antropoloogia

Priit on kuidagi ühekülgseks muutunud

Käib viimasel ajal ringi nagu pesumasina trummel – eestlannad, eestlannad ja neegrid, eestlannad ja moslemid, eestlannad kui litsid, eestlannad kui maailma kõige sitemad sportlased, eestlannad, eestlannad ja neegrid, eestlannad ja moslemid. Ja nii iga nädal. Varsti ei viitsi enam uusi artikleid kirjutadagi, saadab vanad lihtsalt uue ringi peale. Moslemite osas on muidugi naljakas, et Pulleritsu jaoks ei ole üldse vahet, kas moslem on pärit Türgist või Pakistanist või Kuveidist, ikka on ühed moslemid kõik. Peaks tal vist soovitama vahelduseks poliitilisi artikleid ka lugeda – loeks, MIKS Iraagis valitsuse moodustamisega nii suur jama on ja millest see tingitud on, kuigi teoreetiliselt on kõik ju moslemid. Aga see eeldaks muidugi, et ta loeb midagi, mis ei olegi tema enda hõbedasest sulest ilmunud, nii et karta on, et see nali jääb olemata.

Las ta siis jahvatab, kui viitsib, kuigi minu meelest artiklis toodud “õpetussõnad” iseloomustasid lihtsalt suhtumist, mida tuleks ka kõigi valgete meeste peal rakendada. Eestiski on piisavalt mehi, kes hea meelega naise rahakoti peal liugu laseksid, kui ainult võimalus antaks, ja piisavalt mehi, kes vahepeal poksida armastavad, nii et meigib senssi küll, et enne kui hakkad kellegagi lapsi tegema, on teatav testperiood.

Aga kirjutama hakkasin ma hoopis selle pärast, et tuli meelde üks mu naisõppejõud, kes on kaks aastat islamiriigis elanud ja kes rääkis, kuidas alguses oli naljakas ajalehti lugeda või telekat vaadata – täpselt nii, nagu meil kirjutatakse sellest, kuidas “vaeseid moslemi naisi” piinatakse, ahistatakse, ei anta neile vabadust jne, kirjutatakse seal sellest, kuidas “vaeseid lääne naisi” koheldakse nagu liha, ei austata neid, sunnitakse neid tööl käima ja seksiorjadeks hakkama jne. Naiste kannatuste kujutamine on igas kultuuris võimas relv. Miks? Sest naist kujutatakse siiski ette millegi õrna ja kaitsetuna, kes suure ja tugeva mehe kaitset vajab, seega aitab naiste kannatuste rõhutamine väga hästi avalikku meelsust kujundada.

5 kommentaari “Priit on kuidagi ühekülgseks muutunud

 1. Pulleritsu artiklis oli üllatuslik vasturääkivus see (lisaks sellele, mis kumab kõikidest tema tekstidest läbi: ta on ometigi haritud, edukas ja populaarne, aga maailma mõistmine käib läbi kitsa tankipilu – ühepoolselt ja agressiivselt), et ta ähvardas, kuidas moslemi mehed kasutavad lihtsameelseid naisi ära, et Euroopasse hea elu peale saada, aga küsitletud naistest ei tulnud minu meelest kuskilt välja, et keegi neist mehe oma koju oleks toonud, vaid vastupidi. Seega oli Euroopa vallutamise jutt lihtsalt mingisugune ettekääne või põhjendus, et miks meie peaksime samamoodi ksenofoobselt mõtlema nagu tema. Üks halvemaid ja vähem ära põhjendatumaid artikleid, mis talt lugenud olen.

  1. “Üks halvemaid ja vähem ära põhjendatumaid artikleid, mis talt lugenud olen.”

   Ohh, ma ei tea, ma iga kord mõtlen seda, kui ma ta artikleid loen ja ometigi suudab ta iga järgmise artikliga veel sammu kaugemale astuda ja mind negatiivses mõttes üllatada. 😀

 2. Kui tahad, et su uudis müüks ja klikke teeniks, pane pealkirja “moslem”!

  Tegemist on järjekordse üllitisega, kus 1) igast tsurkast moslem tehakse, 2) Pullerits kui maailmas tunnustatud islamispetsialist oma teadmisi koraanist Eesti rahvale jagab, 3) tõestatakse, et iga lõunamaalane on pervo, petis, vägivaldne etc etc.

  Mind isiklikult ei häiri taolised labased uudised, kuid häirib see, milline suhtumine nende abil ühiskonda juurdub. Iga kord, kui tuleb jutuks religioon ning mainin, et olen moslem, vahitakse suurte silmadega ning ei julgeta i-d ega a-d öelda. Ning algab tavapärane seletamine, et islam on AINULT elufilosoofia alus, islam EI OLE 5 x päevas Meka poole palvetamine, pearäti kandmine, kunstist ja muusikast loobumine vms.

  Pulleritsule muidugi jõudu ja edu uute artiklite meisterdamisel 😀 Paistab, et sellel mehel fantaasiast puudust ei tule.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.