anna kannatust

USKUMATU!

Ekspressis on täna artikkel sellest, et riigi narkolaost on kadunud üle 90 kg uimasteid. Minu jaoks tundub aga täiesti uskumatu see, et ajakirjanik arvab, et mõni lugeja võiks seda uudist uskumatuks pidada. Sama hästi võiks öelda, et uskumatu on see, et kuigi artiklis on öeldud, et uudiseid vargusest levisid juba pikka aega, algas sisekontroll alles jaanuaris. No ei ole siin ju midagi uskumatut, nii ju asjad käivadki. Võiks öelda, et “meil”, aga tõenäoliselt siiski kogu maailmas.

Seda, et ka politseinike käest narkootikume saada võib, on Tartus juba ammu räägitud. Ka järgneva kommentaari taolisi jutte on kogu aeg liikunud:

omal selline juhus kus auto varastati ära ja minnes pollarisse avaldust kirjutama ostsin kõnekaardi uue numbri jaoks (nimelt olin kuulnud, et politseist lekib info).
avaldus kirjutatud ja uus nr. pollarisse antud tellisin takso.
enne veel kui takso jõudis kohale helistati ja pakuti auto tagasiostu võimalust.
tühistasin takso ja jalutasin tagasi politsei jaoskonda.
sealset arutelu ei hakka kirjeldama aga 30 minuti pärast olin oma auto roolis.
kõik see juhtus 2004 aastal.

ja hiljem samalt kommijalt:

lisaksin veel kirjapandule juurde, et politseis küsti minu auto hinda, mille väiksemaks nimetasin. Oldi üllatunud ja küsiti, et kust ma Mersu nii odavalt ostsin. Tagasipakkujad, kes politseist minu numbri said, küsisid täpselt pool sellest mainitud hinnast ja see oli 80000eeku.Autojälitus komissariks oli tol ajal Marek Helinurm. Järeldused tee ise.

Mine võta kinni, kui palju neis juttudes tõtt on ja kui palju linnalegende, aga miskipärast oli ju vahepeal ca pooltel uurijatel sisekontroll kuriteokahtlustustega seljas, mis tähendab, et vähemalt pooled neist inimestest on isegi võimuesindajate endi meelest ebausaldusväärsed – ja teise poole hulka kuuluvad ka need tüübid, keda mitte kunagi uurima ei hakata, sest neil on liiga palju sõpru.

Hiljuti oli muide mingi küsitlus, mis näitas, et pea kolmveerand eestlastest usaldavad Eesti Politseid. Me kõik teame, kuidas statistikat tehakse, aga rahvale sellise numbri ette viskamine on ikka mõnitamine – ma ei tea vist ühtki inimest, kellel ei oleks oma lähedastega seoses rääkida mitte ühtki lugu, sellest, kuidas politseinikud on reegleid rikkunud. Oma lähikonnast tuleb esimese hooga kolm lugu meelde, kaks neist said positiivse lahenduse – esimene, kuna politseinikud tunnistasid oma eksimust, ja teine, kuna kõrgemale kaebamisest oli kasu. Ja need kolm on konkreetselt lood, kus on midagi valesti tehtud, lugusid, kus pole üldse midagi tehtud (näiteks kuidas haiglasse pekstud tuttaval on soovitatud asi iseseisvalt lahendada, olevat asjalikum karistus, kui kohus anda saab, mis on ilmselt ka tõsi, või kuidas naiselt, kes tahab vägistamise kohta avaldust teha, küsitakse, miks ta siis ometigi nii litsaka käitumisega on), ma hetkel ei arvesta. Ja politsei on ju madalaim aste, kui nemad näkku panevad, on mingigi võimalus kõrgemale kaevata, kui justiitsministeeriumi tallaalused midagi käkivad, oledki põhimõtteliselt omadega perses.

Ahjaa, kahjuks ei oska ma küll soovitada, kust neid narkootikume otsida, aga kui ma silmad sulen, kerkib mulle miskipärast silma ette kõrge laega hämar ruum, kus troonib metsikult suur viljahunnik, vähemalt kolmeteist tonnine, millele on puistatud valget pulbrit. Eemal vedeleb ka avatud kohver, kust paistavad rohelised rahatähed. Nii et jõudu otsimisel, ma olen kindel, et ettevõtmine saab olema sama edukas, kui tema eelkäijad! Minu usk Eesti võimuorganitesse on vankumatu!

6 kommentaari “USKUMATU!

 1. See kõlab veidi umbes samasse auku nagu “ma ei tea kedagi kes Savisaart valiks, seega Keskerakond järgmistel valimistel riigikokku ei saa”

  Mina jälle ei oska nimetada oma tutvusringkonnast kedagi, kellel oleks politseiga olnud mingeid erilisi kokkupuuteid, v.a. kui ise on millegagi hakkama saadud. Ja siis on ka politsei tihtipeale inimene olnud, jätnud kerge liiklusrikkumise eest karistuse määramata vms.

  Aga võibolla Tartus ongi asjad vähe teisiti, sealt oli pärit ju see Otsalti skandaal jne.

  1. Mul on olnud ka positiivseid kogemusi, näiteks liikluspolitseiga pole mul isiklikult mitte ühtegi negatiivset kogemust, nad on alati väga viisakad ja abivalmid olnud. Samas on ka negatiivseid kogemusi olnud, näiteks siis, kui mul autosse sisse murti – ja kui korteris sees käidi ja pidin mitme erineva inimesega asju ajama, oli negatiivseid ja positiivseid kogemusi suhteliselt pooleks. Maakohas, kus ma vahel käin, oli jorss, kes ei teinud saladustki sellest, et ta narkootikumidega äritseb (arvas vist, et reklaam kulub ära) ja kelkis avalikult ka sellega, et enne, kui kuskile reide tehakse, ta sõber politseist helistab talle (lõpuks kukkus ikka kinni, nii et väga võimalik, et see helistaja samuti). Ja igasuguseid muid sarnaseid kogemusi on olnud veel. S.t. tõenäosus, et politseisse satub tööle omakasupüüdlik munn, on täpselt sama suur, kui igal pool mujal – see aga omakorda tähendab, et mul ei ole põhjust politseinikuid rohkem usaldada kui keskmist inimest, mis tähendab, et väga palju ei ole.

   Samas Keskerakonna valijaid tean küll ja suudan ka ette kujutada, millised inimesed neid valivad ja saan isegi aru, miks.

 2. Kogu see värk käib praegu ümber sellise asutuse nagu Eesti Kohtuekspertiisi Instituut (EKEI), mis ei ole politseiasutus ning kus ei tööta ühtegi politseinikku. On isegi hoopis ühe teise ministeeriumi all kui politsei.

  1. Mhmh, selle pärast ka see lause justiitsministeeriumi kohta mul sees on. Lihtsalt politsei on rahvale kõige lähemalseisev ning seetõttu on inimesed nende tööga kõige paremini kursis. Ja ma usun, et võib öelda, et kasvõi korteriühistu on riigi pisike mudel – täpselt sama moodi toodetakse paska ja/või tehakse head, ainult tunduvalt suuremal tasandil, mis muidugi asju keerulisemaks ajab. S.t. et kui ühes riigiasutuses on asjad põhjani pekkis, ei tundu olevat eriti alust, et uskuda, et teises kõik lill on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.