anna kannatust

möh?

Vahest on nii, et loed mõnda artiklit ja “arvamusliidri” arvamusavaldust ja ei oskagi kohe mitte midagi muud öelda. Möh? Mart Sanderi hiljutist grafitijuttu* lugedes tuli täpselt sama tunne. Mitte et ma probleemist aru ei saaks, tõesti on kole, kui keegi kirjutab seina peale, et “Mari on lits”, pealegi on tegu räige šovinismiga, sest igaühel on ometi õigus seksuaalsele vabadusele, aga  galeriid vaadates selgub, et Mardi meelest on täpselt ühesugune asi nii stencil, tag, mitu tundi võtnud pilt, kui Dima poolt alkohoolsete ainete mõju all viibides seinale manatud kürb. Ehk siis kas või Blek Le Rat (vasakul) või tema mantlipärija Banksy (all) on Dimaga täiesti ühes pajas. Kui inimesed muust vahest aru ei saa, võiksid nad ju kas või seda märgata, et korralikumate tööde puhul on valitud ka tegemise kohta -neid ei ole tehtud suvalise eramaja aia peale ja keegi sellest seltskonnast ei tuleks selle pealegi, et näiteks vanalinna müüre reostama hakata.

Minu lemmikuks oli aga järgmine lõik:

Sander on grafitit pildistades täheldanud, et see on seintele veetud kahtlaselt sarnase käekirjaga. Sestap usub ta, et linnaruumi reostab üks konkreetne isik.

Täiesti õige. Täpselt sama moodi arvan mina, et minu gümnaasiumi kunstiajaloo õpetaja lihtsalt vihkas meid, kui sundis meid pähe õppima terve hunniku kubistlike kunstnike nimesid – ilmselgelt on see käekiri nii sarnane, et tegelikult olid need maalid kõik ühe mehe poolt tehtud. Sander, kes on ju samuti hobikunstnik, teab, millest ta räägib, mitte ei aja ainult vahtu välja.

Seesama paadunud vandaal on aga andnud juba ka vastulöögi. Õigemini vastulöögid. Esiteks muidugi ülalolev šedööver, teiseks kujutatakse Mart Sanderit linnaruumis juba särgiga, millel ilutseb VÄGA labane kiri “Grafiti is so gay” (“grafiti on nii gei”), kolmandaks levitatakse netis kõigile kasutamiseks sellist pilti ja neljandaks on Tallinnas ka pildid kirjaga “Mart ära kiusa meid” vms. See kuradima retsidivist jõuab ka kõikjale, ilmselgelt ta tööl ei käi, muidu ei oleks tal lihtsalt jaksu niimoodi öösiti mööda linna jõlkuda. Kuna ta tööl ei käi, ei saa tal ka raha olla, nii et värve ta järelikult varastab. Rõve.

* ÕS annab esimese vastena hoopis sõna grafiito, millest ma järeldan, et see peaks levinuim variant olevat. Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes ei loeks Kesknädalat seda sõna kasutaks?

7 kommentaari “möh?

  1. Kuule, kus need pildid “Mart, ära kiusa meid” on. Tahaks selle variandi ka enda kogusse talletada 😀

    “Grafiito” OMFG, ilus poisslapse nimi :’D

        1. Kusjuures sellest rääkis mulle sõbranna – ta loeb ise ka mu blogi, nii et ehk satub ühel hetkel kommima. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.