anna kannatust · me me me

Some weird shit is going on in this house

Ilmselt te mäletate, et meie majas elab ameeriklanna, kes originaalis on Pakistanist ja KURADI IMELIK. Arvake ära, mis täna juhtus? Nagu ma öelnud olen, kurtis ta, et tal on söögiraha ainult kaheks nädalaks ja oli väga mures õpikute hinna pärast. Lisaks on ta enamuse ajast internetis veetnud, nii et ma eeldasin, et ta suhtleb oma sõprade ja sugulastega.

Nii. Täna ilmusid ukse taha kaks tüüpi, kes Nadiat otsisid. Selgus, et need on tema sugulased, kes ELAVAD Sydneys (võiks arvata, et see on asi, mida sa oma korterikaaslastele mainid) ja otsivad teda taga, sest ta pole terve siinoldud aja jooksul oma emaga ühendust võtnud, meilidele vastanud ja ta sugulased pole teda kätte saanud. Kuna mul Nadia numbrit ei olnud ja Arina oli parajasti duši all, kutsusin nad sisse ja vestlesin nendega, kuni Arina valmis sai. See on muidugi minu isiklik rumalus ja stereotüüpsus, et ma eeldan, et sugulased sarnanevad mingil määral teistele sugulastele (ma olen nii mitu korda näinud, et see ei ole sugugi nii, aga ikka ei suuda sellest lahti saada), aga need kaks tüüpi oskasid normaalse inimese kombel sõbralikult suhelda, ei lõpetanud juttu poole pealt ära ja NAERATASID. Sellest veel uskumatum on aga see, et rääkisime töö leidmisest – üks tüüp kurtis, et saabus Sydneysse alles kuu aega tagasi (teine on siin aastaid elanud) ja otsib tööd ja mina rääkisin, et teen seda sama – ja järsku teatas teine tüüp:”Vähemalt Nadia ei pea tööd otsima, tema vanemad on ju rikkad.” Mul jäi vist isegi suu hetkeks lahti. Seejärel otsustasin ma, et tõe rääkimine annaks ilmselt kõige lõbusamaid tulemusi ja ütlesin neile, et Nadia on kurtnud, et tal ei ole söögiraha ja et ta peab tööle minema, et aidata oma emal majalaenu maksta. Tüübid ainult irvitasid ja ütlesid, et ju ta teeb siis endal elu lõbusamaks. Lisaks on Nadia kurtnud, et ta sülearvuti ei tööta normaalselt ja uue ostmiseks pole raha, aga nüüd selgus, et tegelikult pidi üks neist kahest tüübist talle uue ostma.

Lõbu osast saan ma muidugi aru, mulle meeldib ka elu lõbusamaks teha. Nii et ma vastasin nende küsimustele ausalt ja rõõmsameelselt ja kui nad avaldasid arvamust, et ega kämpusest teda vist üles ei leia, soovitasin sõbralikult igaks juhuks enne lahkumist raamatukokku vaadata, sest ta passib tihtipeale seal avalike arvutite taga.

Tegelikult ma muidugi ei tea, kes sellest hullumeelsest kambast valetab, aga ta teeb seda väga osavalt ja  mingi nähtava motivatsioonita.

Igatahes võib julgelt öelda, et ma pole enam pissed off. Ma olen intrigued.

11 kommentaari “Some weird shit is going on in this house

  1. Hah, anna andeks, et ma OMA blogis oma elust räägin ja see praegu kõige põnevam asi on, mis siin toimub. Igatahes kommenteeris ta ise seda asja ainult nii, et ta sugulastel on rikkusest teistsugune arusaam, kui tal, ja et tal tegelikult tõesti söögirahast puudust ei ole. Mine võta siis kinni, mida ja mis eesmärgil ta räägib. Huvitav igatahes. Helger tuleb meelde, mäletad teda?

