music · prantsuse muusika

reisi playlist

Unustasin viimati rääkida, et reis oli ka muusikaliselt väga elamusterohke. Siin on asjad, mis mul hääletades erinevates kohtades kõrva jäid, prantsuse, saksa ja inglise keeles.

Aga reisi playlist oli selline:

1) Minu lemmiklugu Prantsuse raadiost:

Seda siin ei ole, sest ma ei suuda seda kuidagi üles leida. Ainsad sõnad, mis mulle laulust meelde jäid olid “Regardez moi” (või mõne teise häälduse puhul võib see olla ka “Regarde moi“) ja “comme ça“. Mees, kes autos oli, ütles, et ta teab esitaja nime ja pani kirja La Realiter – jah, kallid lugejad, sellist sõna tegelikult ametlikult prantsuse keeles ei ole ja ei ole saladus, et prantslased ei oska oma emakeelt kirjutada. Proovisin selle erinevaid variante nende sõnadega ühendada, eraldi otsida jne, aga leidsin ikka ainult Celine Dioni jms. Nii et prantsusekeelsest laulust sedapuhku pääsete.

Edit: ei pääse te sittagi. Minu tänase päeva lemmiknaine, Libarott, suutis selle kuidagi välja guugeldada (kuidas taeva päralt sa mõtlesid välja, et la realiter on tegelikult ma realité ja siis veel jagasid lahti, et ei, see polegi ei laulja ega laulu nimi, vaid suvaline fraas laulust???). Laulja on Zaz (pildil), kodanikunimega Isabelle Geffroy ja lauluks on “Je veux“. Minu meelest väga nunnu kaasakiskuv lihtne viisijupp ja sõnad, millest isegi mina juba aru saan. Ehk siis tüdruk laulab, et ei ole mõtet talle pakkuda maju ja limusiine ja Eiffeli torni, sest ta ei oska nendega midagi peale hakata, ta tahab armastust ja rõõmu ja nalja ja andke andeks, ta sööbki kätega ja räägib valju häälega. Prantslased ja hispaanlased kuidagi oskavad oma elurõõmu laulu sisse panna, mida mina omakorda vägagi hinnata oskan.

2) Minu lemmiklugu Saksa raadiost (Peter Fox “Alles Neu”):

3) Lihtsalt tore lugu ehk The Do “On my shoulders” – ma isegi ei mäleta, kus ma seda kuulsin, aga laul on ikka väga nunnu.

6 kommentaari “reisi playlist

  1. Jätame meelde, heh-heh.

    Tegelt võtsin ette hüpoteesi, et la realité näol on tegemist hoopis loo pealkirjaga (bändinime kohta nagu tuimavõitu), ja miks siis mitte juba valesti kuuldud pealkirjaga. Tagantjärele jumala loogiline – kui bienvenu misiganeseessõna ma realité kordub refrääni viimase reana, siis ma peaks kah seda automaatselt pealkirjaks.

    Sellega meenub, kuidas otsisin taga raadiost kuuldud eesti pändi nimega Mai Skizo ja see osutus täiesti guugeldamatuks – tõsiselt, mismoodi seda kuulmise järgi kirjutada 😀

    1. Ma kusjuures ise ka mõtlesin selle peale ja guugeldasin ka sõnaga realité, aga esiteks andis see metsikult palju vasteid ja teiseks meenub mulle nigu, et ma vist nägin isegi kuskil Zazi nime, aga langesin stereotüüpide küüsi, eeldades nime põhjal, et tegu on raudselt mingi räppariga. 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.