homme õhtul), on kõik väga huvitavad, aga ka väga kirved, kodus tehtava töö osakaal on üsna metsik. Prantsuse keeles näiteks tuleb aine läbimiseks teha kaks testi, kaks kodust esseed, üks kooliesse, tavaline suuline eksam, telefonipõhine suuline eksam ja mingeid kuulamiseharjutusi. Antropoloogia alusaines on ainult üks ettekanne ja kaks esseed, aga nagu antropoloogia ainetes kombeks, tuleb igaks nädalaks vähemalt 1-2 artiklit läbi lugeda ja elavalt sõna võtta. Ja meditsiinilises antropoloogias on suht sama teema – see on muideks SUPERHUVITAV! Täna näiteks rääkisime jaapanlaste menopausist ja platseebooperatsioonidest.
Sellega seoses maksab hõisata ka selle pärast, et ma leidsin prantsuse keele tunnist potentsiaalse sõbra. Ta nimi on Dominique (ta ise käsib kõigil end Dom’ks kutsuda, nii et ilmselt häbeneb oma nime, mis on ainult hea, igal lahedal inimesel on vähemalt üks salakompleks), ta räägib prantsuse keelt veidi paremini kui mina (see on VÄGA oluline, sest ma ei salli lollpäid ja liiga tarkade hulgas ei salli ma seetõttu varsti iseennast) ja tundub päris lahe. Lisaks ei ole tal jubedat austraalia aktsenti, sest ta isa on Kanadast ja vanaema Inglismaalt, nii et võiks suisa öelda, et ta räägib meeldivat inglise keelt. Siiani olen ma hänginud rohkem Maike ja tema sõpradega, näiteks Samiga, aga nende puhul tundub üsna tõenäoline, et meie seltskonna suurimaks tõmbenumbriks on küllaltki suure rinnapartiiga blond rõõmsameelne sakslanna. Minu jaoks küll oleks. 😀
Täna laenutasin raamatukogust cv-de koostamise juhendi kah, sest need on siin veits teistsugused, ja homme viin oma esimese cv sisse – nägin kaubanduskeskuses silti, et kingapoes vajatakse abilist. Nii et loodetavasti hakkan varsti rahamägesid saama, mis võimaldavad mul kõiki neid raamatuid osta. Okei, meditsiinilise antropoloogia raamatu eest pean ainult 25 doltsi välja köhima (kuigi see on ka meie mõistes üsna palju, aga siinse hinnaklassi kohta väga odav), aga prantsuse keele õppejõud arvab tõsimeeli, et me maksame õpiku + töövihiku eest kokku 150 dollarit – ma armastan prantsuse keelt, aga ma ei armasta mitte ühtki kuradima asja nii palju, et sellega seotud oleva kirjanduse eest 1500 krooni välja köhida. Nii et ma kavatsen leida kellegi, kes on samaaegselt rikas ja lahke südamega ja tema kraami paljundada. Vähemalt üks selline inimene peab ju leiduma.
Ja lõpetuseks näitan ma teile veits pilte sellest, kuidas me rannas käisime, ja meestest, keda ma siin kohanud olen. Ikka tol samal päeval, millest ma varemgi rääkisin, aga ma ei rääkinud, et me tegime pilti (mina olen muidugi taas see mehelikum pool).

Need on Maike ja Nadia. Nadia tundub alati selline hästi mureliku näoga ja kui te oma pilgu Maike näole tõstaksite, võiksite noogutada, kui ma seletan, et kuigi ta näeb hullult lightheaded välja, õpib ta tegelikult rahvusvahelist ärikorraldust vms.


See on Sammy. Tundub armas, eksole?

Aga tegelikult tahab ta üldmehelikul kombel enne sul jalgadega otsas trampida…

…ja seejärel, kui sa juba piisavalt kaitsetus olukorras oled, hakkab su rindu krabama. (Kes karjub esimesena „SEAD!!!“, saab röökiva feministi eriauhinna.)


P.S. Kõige ülemisel pildil on tüüp, kes meid üle aia ääre vahtimas käib. Meie muidugi vahime vastu, sest nagu daamid ilmselt juba märkasid – khm – ikka on küll veits, mida vahtida.

Advertisements

6 kommentaari

 1. amazon?
  meil siin on see võimalus, et raamatupoest saad osta uued õpikud, aga ka kasutatud. ja pärast saad poele tagasi müüa need.
  aga palju teevad nii, et ostavad amazonist veel odavamalt ja müüvad raamatupoele kallimalt tagasi.

  mul läks odavalt… raamatud kokku vast 1700 eeku. aga siin mõnedel maksab üks raamat 1000 krooni juba.

  paljundada enda tarbeks võib ikka, aga ma ei tea, kuidas õppejõud suhtub (mõni võib mitte suhtuda)

  • Ma loodan siiralt, et meie professoritel on savi, sest minul igatahes on savi sellest, kas neil on savi – välja ikka ei visata vaesuse pärast. 😀 Siin on kah kasutatud raamatute variant kah, aga mul on tv kah vaja, nii et paljundamine tundub igas mõttes mõistlikum. Venelanna kavatseb kõike ainult raamatukogus kasutada, mina loodan mõne asja ikka koju kah saada. Eks näis, kuidas välja tuleb.

   Ja Rents läheb koju pastat tegema. 🙂

 2. HAHAAAHAAHAHAHAHAA, mis kell on? kell on 2! päris jubedad kotid ikka ;D kas need vastu maad ei lohise?
  aga kraba see kotiloom kaenlasse ja vii tuppa, äkki sööb prussereid?

 3. Esimene asi mida ma märkasin, olid eluka kotid.
  Miks just jaapanlaste menopausist rääkisite? Mis neil teistmoodi on?

  • Jaapanlaste menopausi teeb huvitavaks see, et neil ei esine eurooplannadele omaseid sümptomeid, elu on nagu lill. Autor arvas, et see on tingitud ainult kultuurilisest erinevusest, tegelikkuses võib asi muidugi olla ka nende toitumisharjumustes vms.

 4. Ma ei tea Austraalia loomadest mitte emmigi, aga äkki oleks sul nemad – http://possumremoval.com.au/ – vajalikud munadega mutte rimuuvima. Ma ei tea, kae ise järgi possumite kohta. Ehk on nemad, eriti arvestades tsitaati, mille ma leidsin: “Possumid on näiteks maru maiad ja vajadusel võimelised ka kotid lahti sõlmima jne” 😀

  Reklaam on ahvatlev “Is a possum staring at you right now? We have certified wildlife handlers located all over Sydney and surrounding suburbs, so we’re right on the case. All our work is guaranteed for 12 months. If a possum gets back in your roof, we’ll fix it for free. ”

  “Stray Ban” produces a device that emits a high pitch sound that keeps possums away; this could interfere with family pets and is only effective for a 15m radius. This device costs approx $150; check Google. You will need a licensed electrician to install them outside and they don’t have all weather plugs fitted.

  Nii et raamatute asemel võta possumipeletaja. Sa pole ometi pervo ja kiljud nende (või nende munade) peale iga kord kõlava kõrvulukustavusega ja see mõjub naabrite psüühikale ruineerivalt…


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.