anna kannatust

aussie

Krt, mitte et mulle ei meeldiks soojad ilmad, aga need hommikud on kohutavad. Ma ärkan üles selle peale, et kurk kuivab ja tean juba ette, et kohe, kui ma püsti tõusen, hakkab mul pea ringi käima. Nii et ma ronin kööki, joon umbes liitri vett korraga ja söön jääkuubikuid kuni kõht ka külmetama hakkab – ja SIIS olen ma valmis päeva alustama, ilma et ma vahepeal tooli pealt maha ei kukuks. Kuigi vähemalt mu juuksed pleegivad siin järjest heledamaks, ilma et ma peaks blondeerimise pärast südametunnistuspiinu tundma. Sweet.

Ja seda kah, kurat, et ma vist mõtlen ümber selle armsa prantsuse keele klassis käiva poisi koha pealt. Esiteks on mul tunne, et ta läheb iga korraga paksemaks ja teiseks avastasin ma täna, et ta ei tea, mis on partitsiip. Ma ei saa olla mitte ühelgi tasandil sissevõetud inimesest, kes on neli aastat prantsuse keelt õppinud ja ei tea, mis on partitsiip.* Mis on tore, sest nüüd saame me koos jooma minna ja piffe sebida. Ja K pilt kilekoti sees padja all peab mind rõõmsana hoidma.**

Appdeit teemal “meie seebikalik elu” – Nadia tuli koju õhtul kell 11 ja ütles mulle, et ta ei tea piimast mitte midagi (minust ei olnud muidugi eriti kaval öelda kah, et Maike on veits pissed). Ja hommikul selgus, et kuna Maike oli ajud kasutusele võtnud ja teinud Nadiale mingit “ega ma pahaseks ei saaks, räägi julgelt” asja, oli see kõik üles tunnistanud.  Ilma eriliste tagajärgedeta, sest Maike oli selle aja peale sõbraliku tooniga nii ära harjunud, et oligi sõbralik. AGA!!! Nutella osas ei ole mingit selgust leitud, kõik on kahtluse all!!! Nii et mis saab edasi?! Kas saladuslik Nutellaõgija leitakse üles?! Kellel on hommikuti sõrmed šokolaadised?! Kas Jose Ignatio ja Melinda leiavad lõpuks teineteist?! Kas Fernando saab teada tõe oma ema/lapselapse kohta?! Kui meil veidikenegi õnne on, ei kuule me järgmises episoodis sellest mitte midagi!

* Ma tean, et mitte kedagi ei huvita, aga ma PEAN ütlema, et me õppisime täna plus-que-parfait’d. Intrigeeriv, kas pole.

** kilekoti sees selle pärast, et kondoom teatavasti foto ümber ei mahu ja ma ei tahaks ometi rasedaks jääda

6 kommentaari “aussie

 1. mis mõttes kondoom foto ümber ei mahu? kondoom mahub suht iga asja ümber, kui see just a3 vms ei ole. Kalale minnes pannakse kondoomid saapa ümber, et nohu ei saaks!

 2. Ma olen 11 a prantsuse keelt õppinud, aga ikka ei tea, mis on partitsiip.
  Vähemalt ei tea ma seda sõna eesti keeles.

  …vaatasin õigekeelsussõnaraamatust järgi.
  Kesksõna.
  Noh, ma tean mis _see_ on.

  See on prantsuse keeles see vorm, mida passé composé põhiverbis kasutatakse.
  Ja mõnes muus olukorras-ajavormis ka.
  Aga ma küll ei suuda inimest hukka mõista selle põhjal, et ta õpib ning kasutab keelt, kuid ei tunne selle reeglites kasutatavaid termineid.
  Ma ei oskaks eesti keeles ka seletada, mis asi siis tegelikult ON välde. Midagi ebamäärast seoses häälikupikkuse – pani-panni-panni – ja rõhulisusega, ja need kohad, mis on kõige pikemaksvenitavamad, on kolmas välde.

  Sealjuures ma mäletan, et sain koolis kõik välteid puudutavad tööd viied. Sest see oli nii lihtne asi.
  Haridus on ikka nii mõttetu!

  /lahkub ahastuses käsi ringutades

  1. Eesti keeles ei ole see sõna nii oluline kah, aga prantsuse keele kaks enim kasutatavat ajavormi ongi olevik ja p.c., nii et enamvähem igas tunnis taotakse, et être mais avoir et participe passé ja kui siis peale nelja aastat on veel neid asju neli nädalat korratud ja palutakse lihtsas harjutuses p.c. ajavormid alla tõmmata ja tüüp märgib südamerahuga lause stiilis “olen ilus” p.c., põhjendades seda väitega, et no on ju être siin ja vaatab mind nagu lammast, kui ma ütlen talle, et see on ju omadussõna, mitte partitsiip.

 3. Meisterdetektiiv Rents, ka see jäi selgusetuks, millised valgustkartvad salasepitsused hoiavad Nadiat päev otsa kodust eemal. Paluks lahendada see salapärane mõistatus, mille üle me kõik siin teisel pool helendavat ekraani pead vaevame.

  1. Ma arvan, et ta ei taha lihtsalt koju tulla, sest tal on tunne, et kõik vihkavad teda. Mis on ilmselt tõsi, sest isegi mulle hakkab närvidele käima, kui lähen hommikul kööki ja kogu köögilaud (mille kõrval on muide kiri, et “korista enda tagant kõik ära, sest ka saiapuru meelitab prussakaid”) on ühtlaselt saiapuru ja paremal juhul ka muude jäänustega kaetud. Lisaks on ta minu suhtes ilmselgelt veel eemalolevam kui teiste suhtes, ei tea, kas lihtsalt mõtleb, et ma olen vastik idaeurooplane, või austab teisi rohkem, sest need karjuvad ta peale tihedamini.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.