alcohol

päeva komm(id)

Pärineb itaallannast kursaõelt, kes kuulis, et Eesti on joomises Euroopa esirinnas. Mõtles hetke ja siis küsis siiralt:

Aga kuidas nad üldse toidu kõrvale nii palju vedelikku tarbida jõuavad?

Ma ei saanud esimese hooga küsimusest arugi, mõtlesin, et mis MÕTTES, mis TOIT, kust see nüüd tuli – ja siis taipasin. Tüdruk ei tulnud lihtsalt selle peale, et mõni lihtsalt niisama, täis jäämise eesmärgil, viina joob. Ma siis seletasin ettevaatlikult, mille asi on. Vaatas mind hetkeks uskumatu näoga, aga seejärel noogutas ja ütles:

Jaa, ma tegelikult olen kuulnud, et teil on seal nii pime, et peab lihtsalt jooma. Muidu tahad ennast ära tappa.

Ega ma vaidlema ei hakanud, tundub piisavalt pädev teooria ju.

5 kommentaari “päeva komm(id)

 1. Ma olen ise vist ka natukene levitanud seda teooriat, et Eestis on talv otsa külm ja pime, et mis sa hädaga ikka teed 😀

  Kui nüüd aus olla, siis juuakse Itaalias ka ikka klaas veini või kaks ilma igasuguse toiduta, aga alkoholiga liialdamine ei ole jah eriti tavaks (kuigi sellised 18-22 ikka teevad ja mõned teised ka). Sellele vaatamata – või selle tõttu – et siin juba teinekord lasteaias veini tegema õpetatakse (ja lugema ei õpetata)

 2. Omajagu tõtt tema tähelepanekus ju. Ja kui ei joo piisavalt palju (nii palju kui teiste eestlaste meelest norm on) oled veidrik. Kuidas sellised üldse elada suudavad, eks…

   1. samas, vahet pole mida sa kummutad, seltskondlik tegevus nii ehk naa. Samas mujal vist ikka selle joomisega kogused vähe teised. Tuttav, kes itaalias pikalt oli, rääkis kuidas pidu kogus tohutud tuurid üles (sellised milleks meil enamus rahvast ikka üsnagi mälus peab olema) peale seda kui kohalikud olid toidu kõrvale kaks pokaali joonud.

    Ilmselt siinkohal tuleb mängu temperamendierinevus? Või siis tõesti ilm? 😀
    Et kaine inimene tihkab päiksest ümbritsetuna tantsida ka ilma silmnähtava põhjuseta?

    Ja eks ta ole, suuremal või vähemal määral esineb joomarlust ikka kõikjal. Mõnelpool on keskmine lihtsalt kõrgem (ilmselt).

 3. Natuke sõltub vist alkoholi metabolismist ka. Mul on mitu sõpra rääkinud, kuidas nad nt Prantsusmaal elades ei jõudnud ära imestada, kui pisikesest alkoholikogusest sealsed noored täitsa täis jäid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.