faith

kultuursed eestlased

Võtsin eile end kokku ja väljusin oma majast. Kultuurse inimesena käisin suisa kahes raamatukogus ja kohtasin seda tehes teisigi kultuurseid inimesi. Paabeli ees nägin viisakalt riietatud noormehi (ca 15aastasi), kellest üks laulis teistele:”Women are stupid and I don’t respect them. That’s right, I just have sex with them.” Viide siis Jon Lajoie laulule Show me your genitals, millest siingi juttu on olnud.

Peale seda läksin Lutsu raamatukokku. Selle ees, kohe telefoniautomaadi juures seisis üks mees, kes valjult ja selge häälega luuletust deklameeris. Võttis kohe näo naerule, eriti pärast seda, kui nägin, et tema selja taga tegeles ta sõber parajasti kusemisega. Palju kultuurseid eestlasi.

Uhke on olla eestlane, seda enam, et mullegi meeldivad nii luuletused kui head laulud.

Kirjandusearmastus polevat aga ainuke eestlaste omapära, lisaks olevat olemas ka tüüpiline eestlasest immigrant, kelle teeb eriliseks see, et ta ei taha teiste eestlastega suhelda ja peab ise end kosmopoliidiks. No ma ei tea, ma ei viitsiks ka välismaal teise eestlasega suhelda ainult selle pärast, et ta eestlane on. Otseselt ei väldiks kah, aga miks ma peaks kedagi otsima minema ainult selle pärast, et ta juhuslikult minuga sama keelt räägib? Või kui ma olen juba otsustanud välismaale minna, miks ma peaksin siis oma aega mingi Eesti majas sisustama? See on minu meelest pigem koduperenaistele, kellel palju vaba aega käes, või inimestele, kes seal nö kontakte loovad. Või kui inimene on tõesti nii tugeva õiglustundega, et tal Eestile mõeldes sitamaitse juba suhu tuleb, milles teda siis süüdistada saab? Seda enam, et teda mõistab hukka inimene, kes ise samuti miskipärast kodumaal elada ei taha.

Täiesti teemaväliselt – olen täna lugenud ka armsaid emoblogisid. Jah, mõni neist on ikka veel alles, kuigi kõik hoiavad neid nagu kulda ja keegi neid enam ei lingi. Aga laused stiilis “oi kui palju küll viimasel ajal juhtunud on, eilne oli ikka täiega tase, aga ma ei räägiks sellest muidugi IIAL” on üle prahi. Eriti kui inimene paar posti hiljem unustab, et ta lubas sellest mitte iial rääkida.

Edit: mitte et ma pooldaks mingi ülima rassi loomist, aga kurvaks teeb, kui Perekoolis annab lasteteemalist nõu mitme lapse ema, kes kirjutab ühes postituses supper, anestesoloog ja epituraal. Inimesed ei peaks mõtlema ainult sellele, mida lapsed neile annavad, vaid ka sellele, mida nemad lastele annavad.

3 kommentaari “kultuursed eestlased

 1. Heh.

  Tänaöine elamus. – Kõndisin mööda Pattaya Beach Roadi ning just enne Walking Streetile jõudmist kuulsin eesti keelt. Jäin seisma. Ning sisenesin seltskonda lausega:

  “Nii hea on eestikeelset juttu kuulda.”

  Need olid kuus naist-neidu, kõik muideks blondid, esimest korda Tai maal.

  Hea meel oli lobiseda. Hea meel oli neile veidi nõu anda.

 2. Hmm. Ma ei ole seda perekooli ema nõu lugenud, aga kui tegemist on düsgraafiga, siis ei pruugi selline ortograafia tähendada, et ta on loll. Mu isal oli geniaalsest matemaatikust kursavend düsgraaf.

  1. Düsgraafia paistab enamasti juba üldisest keelekasutusest silma. Tema tegi vigu just sellistes “uhketes” sõnades.

   Supper on kusjuures perekooli tüüpviga, sest nad hääldavadki ju seda p-d eriti pikalt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.