work

arbeit macht frei (ja ka leib saab nagu imeväel lauale)

Vaatan vaikselt juba Tartusse töökuulutusi – olen nelja kohta kandideerinud, rohkem lihtsalt ei ole sobivaid asju. Hea seegi, et ma vahepeal Aussis Malluga baaris poole kohaga töötada sain, on vähemalt mingi töökogemus ettekandjana, aga see raha on juba ammu otsas, sest siin on kõik asjad sada raha. Nutellat ostsin näiteks paar päeva tagasi 60 eeku purk ja… Aa, teemast kaldusin kõrvale veits, sorry.

Igatahes oleks eriti kärmelt vaja Eestisse töö leida, kui keegi on miskit kuulnud, siis reklaamige julgelt või pakkuge ise – eelistatud on Tartu, suveks sobib ka Tallinn või Viljandi või Pärnu või Rapla. Mitte et ma teiste kohtade suhtes pirtsakas oleks, aga loetletud on need kohad, kus mul öömaja olemas oleks. Soome rohima läheksin muidugi kah – Prantsusmaale viinamarju korjama kandideerisin, aga tundub, et ei tahetud. Naabrid on meile vist halba reklaami teinud, sest paljudes kohtades on suisa kirjas, et idaeurooplasi enam ei võeta.

Olen siis üleharitud ja teha ei oska ma mitte midagi (kui klahvide klõbistamine välja arvata, sest trükin ma ca 130 sõna minutis, tehke järgi või makske kinni), aga see-eest oskan seda mitmes keeles – s.t. jutud saan aetud ka vene keeles ja nagu ehk lugejad nüüdseks juba aru on saanud, siis inglise keeles ja prantsuse keeles võin ka teiega vestelda. Ja kui lähemalt vaatama hakata, siis üht-teist ma ikka oskan, sest ma olen töötanud aja jooksul (varasemast alustades) nõudepesijana, köögiabilise/koristajana, klienditeenindajana, administraatorina, ettekandjana.

Müüja- ja administraatoriamet olid vist kõige huvitavamad, sest esimest pidasin ma lemmikloomapoes ja täieliku koerainimesena oli mul seal võimalik oma teadmisi pidevalt rakendada (ja teiste loomade kohta ka üht-teist teada saada), ja administraator olin ma selles ühiselamus, kus on koos kõik Tartu välistudengid, nii et selle lambakarja taltsutamine oli juba iseenesest põnev väljakutse. Tõesti,  kui sa kohtad keset ööd koridoris siniseks värvitud poisse, kes kannavad valgeid sukkpükse ja seletavad tormakalt, et nad mängivad smurfe, õpid üsna pea igas olukorras adekvaatselt reageerima. Lisaks oli ühikas nii meeldiv kollektiiv, et kohe kahju oli neist lahkuda, kui poleks Austraaliasse tulnud, oleks vist elu lõpuni sinna jäänud. 🙂

Nii et kui olete poole kõrvagagi midagi kuulnud, soovitage aga.

9 kommentaari “arbeit macht frei (ja ka leib saab nagu imeväel lauale)

 1. Minu eriti eluvõõras vanaema just puhises sellisel “mu lapselaps on luuser” toonil, kui ma pidin talle telefonis tunnistama, et eiiii, ma pole selleks suveks ka kuidagi tööd leidnud. Kuigi suvise ning hiljem ka kooli kõrvalt töö kogemust juba kümme aastat, nõudmised juba eriti madalal ning võrratult ilus tark ja osav veel kõige otsa. Kandideerinud olen nagu IGALE POOLE, korralikud kaaskirjad juurde kirjutanud jne, aga mitte keegi ei taha mind. Nuuks-nuuks, kole ja raske on see tudengi elu. 😦 Pigem võetakse mõni padutöötu luuser tööle, kes igal ajal kohal saab olla, kui jumala eest natuke tudengile graafiku osas vastu tulla. Tuleb vist edu soovida, tööd pakkuda küll pole. 😀

  1. No ma kandideerisin isegi Maximasse, kuigi seal tundub sarnaselt McDonaldsile olevat eelduseks see, et sa ei ole rahvuselt eestlane.

 2. Kuidas tõlketöö huviga on? Mul on mulje, et suuremad tõlkebürood jahivad endiselt inimesi. See ei ole tingimata alaline töö, aga see-eest on paindliku graafikuga. ja noh, staaži kogunedes hakatakse rohkem pakkuma ja möödub mõni aastake ja elabki ära.

  1. Huvi oleks küll, aga ma pole ühtki kuulutust viimasel ajal näinud (tehniliste tekstide toimetajat otsiti küll, aga seal nõuti varasemat kogemust just samalaadsete tekstide osas) ja ei ole julgenud ise ust kraapima minna. Kas arvad, et oleks mõtet? Ja kui oleks, siis ehk viskad mulle postkasti veits infot selle kohta, millistesse tõlkebüroodesse tasuks kirjutada ja millistega mõistlikud inimesed tegemist ei tee.

 3. Luisale olen ise teinud, suht viisakas, maksavad siis, kui lubavad, hinna üle pead mõistagi ise läbirääkimisi pidama (nii palju neilt mõistagi ei saa kui mingitelt euroklientidelt otse). Panglossist olen kuulnud, et pmst on ta vist aus firma, aga maksmine võib venida, kui neil parajasti endal näpud põhjas on. Avatariga mäletan, et nad jobutasid maksmisega, eelistasid mustalt maksta, aga samas arvestasid millegipärast ikkagi käibemaksu maha. Teistest ei tea.
  Ma ei ole praegu kuulutusi vaadanud, aga vahepeal oli rampsis üks tõlkebüroo kuulutus teise otsas kinni. Üks võimalus: guugelda “tõlkijat” või “otsime tõlkijat” või “võtame tööle tõlkija”, pane ajapiirang peale, et liiga vanu kuulutusi ei näitaks, ja vaata, mis saad.

  1. Luisa pakkumised on praegu siin:
   http://www.luisa.ee/index.php/page_id/30

   Ma ei mäletagi nüüd, kas sul kõrgharidus oli juba käes ja magistrit ainult vaja? eurokogemust sul ilmselt ei ole, aga praktikas ma tean, et nad on inimesi tööle võtnud ka alla nende euronõudmiste, sest vahel on vaja muid töid ka teha ja kõik stammtöötajaid võivad just siis euro all kinni olla, kui mingi muu töö sisse tuleb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.