prantsuse muusika

Prantsuse räpp

Rongiga Nimes’st Montélimari sõites kohtasin ühte väga huvitavat meest – kindlasti üle 30, valgema nahaga kui mina, aga see-eest käitumise ja riietuse poolest mustem kui ükskõik milline gängstaräppar. Traalis mööda vagunit ringi ja muudkui räppis omaette.

Ma siis küsisin:

Jou, vend, hetkeks toeta oma kann siia ja anna nõu, millist mussi ma koju võiks viia?

Ta siis istus ja jäi mõtlema, mis tal see kõige lemmikum prantsusekeelne bänd olla võiks. Mõtles ja mõtles ja lõpuks pani kirja KÜMME tükki (pluss oma sõbra Remy Gaillard’i, sest tema olevat lihtsalt nii lahe – see on siis üks kuulus tüüp, kes juutuubis trikkisid teeb). Kirjutada see mees kahjuks küll ei osanud, isegi oma lemmikbändide nimesid mitte, pidin kodus veits vaeva nägema, et välja mõelda, kuidas see hääldus tema peas kõlada võiks ja kuidas siis korrektne kirjapilt välja võiks näha. Aga see-eest on kogu muss muidugi nii gängsta, nii gängsta, et võiks peaaegu uskuda, et kõik need kuldketid tulevadki pangaröövidest või on bitchidelt välja biiditud. Vaatad ja mõtled, et so young and so angry.. Kõiki ma siia ei topi, sest näiteks Lunatic või Bakar või Oxmo Puccino või Rohff mulle isiklikult väga muljet ei avaldanud, aga järgnevad asjad pakkusid huvi küll.

1. Keny Arkana, ongi selline pisike ja kuri, muuhulgas õppisin tema lauludest, et kamraad on prantsuse keeles camarade.

“La rage” – supakatega ja puha.

“Ils ont peur de la liberté”

2. NTM – hardcore rap. Täheühend kannab tähendust, mis eestlaste jaoks on tuttavam meie sõbralike idavendade väljendi joptvõimatt kaudu. Nii et ilmselgelt viisakad haritud poisid. Laulu nimi on “Pose ton gun”

3. Akhenaton (ja IAM) – no kellele siis ei meeldiks, kui ameeriklasi mõnitatakse, pealegi viitsivad nad vahepeal ju isegi taustaga jännata ja puha.

4. Tandem, siin lauluga “93 hardcore” – põhimõtteliselt väärib kiitust juba see, et nad viitsivad nii mitu korda öelda kiiresti 93, mis prantsuse keeles on quatre-vingt-treize, ehk siis mitte just kõige kergemini üle keele libisev sõna. 😀

5. Sinik – no on sellised toredad sügavamõttelised laulukesed nagu järgnev:

6. Kery James – teised laulud mulle väga ei meeldinud, aga see, kuidas ta siin laulus vihaselt R-i tatistab, on ju suisa naljakas:

P.S. Cane corso oli sellel poisil muideks, selle tõuga kogub respekti küll.

P.P.S. Pildil on NTM-i poisid enne loengu algust raamatukogu avamist ootamas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.