rant

Kas iPhone on Eestis ka lahe?

Toanaaber uhkustas just, et ta saab oma sõpradega tasuta rääkida, sest enamustel ta tuttavatest on iPhone, mille üks applicationitest on skype, mis omakorda tähendab, et kui ta parajasti kodus on, saab ta neile iga kell läbi neti tasuta helistada ja ka vastuvõtjad ei maksa selle eest midagi, sest iPhone’ga neti kasutamine on tasuta. Nii näiteks ei saada ta sõpradele ka smse, vaid pm skräpib neid facebook’s ja nad saavad selle info oma telefoni, ilma et see kellelegi midagi maksaks. Kas keegi teab, kas see toimib Eestis ka sama imeliselt või tahavad nad siin ikka info allalaadimise eest pappi saada? Kõlas lihtsalt täiesti uskumatult, sest siin oleme me ju harjunud sellega, et esmalt maksame me uue pangakaardi saamise eest ja siis maksame veel kaardihooldustasu kah – ehk siis maksame iga asja eest, mille eest vähegi on võimalik raha küsida. 😀

11 kommentaari “Kas iPhone on Eestis ka lahe?

 1. Ei ole proovind, kuna õnnestus end vana iPhone ära lõhkuda 😀 ja uut veel pole 😛
  aga iseenesest mix ei peaks toimima – kui oled wifi võrgus, mis on tasuta, siis on ka selle kasutamine ju tasuta. Maksad ikka ainult siis kui vaatad oma asju mobiilivõrgus (GPRS, 3G, GSM).

  ega mobiilifirma saa vaadata, palju sa kellegi teises võrgus mahtu kasutad. kuigi on muidugi olemas ka tasulisi wifi alasid aga sinna sa nagunii sisse ei saa enne ette maksmata 😀 ja sellest ei tea ka mobiilifirma midagi vaid wifi võrgu omanik 😀

 2. Kirjutasid ju ” parajasti kodus on”
  Kodus wifi -d kasutades vastab kogu jutt tõele ja rohkemgi.
  Mobiilivõrgus on asjad tibake teisiti. Kuigi kasutades EMT paketti on hinna sees päris suur hulk tasuta sõnumeid ja andmeside mahtu. Vabasi wifi võrke on meil õnneks ka piisavalt. Mina olen rahul.

 3. Ei, ma mõtlen ikka seda, et väidetavalt ei maksa ka ta boyfriend kõne vastuvõtmise eest mitte midagi, kuigi teoreetiliselt kasutab ta boyfriend ju sel hetkel samuti internetti ja annaks talle mobiilse interneti eest arvet väänata küll. Seda ma mõtlengi, et huvitav, kas igasugune mobiilne internett on iPhone’ga tasuta (või üldse Meerikamaal tasuta) või ainult teatud saidid, mida promotakse (praegu tean ju ainult, et feissbuki ja skaibi kasutamise eest poiss väidetavalt ei maksa).

  1. Facebooki ja Skype’i saab appidena tasuta iPhone’i tõmmata ja wifi võrgus piiramatult kasutada. Ilmselt nad siis passivad tasuta wifi levialas ja helistavad skype’iga, ja siis ei peagi kõnede vastuvõtmise eest midagi maksma. Põhimõtteliselt on iPhone ebamugav pihuarvuti (kasutab wifit samamoodi, annab teada mis võrgud on saadaval, kui parooli küsib, toksi aga sisse ja jeei wifi…),kui wifi leviala on, siis vahi või youtube’is videosid, browser ja üldse mingi mõttetult palju asju on sinna sisse ehitatud…
   kui wifi leviala ei ole, siis muidugi teine teema ja siis peab maksma jah.

 4. iPhoned tulevad reeglina kohustuslike pakettidega, kus on suhteliselt palju mobiil-internetti “tasuta” kaasas. Eestis on need paketid suhteliselt kirved (ainsaks pakkujaks EMT) ja seega tasub iPhone osta kohe välja või siis odavama variandina tellida USAst häkitud versioon, millelt sealne AT&T lukk on maha võetud.

