anna kannatust

oh kooliaeg

Kes ütleb, et nohikujutuks on veel vara, võib julgelt kalendrisse vaadata, sest on üldteada fakt, et augustis juba võib. Pealegi tegi Nirti otsa lahti, nii et nüüd võivad kõik teised julgelt kapist välja tulla ja mainida, et jah, tegelikult me kõik loeme juba järgmiseks semestriks kohustuslikku kirjandust. Mina vähemalt. Ei kavatsegi häbeneda.

Tunniplaan on ka nõnda paigas, et miski ei kattu liigselt, kui päevasel ajal töötama ei pea, saab kõiges korralikult kohal käia jne. Ainus asi, mis minus tõelist õõva tekitab, on see, et mul on üks (minu plaane silmas pidades) kohustuslik aine. Seda ainet ei loeta eesti keeles. Kohustuslik kirjandus ei ole eesti keeles. Õppejõud ei ole eestlane. Ja kõigele lisaks on õppejõud see sama naine, kes mind aasta tagasi oma keeletunnis nii ära hirmutas, et lõpuks ei tulnud mul isegi meelde, kuidas prantsuse keeles tere öeldakse ja ma sain suulisel eksamil E, mis kogu ülejäänud hinde alla kiskus. Mu toonast kokutamist arvestades on vägagi võimalik, et ta tegi mulle veel järeleandmisi, mida ta sel semestril enam ei teeks, sest enam pole tegu keeletunniga ja on igaühe isiklik asi, kuidas ta järjel püsib. Nii et ühel hetkel tuleb ilmselt enda jaoks läbi mõelda, kas jätta see asi järgmisesse aastasse või üritada kuu ajaga prantsuse keel päris selgeks saada. Hetkel kaldun veel selle viimase poole, sest me kõik teame, et everything you can do, I can do better*. Saab näha, kuidas õnnestub, õpik on mul nagunii iga päev lahti ja audiobook (prantsuse kirjaniku J. K. Rowlingi [loe: Roling] “Harry Potter à l´école des sorciers“) mängib pleikus.

Muus osas tahaks veel uhkustada, et mul on ikka vedanud, vanemate aia näol on mul koht, kus käia pugimas sõstraid, tikreid, maasikaid ja isegi irooniapõõsaid** on mitu tükki. Mul on lausa vitamiini üledoos, kuigi maailma parima empsi pannkoogid ja jäätis marjade jaoks just palju ruumi  ei jäta.

* eeldusel, et tegu pole füüsilise ja/või oskustööga või millegagi, mis nõuab koordinatsiooni või on niisama keeruline

** blogi toimetaja on teadlik aroonia ja iroonia vahelisest erinevusest, kuid ei jaksa enam nende kuradima kunstiinimestega vaielda

7 kommentaari “oh kooliaeg

 1. Sa’i löö oma nohiklikkusega mind praegu üle. Kool on juba nädal aega kestnud, toimub ka laupäeviti, iga päev on kodutöid mitme tunni jagu – ja “mitu tundi” on veel väga leebe ja ülelaskev väljend.

  Huvitav, kuidas ma sõnast “kool” küll nii mööda sain vaadata, kui suveülikooli avalduse esitasin…

  Mitte, et mulle ei meeldiks, eks.

 2. peaks kah pihta hakkama aga ei tea kas alustada php, java, mysqli, javascripti, cssi või htmli manualiga või võiks ennast üllatada ja hoopis c++ tuupima hakata? või siis ei üllataks ennast ja laseks lõpp kokkuvõtes kõik üle ja käiks linna peal soome turistidega õlut joomas.

 3. Teil on tänavu mingid marjad või? Esihõimlased katsid kevadel hoolega põõsaid, tegid õunaaiale suitsukatet ja käisid pintsliga tolmutamas ja kastsid kogu juuni ja juuli või? Või ongi selline paradiisiaed, kus ikaldusaastal viljavarred saagi all nõtkuvad? Ma keetsin eelmisel nädalal tikritest moosi, sest mitte mingeid muid marju ei ole ega paista ka tulevat. 😦 Mitte et tikreid kole palju oleks…

  1. Kas nad just nõtkuvad, on tunduvalt viljakamaid aastaid olnud, aga peale minu pole lihtsalt eriti huvilisi, nii et minu tagasihoidliku maitse jaoks on neid küll täitsa piisavalt, ütleks, et tikreid vähevõitu, sõstraid keskmiselt ja maasikaid päris palju.

 4. Ma tunnen ennast nüüd natuke ebakindla loodrina, et ma alles septembris asju vaatama plaanin hakata… Hmm. Eks ma siis tulevikus saan ainult ennast süüdistada, kui ma tööd ei saa ja põhja käin ning kuskil kopli liinidel ärasüstitud hoorana lõpetan, sest ma ei hakanud kunagi augustist õppima. 😀

 5. On see üldse võimalik, et punaseid sõstraid mõnel aastal ei olegi palju? Mulle on mulje jäänud, et see on üks selline taim, millele ikalduse mõiste on võõras.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.