faith

vahi imet

Inimesed on ikka nii erinevad. Erinevad ja erilised. Kui uskuda targemaid, siis on mõni isegi teistest erilisem. Näiteks ütles Yoko Alender, et kõigile ta lastele on olnud juba sündides nimi näkku kirjutatud. Mitte ühelegi muidugi mitte Mari või Piret või Rents, vaid ikka Kaarel Bo, Herta Ing ja Uma Chantal. Mul vist küll ei oleks nii palju kujutlusvõimet, et vaataksin lapsele otsa ja ütleksin:”No kuule, sina oled ju küll täitsa Uma Chantal, mis Uma Chantal!”

Paar päeva tagasi oli mu viimase aja suurim feil kah – võtsin tausta kontrollimata vastu kaks tõlketööd, mille nimi viitas sellele, et juttu on nunnudest kutsadest, mis on päris minu teema, nii et arvasin, et viskan selle mõtlemata valmis. Mõlema jaoks jäi aega ööpäev – ja siis avastasin, et nimi oli släng, mis viitab sõjalennukitele. :S Nüüd võite tulla ja minu käest julgelt küsida, kuidas inglise keeles karburaator öelda ja mida afterburn lennuki puhul tähendab. Mina võin ainult taevast tänada, et mul msn-is targad (ja laia sotsiaalse võrgustikuga) inimesed on, Telcile olen vist poole Tartu Õlletehase aktsiad nüüd sees. Samas loen ma selle moraalse võla kustutatuks samal hetkel, kui kogu Eesti õhuväga (hoolimata sõnast kogu ei ole seda muidugi väga palju) teleka ette istub ja minu lolluse üle ilkuma hakkab.

Aga nüüd suruge pöidlad pihku, ma lähen kontrastiivse pragmaatika eksamile. Ja hispaania keele omale kah.

15 kommentaari “vahi imet

 1. kontraseptiivse pragmaatika eksam? Kontrollitakse kondoomi/pessaaripaigadusvilumist ja võimet Postinori Theraflust eristada?

  Tunnen end juba tõelise lubjakana. Meie ajal küll midagi sellist ei olnud.

 2. Sa mõtlesid reaalselt, et “Dogfight” on koertest rääkiv sari? Wtf? Isegi mul on esimene assotsiatsioon mingi Brooklyni gängid või Iraagi teema (sõduritel on “dog tags” ehk need lipikud, kus on nimi, isikukood, veregrupp peal).

  :/

  1. Kusjuures ma pole ainus loll, arutasin seda täna ka ühe inglise filoloogia õppejõuga, kes oli sama moodi üllatunud ja seda tähendust ei teadnud. 😀

 3. Militaaravioonika teemal võib teinekord julgelt Lumivalgekese poole pöörduda, aitan vanade Koertekoja aegade mälestuseks ka inimesi, kede reaalis ei tunne:)

  -Mellon Collie-

 4. Kaarel Bo on tegelikult Rootsi taustaga inimese puhul ju üsna mõeldav, et tulebki last vaadates meelde. Herta Ing ka… Uma Chantaliga jah läheb natuke rohkem kujutlusvõimet vaja. Aga ju oli ikka väga eriline nägu ;D

 5. Oi kui tore, et Telc sulle abiks oli ja ta selle eest õlut saab.
  Eks ta aitab sind vast ka teinekordki, ehk siis kui sa jälle ei tea, et lennukite duell õhus on dogfight või ehk midagi veel põnevamat – film nimega “dog days” ntx.

 6. Potentsiaal ja selle kasutamisvõimalused on kaks eri asja. Kui sul on ütleme kaks 10-kilost uraan-233 poolkera, siis on neil potentsiaal saada elektriks või kaltsupeade poolt tarnitud dollarihunnikuks. Tegelikult pole nendega Tartu agulis muud peale hakata kui võtta teine kamakas teise kätte ja vaadata, mis saab kui need tükid kokku lüüa.

  1. Haha, ma võtaksin seda kui komplimenti, kui mul hetkel ei oleks juba teist nädalat järjest seljas kampsun, mis pole vahepeal pesus käinud (okei, see pole iga päev järjest seljas olnud, aga siiski), sest lihtsalt liiga kuradima kiire on olnud, et selle peale mõelda. Õnneks on viimane selline päev (Y)

 7. Nimedest ja nägudest niipaljuke, et mulle taheti enne mu sündi Liisa nimeks panna, aga peale sünnitust pani ema mu kaksikõele talle valitud nime ära, siis vaatas mulle näkku ja ütles: ei see küll mingi liisa ei ole…
  Oma laste nimed olen küll enne sündi valmis mõelnud, aga alati väikese kiire nägudekontrolli ka teinud, kui laps juba käes. Seni on sobinud; mingeid umachantaleid ja ranet-riko-taurisid pole mulle pähe torganud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.