 5. et tasuta rääkida, ei ole vaja omada iPhone’i – millalgi alates eelmisest kuust saavad seda app’i kasutada ka teiste telefonide omanikud : )

 6. tehniliselt võttes tasuta hammasrattaid ei ole olemas – keegi peab selle netiühenduse ju lõpuks ka kinni maksma. St kasvõi mina, viibides tartu ülikooli wifi levialas, login oma nutifonil (nokia 5800, mis ei ole kõige ägedam mudel) wlan ühendust pöörduspunktina kasutades mobile messengeri sisse ja saan messengeerida jumalast tasuta – aga ülikool on see, kes mulle need messengerisõnumid kinni maksab onju. teiseks peavad mu kontaktid samal ajal ka online olema. btw, nokia nutifonidel on ka facebooki rakendus vabalt olemas.
  kas symbiani platvormile kah skype versioon leidub, seda ma ei tea ja ei viitsi uurida, sest tegelikult on mul ülikooli vifi levialas viibides enamasti targematki teha.

  kui muidu arvutisse installitud msn messengeridega saab ka võrgu vahendusel häälkõnesid pidada, siis mobiilse messengeriga esialgu vist veel ei saa, aga võimalik, et kohe hakkab saama, niisiis ei ole iphone ja skype need ainukesed jumalad, samamoodi, nagu danone ja activia pole ainukesed probiootilisi baktereid sisaldavad tooted

  1. nojah, tegelikult ma ikka uurisin välja, et skype pakub symbiani opsüsiga telefonidele (mida on igavene hulk ja kõikvõimalikes hinnaklassides) nüüb lõpuks kah skype. ja ilmselt ma nõrken, installin selle oma odavasse nutifoni ja vähemalt proovin järele, kas see töötab. aga kodus interneti püsikuumaksu maksan ikka mina ise, seega ei tee ma mitte tasuta kõnesid vaid optimeerin kulusid. põmst.
   http://www.skype.com/intl/en/download/skype/symbian/

 7. olen kuulnud, et mujal maal on telefonipaketid sihuksed, et internet on hinna sees. seega nii-öelda tasuta. Ainutl Eestis peab hoolega jälgima, et iPhone nõrgenenud wifist hoiatamata mobiilvõrku yle kolides sulle järsku suurt arvet ei tee.

  Muidugi see “tasuta interneti” nali siis tegelikkuses peaks sõltuma valitud paketist, sel on ju ka kuumakse. Päris tasuta pole midagi…

 8. Mina kasutan 3 võrgu Skypephone’i, kuhu peab kuus omavl valikult mingi summa raha peale panema (mina panen €10 tavaliselt) ja siis on Skype kõned tasuta ja muidu nagu tavaline mobiil… See on tugevasti telefonikulusid kokku hoidnud – kuigi jah, Eestis vist 3 ei ole?

 9. Mõtted liiguvad õiges suunas. USAs on iPhone’d või siis lihtsalt qwerty klaveriga telefonid popid ja laialt kasutatud. Sest nad textivad nagu hullumeelsed. Ja enamus telefonipakette ja toetab seda. Sõltuvalt teenusepakkujast võid saada unlimited calling, unlimited texting ja unlimited webi $40-60 eest kuus. See on selline lihtsam variant. KAllimad, kus on veel igast asju juures (tasuta rahvusvahelised kõned; mingi GPS asi ja live-ülekanded) on ligi $100. Kuid kõik sõltub firmast.
  Kindlasti on veel erinevaid variante, ma pole neid põhjalikult uurinud, sest ma võtsin kõige lihtsama ja odavama panni helistamiseks (telefon $15) ja kõige odavama paketi ka, sest kellega ma seda unlimited asja siin ikka ära kasutaks.

  Arvestades USA elatustaset, siis keskklassi peres pole probleemi seda maksta iga inimese pealt. A muidu on mingid muud võimalused rääkimiseks, et nt lastel on kamba peale hunnik minuteid kuus, mida kulutada. Või siis on ka sellised paketid nagu “Texter’s Delight”, kus rääkida saad piiratud arvu minuteid, aga textimine on unlimited. Siin on päris tavalised paketid, mis lubavad sulle 1000-2000 sõnumit kuus. Ja inimestele saavad need ka enne otsa, kui kuu läbi. Jumal seda teab, mille kohta nad textivad.

  Aa, Blackberry on ka muidugi popp.

  Samas on tihti neil pakettidel “nöörikesed” küljes. Et kui pakett väidab, et on unlimited calling, siis kuskil väikses kirjas ütleb, et aint päevasel ajal. Alates kella 7 õhtul on nighttime calling, mille eest maksad juurde, et siis ka unlimited saaks rääkida.

  Ja kõige tähtsam põhjus, mis netti kasutada – iga kõne vastuvõtmine maksab ju 😀 kui sul juhtub olema pakett, kus pole unlimited, siis kui keegi helistab, siis sinu minutid ka tiksuvad maha. jee. not.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.