anna kannatust

Pekstes patrioodiks

Lugesin paar päeva tagasi seda artiklit, millest blogimaailmas juttu oli – seda, et varsti on Euroopa pruun. Mis seal ikka, eks ta ilmselt on jah, aga huvi pärast vaatasin ka kommentaare – ja avastasin, et mõni mees on seisukohal, et eestlased ei ole piisavalt patriootlikud, sest enam ei tohi ju lapsi füüsiliselt karistada. Tõesti ei saa aru, kus see loogika siin nüüd on? Et mida rohkem peksad, seda trotslikumaks muutub? Mõni muutub jah, aga see on pigem asjaolude kokkulangemine, enamus ilmselt ei julge lõpuks enam üldse oma arvamust avaldada (nojah, see teeb muidugi hea sõjaväelase, aga ega see veel ei tekita tahtmist sõjaväkke minna).

Või mõeldakse, et venelased on patriootlikumad ja nemad ju peksavad lapsi? Ka veidi absurd ju. Üks patriootlikumaid rahvuseid, keda ma tean, on hmongid – kui väike hulk välja arvata, kes hiina võimule allus, hakkas hiina riideid kandma jne, on nad suutnud läbi aegade saada nii hiinlased kui prantslased nii kaugele, et kuigi nad olid metsikus arvulises vähemuses, ei nõutud nende käest selliseid makse nagu naabritelt, sest teati, et need hullumeelsed võitlevad tunduvalt parema meelega kellegi teise surmani. Okei, nende meelest ei ole ärajooksmine häbiväärne – häbiväärne on hoopis orjuses elamine – mis eestlaste jaoks on ilmselt ennekuulmatu, aga arguses ja põhimõttekindlusetuses neid küll süüdistada ei saa. Mingi gäng isegi tappis kõik oma naised ja lapsed, sest arvas, et nad võitlevad raevukamalt, kui neil millegi nimel elada ei ole – mõnda aega toimis küll. Igatahes on nende kultuurilisi kombeid uurides avastatud, et nende lapsed on tunduvalt rohkem nunnutatud kui pisikesed ameeriklased. Et nad saavad tunduvalt rohkem kallistusi ja tähelepanu ning seda mõlema vanema poolt. Lihtsalt neid kasvatatakse samal ajal ka oma juuri ja kombeid austama. Mis on selline asi, millele Eestis tavaliselt rõhku ei panda.

Siin vaadatakse tavaliselt kuidagi mööda faktist, et teoreetiliselt peaks meie ise ka saama midagi muuta ja kui lapsed päevast päeva ainult vanemate kirumist kuulevad, siis arvata on, et patriooti nii ei kasvata. Eeskuju ja särgid-värgid. Saate aru küll, mida ma mõelda tahan.

Pildil noor patrioot, kes tahtis enne lõunat magustoitu näpata, ja tema seaduskuulekas vanem õde.

Üks kommentaar “Pekstes patrioodiks

  1. Kõigepealt lugesin diagonaalis, registreerisin “pruuni hädaohu” ja mure, et lapsi liiga vähe pekstakse, ja mõtlesin, et huvitav, kas mõni arvab, et pekstes läheb pruun laps valgeks või.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.