faith

faire et se taire*

NB! Igav eraeluline möla! Ära loe edasi, kui midagi üldist huvi äratavat või humoorikat otsid!

Vähemalt paar korda kuus tuleb mul tunne, et on aeg Muutusteks. Just nimelt, Muutusteks suure tähega. Et nüüd hakkame arenema ja end arendama jne. Eelkõige siis selle pärast, et ma pole rahul oma õpiharjumustega, ma pean väga palju vaeva nägema, et end tööle sundida ja mitte kogu elu internetis maha huiata – tundub, et mingid arengud on isegi olnud, aga mitte rahuldavad. Seetõttu ma vahepeal guugeldangi nohiksõprade eeskujul (tervitan Maarjat Sangastest) pilte nagu ülalolev, et neid oma deskdopile taustaks panna.

Kuna rahaline seis on nagunii selline, et otsustasime ühiselt, et auto ülevaatus jääb seekord tegemata ja auto seega vähemalt aastavahetuseni seisma (st ajani, mil ma olen leidnud täiskohaga töökoha ja sealt ka esimese palga kätte saanud, sest praegune töö on küll väga tore, aga seda on kahjuks liiga vähe), siis jääb mööda ilma ringi litutamine nagunii ära ja saab rahuliku südamega õppetööle keskenduda. Nii et uurisin nõuandeid efektiivseks õppimiseks ja avastasin rõõmuga, et vähemalt märkmete tegemises olen ma suurepärane – minu õppeprotsessid on väga analüütilised ning mul on lihtsam materjal loogiliselt klassifitseerida (nii vihikus kui ajus). Päheõpitava materjali (näiteks hispaania ja prantsuse keele uue sõnavara) igapäevane sirvimine on juba keerulisem – no on raske leida see 15-30 minutit kummagi jaoks. Tegelikult peaks selle muidugi korralikult plaani võtma ja lisaks arusaamisele üritama seda ka kaisukarule edasi seletada (uurimused näitavad nimelt, et 24 tunni jooksul korrates jääb 60 protsendi võrra rohkem meelde ja teistele edasi seletades veel rohkem, aga ükski inimene ei viitsiks ju kogu mu õppematerjali üle kuulata).

* Shut up and get it done ehk maakeeli Vähem möla, rohkem tegusid

11 kommentaari “faire et se taire*

 1. Kes otsib see leiab. Pead lihtsalt iga aine jaoks sellest huvitatud inimese leidma, kohvikusse maha istuma ja viimatiõpitu talle selgeks tegema. Kindlasti oleks huvitatuid. Õpetliku sisuga seltskondlik koosviibimine. Win-win.

  Mulle näiteks väga meeldib, kui mu “piff” mulle oma islandi, hiina ja hispaania keele õpinguid ümber jutustab. Hoolimata vastupidistest näidetest muudes valdkondades ei arva ma siiski, et ma ses osas väga erand oleksin.
  Kuuleks talt veel semiootikat, antropoloogiat, sotsioloogiat ja filosoofiat, siis mul blogide ja “elu” jaoks aega ei jääkski.

 2. Palun ära võrgus huiamist küll unarda! Ma hakkan siis nutma ju, kui üks kolmest blogist, mida ma enam-vähem jälgin, lünklikustub. Kui sa võrgus ei huia, siis pole sul ju huinjaadki kirjutada, eks! Muust, kui oma igavast eraelust.

  Mañana, emand seltsidaam! Tänasida toimetusi ära viska homse varna, milleks on siis ülehomne. 😀

   1. Mul oli välismaal elamise ajal üks sõber, kellega me kord nädalas kokku saime, veini jõime ja suurem osa koosoldud ajast muudkui partiklitest, tunnustest ja lõppudest rääkisime. nii viisakuse mõttes sai vestluse alguses small-talki tehtud, et “kuidas sul läheb? – ah, läksin pruudist lahku, sitasti läheb. -ahah, mul läheb ka sitasti. Aga vaata nüüd, need huvitavad ajatunnused selles pöördkonnas…”

  1. ma sattusin ka hetkeks paanikasse, aga siis meenus mulle, et blogidesse saab ju ka videoid üles panna. Sa saad kõik oma lugejad tasuta targaks teha, eksole äge? Lihtsalt loed oma partitiivsed artiklid ja subjunktiivid videosse. 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.