faith

kas pole tited mitte armsad?

Ei. Nad on tüütud, räpased, tatised ja lõugavad alati valel ajal*. See konkreetne, keda ma vahel hoidmas käin, on aga nii lahe, et suutis end ca kuuga mulle nii südame külge närida, et isegi siis kui ta kisab, ei teki tahtmist äiata või ära joosta, vaid isegi mul hakkab mingi sügavale-sügavale mattunud emainstinkt tööle. Pealegi, tatisena pole ma teda terve selle aja jooksul kordagi näinud ja juba aastasena suutis ja tahtis ta end enamvähem puhtana hoida, erinevalt mõnest lapsest, kellel tundub sünnist saadik kroonilise nohu, taskurätikuvaenu ja sitase näo sündroom olevat.

Lahe on ta aga eelkõige selle pärast, et talle meeldib uusi asju õppida ja oma teadmisi rakendada. Näiteks: kui ma olin just Eestist ära läinud, uuris ta (pooleteise aastasena), kus ma olen ja kuuldes, et Austraalias, teatas:”Austraalias elavad koaalad. Nad söövad lehti.” Selle peale tõin ma talle muidugi kingituseks väikse karvase mängukoaala – ja täna kuulsin, et tüüp olevat paberile mingeid ringe vedanud ja selgitanud, et joonistab koaala sitta. Hakka või uskuma, et oma laps. 😀 Seda enam, et ta mitte ainult ei oska pildi pealt näidata, milline on hani ja milline part ning pardipoegi kokku loendada, aga ta on ka siiralt vaimustunud, kui ma laulan (tõsi küll, täiskasvanud inimese puhul oleks see väga murettekitav) ja hääldab vahel järgi sõnu, mida ma prantsuse keeles ütlen. Ostaks või omalegi sellise, kui esimesed 9 kuud saaks vahele jätta.

* seda sel lihtsal põhjusel, et titekisa jaoks ei ole olemas õiget aega

5 kommentaari “kas pole tited mitte armsad?

  1. Kle, viimati ta ütles pildil oleva kitse kohta, et see on jaanalind ja lammaste kohta, et need on sisalikud. Ma kardan tõsiselt, et lasteaiakasvatajad ei mõista seesuguseid nalju ning võtavad neid tõsiselt. 😛

  2. Minu arust on ammu leidnud tõestust väga lihtne ja labane tõsiasi: tittede armsus on sama suur kui normaalsete inimeste osakaal ühiskonnast. St. igast 10st inimesest 1-2 on sellised, kellega võib lahedalt luurele minna. Sama kehtib tittede kohta. Mõnega veedan heameelega aega, teised võivad vabalt jääda nende imetlevate vanemate pärusmaaks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.