rant

rahvusvahelistest kommetest ja igasugusest muust jurast

Hakkasin täna mõtlema, et huvitaval kombel pole mitte keegi meie rahvusvahelisest seltskonnast isegi tulnud selle peale, et toas välisjalanõudega ringi tatsata, kuigi Eestis on korduvalt kuulda olnud, et “välismaal” (ilmselt siis ikka Lääne-Euroopas, aga ega tea, äkki mõeldakse ka Kuveiti) on see täiesti tavaline. Näiteks olen kuulnud, et ameerika ja saksa keskklassi pered ikka toas kingi jalast ära ei võta,  magamistuba on küll selline ruum, kuhu kingadega ei ronita, aga näiteks elutoas ja köögis lasevad kõik saabastega ringi – Maike on päris kindlasti keskklass, ilmselt suisa selle ülemine pool, Nadia ilmselt kah kuskile sinnakanti (kui me eeldame, et ta sugulased siiski veidi liialdasid, kui nad teda rikkaks nimetasid), aga selliseid kombeid neil küll küljes ei ole. Meil on igal pool vaipkate, nii et siin on päris mõnus paljajalu ringi lasta, ja tundub, et nad jagavad seda arvamust.

Muus osas pole ka kultuurilisi konflikte eriti olnud, me oleme lihtsalt kõik väga erineva elustiiliga inimesed. Näiteks Arina käib pea iga päev jooksmas ja/või ujumas ning on taimetoitlane, hoidudes ka igasugusest rasvasest kraamist (ma sain aru, et ta võttis just hiljuti ca 8 kg alla ja kardab nüüd seda tagasi korjata), Maike räägib ka kogu aeg kaalulangetamisest, aga on valinud selleks huvitava tee, tarbides ainult asju, millel on kiri light. Nii et ta joob iga päev light cocat, sööb light küpsiseid, šokolaadi (ma ei teadnudki varem, et selline asi üldse olemas on) ja jogurtit – ning käib vahel isegi jooksmas. Rents ja füüsiline aktiivsus (rääkimata dieedist) on üksteisest umbes sama kaugel kui lehmad pilvelõhkujatest – ma söön kõike, mida ma parajasti tahan ja mida osta jaksan ja käin vahel harva ujumas, kui viitsin. Kui mõtlema hakata, siis siiani on seda vist ühe korra juhtunud, sest ülejäänud ajal on selle aja peale, kui ma ükskord mõtlen, et nüüd võiks minna, juba väljas jahe. Ja Nadia põhimõtteliselt ainult vegeteerib. Nii et meie energilisust võrdlev tabel läheks küll Arinast alustades ja Nadiaga lõpetades pea nulli välja.

Aga tagasi (minu jaoks) huvitavamate asjade juurde liikudes – ma sain täna Eestist kirja. Nagu PÄRIS kirja. Tõsiselt tegi meele rõõmsaks. Ma olin hommikul suht pahur, sest põssa-Nadia oli suutnud peale söömist kööki väikese sigala jätta ja prantsuse keeles oli kontrolltöö, aga igati on tore koju tulla teadmisega, et test läks ikka päris kenasti ja seejärel avastada, et sulle on kiri. Väga armas. Nii et nüüd hakkan ma seda lugema ja jätan teid edasi magama. 😀

10 kommentaari “rahvusvahelistest kommetest ja igasugusest muust jurast

 1. Kusjuures ma olen siiani(st u poolteist nädalat) hämmastunud, et tegelikult austraallased käivad küll välisjalanõudega kodus ja isegi magamistoas! Peatun Melbsis ühe kohaliku perekonna juures, kes küll välisjalatseid ära ei võta ja on mindki seda mitte tegema õpetanud(ehkki imelik on).

 2. Sul on vedanud, et need näitsikud välisjalanõudega tuppa ei roni. Hollandis nägin, kuidas pereisa uhas oma roomikutega väljas ringi ning hiljem jalutas rahumeeli nende poriste käkkidega tuppa sisse, samal ajal oli tema naine päev otsa kodus saabastega (kujutan ette, kuidas need jalakesed seal mõnusasti haudusid). Põrandad-vaibad olid ka siis vastava “tuuninguga” 😀 Ja kõige selle sodi sees käperdas väike laps.

  Muide, need light tooted (eriti piimatooted) keeravad tervise perse 😀

  1. Arvata on, et keeravad, light coca minu meelest maitseb lisaks veel rõvedalt kah (nojah, light piim on veel hullem, ma olen Eestis kunagi vähese rasvasisaldusega piima maitsenud, oli nagu klaasiloputusvesi), aga noh, mis see minu asi on.

 3. Inglismaal käiakse ka saabastega toas. Algul kui ma siia kolisin, siis võtsin alati korralikult esikus ära, nüüd käin ise samamoodi:D Meie kodus muidu välisjalanõudega sees ei käida, olen veel mõnda kodu näinud, kus seda ei tehta, aga muidu üldiselt ikka.

 4. Nadia jalatsikäitumist mõjutab võib-olla tema Pakistani päritolu.
  Aga Austraalia kingakandmiskommet seletati ühes vägevas foorumis nii, et kui sa kingad jalast ära võtad, võib ju mürgiste ämblike jne peale astuda. Ja isegi kui ei astu, tuleb jalanõusid enne uuesti jalgapanemist hirmsasti raputada ja nad läbi otsida, et mürgised ämblikud jne sinna sisse poleks läinud.

  Igasuguseid toredaid ratsionaalseid ja irratsionaalseid jalatsikäitumise põhjuseid on siin.
  ja kõige ilusam lühikokkuvõte tervest sellest pikast foorumist selline:
  * Japanese: Yes, why?
  * Canadian: I can’t imagine.
  * Californian: Why not?
  * Australian: Boots are a pain to remove and put back on all the time.
  * New Englander: Because inside the shoes… are FEET!

  1. Meil Uus-Meremaalane vabandas üks päev ette ja taha, kui meid õhtusöögile kutsus, öeldes, et tal on ikka NII kahju, aga tema kodus tuleb kingad jalast võtta. Siis ma mõtlesin küll, et on ikka asi, mille pärast vabandada. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.