anna kannatust

kastiühiskond on üks huvitav asi (Ober-Hausi näitel)

Eestis on kastiühiskonna tunnused kuidagi eriti hästi näha. Need, kes on kõrgemas kastis, on põhimõtteliselt puutumatud, ja neid, kes on madalamale sattunud, kotitakse avalikult ka asjade eest, mida nad tegelikult teinud ei ole. Täna näiteks sattusin lugema kahte artiklit. Esiteks lugu sellest, kuidas Ober-Hausi töötaja Sven Olev vallandas sinise silmaga tööle läinud naise, pannes töölepingu lõpetamise põhjuseks kirja, et naine jäi tööl varastamisega vahele. Kui naine selle peale ajakirjanike jutule läks, korraldati kähku koosolek, uuriti asja ja jõuti otsusele, et naine vallandati  tegelikult ikka töödistsipliini rikkumise eest (täpsemalt tööaja normidest mitte kinnipidamise eest, mis olevat juhtunud kolmandat korda järjest) ning seega on kõik korrektne.
Kas panite tähele, et teises artiklis ei olnud sõnagi selle kohta, kas ka Sven Olevil on varem töödistsipliini rikkumisega probleeme olnud? Veel enam, seal ei olnud sõnagi isegi selle kohta, et tal PRAEGU oleks sellega mingit muret olnud (ja avalikult oma töötaja peale karjumine on ilmselgelt selline asi, mida ühegi firma esindaja endale lubada ei tohiks) või et ta kas või noomida saaks. Lisaks ei olnud juttu ka sellest, kas koristaja siis reaalselt midagi varastas – mis tähendab, et järelikult ei varastanud ning mees, kes süüdimatult sellise asja kirja pani, ei saa isegi avalikult noomida. Sest noh, tõenäoliselt käib ta ülemustega koos joomas. Ehk siis firma, kuhu kindlasti tasuks oma raha viia.

Äri Eesti moodi, pohhui see tavainimene, kes nüüd kuskile tööle ei saa.

4 kommentaari “kastiühiskond on üks huvitav asi (Ober-Hausi näitel)

  1. See Sven tundub ise ka selline agressiivne vennike olevat, kes ennast nõrgemate peal välja elab. Loodan siiralt, et ta sealt Oberhausist lendab, sest kui tema lasi töötaja lahti “ebaesteetiliselt sinise silma pärast”, siis SELLIST promo praegusel ajal küll ühelegi endast lugupidavale firmale vaja ei ole. Väga kurb. Sealjuures ei saa see õnnetu naisterahvas isegi tööturaha, sest leping lõpetati “töötaja süü tõttu”. Lausa masendav!

  2. Omavolilise tööleilmumise tõttu vallandamise tüüpnäide ju. Vähemalt ei saanud ta oma lahtilaskmisest tagantjärele kogemata kombel teada. 😛

    Elektrik teeb muide uut ketti ja otsib Töötukassa kaudu orje. Lubas kõik Trt-s töötavad vastava teema firmad põhja ajada. Trt on tal ju südamel kui mittealluv ja perutamaajav paik… Ju ta plaanib pinnale jääda kokkuhoiuga tööjõukuludelt… 😛

    1. Peaksime äkki mõlemad kandideerima. 😀 CV asemel saadame video, kus seletame, kui väga meile meeldis tema alluvuses töötada ja kui väga me tahaksime uuesti seda meeldivat võimalust.

  3. Eriti kena oli mehest see, et ise jaurab nagu igati õige mees, et on ju normaalne lahti lasta sinise silmaga naine, aga töölepingu lõpetamise põhjuseks tõi varguse. Totaalne sitapea ikka, ei ole midagi öelda.

    PS: Ja väga tüüpiline, et karistatakse ohvrit, mitte vägivallatsejat!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.