 1. Ei, siit tuleb hoopis järjejutt “Kuradi pakistanlased, rsk” 😀

  (Ja kes rääkis siin blogis varem, et teiste tagarääkimine on ilgelt emane ja ei saa sest üldse aru? :-P)

  OK, OK, olen ise ka välismaal vahetusüliõpilasena olnud ning tean väga hästi kuidas need intriigikesed tekivad. Või täitsa tülid, kui raha eriti pole. Ma näiteks kaklesin oma toanaabriga ketšupi pärast. Sick’n’sad.

  1. Mis-mis, alatu laim, sest nagu ma ütlesin, kaks meessoost pakistanlast suutsid vägagi meeldiva mulje jätta, pole vaja langeda rahvusvahelistesse stereotüüpidesse. Lihtsalt ma tean, et nimesid keegi nagunii meelde jätta ei suuda ja inimesed mõtlevad kategooriates, seetõttu on neile vaja mingeid pidepunkte, et nad suudaks meenutada, kellest jutt käib. No näiteks kui klassipildil on 30 valget õpilast ja üks neeger, ei ütle ma ju tema kohta “see punase särgiga poiss keskmises reas vasakult neljas”.

   Ja eidelik tagarääkimine ongi ilgelt emane ja ma tõesti ei saa sellest aru. No stiilis, et kui kaks eite kohtuvad, võivad nad rääkida terve õhtu sellest, mida keegi teine eelmisel õhtul seljas kandis ja miks see ometi nii kole oli ja kuidas see lehm ise aru ei saa, et oleks aeg kaalust alla võtta. Mina räägin kultuurilisest subjektist, kelle osas mul puudub enamasti (= välja arvatud hetkedel, kui ta ütleb, et ma olen ebamoraalne [ja hiljem selgub lihtsalt, et ta saab moraali endale lubada, sest emme saadab raha], mille tulemuseks oli eelmine postitus) igasugune isiklik emotsioon, kui süvenev huvi (mille tulemuseks on käesolev postitus) välja arvata. Arvata on, et kui ma antropoloogiat õpin, on sotsiaalsed anomaaliad minu jaoks huvitavad, selle pärast ma selle eriala valisingi.

   Ja tülisid meil vist ei olegi veel olnud, kõik siin korteris on suutnud normaalselt läbi saada esimesed kolm nädalat. Saab näha, mis hiljem juhtub.

 2. See lugu seletab muidugi ilmekalt, miks ta ei protesti õpikute hinna suhtes 😀

  Niipalju kui mina olen tähele pannud, siis väga tihti arvestavad vanemad, et ülikool on õppimiseks ka selles osas, et peab õppima rahaga ringi käima. Mu üks ka väikese stipendiumiga ida-euroopa sõbratar rääkis, kuidas USAs ülikoolis kuu lõpus tema sõbrad, kellel mõnedest olid pere sissetulekud ikka miljonitesse ulatuvad, käisid raha laenamas, sest nad ei osanud kokku hoida, aga vanemad ka rohkem ei andnud, kui ette nähtud.

  Teine asi on muidugi see, et äkki ta üritab kuidagi keskkonda sulanduda ja tahab ise hakkama saada, et teada “mis tunne on” kokku hoida, sõltumata sellest, kas sugulased ja pere tahab teda toetada või mitte.

  1. Jah, homme tuleb ilmselt koju hari pähe aetud või miniseelik seljas, vastavalt sellele kummale poolele ta oma suure sulandumisega kalduda kavatseb. Raha osas ilmselgelt minu poole, sest Arinal ja Maikel seda muret ei ole, nii et jään punkariharja lootma.

 3. “Arina oli parajasti dušši all”
  Hõõõõõ, mu kallis seltsidaam! Sa oled siiski õppinud eesti filli, oh häda! Ja juba teist korda teed sa sama vea!b
  dušš – duši – dušši – kirjuta trükitähtedega peegli peale! 😉

 4. Sasipuntras mõistatused, mis ajapikku kui võluväel ja kui vaja ka vaseliini abil lahti jooksevad 😛 – ojaa, põnevaks läheb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.