movies

Lendas üle käopesa

Nii uskumatu, kui see ka ei ole, nägin ma seda filmi täna esimest korda ja isegi raamatut ei ole lugenud – hoolimata sellest, et film tehti aastal 1975 ja raamat, kui ma ei eksi (sest mälu järgi ütlen praegu), 1962. Ma otseselt ei kurda, hea film oli, isegi väga hea film, aga üks sellistest, mida vaadates tuleb tunne, et tahaks raamatut lugeda, sest raamat oleks ilmselt veel parem. Film kestab kaks tundi, aga ikka ei jõua piisavalt süvitsi sinna, kuhu sellist temaatikat käsitlev asi jõuda võiks. Vähemalt mina tahaksin hullumajateemas sügavamale inimeste sisse näha ja ma tean (google, kallis sõber, sinule pühendaksin ma kõik laulud ja sinu nimel oleksin valmis magama kivipõrandal), et raamat pakub selleks rohkem võimalusi.

Siinsest raamatukogust on see kahjuks välja laenutatud, aga Eestisse jõudes on selle lugemine raudselt põnevate asjade nimekirjas.

7 kommentaari “Lendas üle käopesa

 1. NU LÕPUKS said hakkama, käi ja käi inimesele pinda, et avarda oma silmaringi veidi, aga ei ikka avatarid ja Johnny Depp, Johnny Depp ja kurat teab kes veel..nagu mingi eit kurat.

 2. Noorsooteater mängis kunagi ammu-ammu Käopesa, Tõnu Kark peaosas. Ja oma suureks hämminguks pidin tunnistama, et Noorsooteater pakkis Hollywoodile ära. Sain etendusest raudselt võimsama laksu kui filmist.

 3. Noorsooteatri lavastus oli aastal 1985, hoopis teises maailmas. Võimas elamus, näidend, mis tekitas inimestes tunde, et ka väljaspool teatri seinu on hullumaja. Selle ajastu kontekstis absoluutselt loogiline järeldus.
  Etendus, mille lõpus rahvas aplodeeris seistes.
  Ning läks seejärel vaikides oma palatitesse laiali.

 4. Mulle käis närvidele see film miskipärast. See “diip” mõte oli serveeritud nii läbinähtavalt nagu eine McDonaldsis.

 5. Vanemuise 2006 või 2007 versiooni vaadates kippus tukk ja nutt peale tulema.
  Filmi sai kunagi 86 paiku suurelt ekraanilt vaadatud, jättis täitsa mulje. Pärast 10 aastat hiljem vaadates ei jätnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.