issanda loomaaed on kirju

Pean vist oma sõnad tagasi võtma

Veel eile arvasin, et ei keegi Intsu kommentaari sel nädalal üle trumpa. Aga eksisin! Sest tänases Õhtulehes ütleb Intsuta Inga, kes Itaalias uue armastuse leidis ja tahab rõhutada, et ei tohiks naisi üksi Itaaliasse lubada, et:

See on nagu hülge viskamine lõvi hammaste vahele.

Hülge! Lõvi hammaste vahele! Nagu wtf?

24 kommentaari “Pean vist oma sõnad tagasi võtma

 1. Ma olen kindel, et ta pidas silmas pingviini. Ja ei ole ilus ilkuda tibu üle, kes armastab loomi ja tunneb muret lõvi hambumuse pärast.

  1. Aarne, Aarne! Viiger on väikene käkk! Hallhüljes võib kaaluda kuni 300 (ka see liik mitte “kekmisena”). Viiger 40-100. Paras lõvisid pilduda 😀

 2. Nu ma saan aru, et naisi ei tohi Itaaliasse lasta, sest et Itaalia kuum päike muudab naha pigmenti ja pärast võivad ka eestisse jäänud mehega saadud lapsed sellised itaallaslikult tõnmmud olla, aga need hülged….
  Küsin prooviks, et kas väikeste hüljestega võib lõvisi loopida? Vastavate järelvalveametnike juuresolekul muidugi mõista.

  1. Jah. Iseasi muidugi, kui palju vabas looduses hülgeid ja lõvisid üldse samas paigas ringi patseerimas on. Aafrikas ei tohiks ju olla (seal ju lõvid päris rannapiirkonnas ei ela kah), Aasias ehk isegi on.

   1. Jaaaa….arvestades, et 2010 loendati Aasias elutsevat Panthera leo persica´t tervelt 411 isendit, siis on nende kohtumise tõenäosus hüljestega tõesti märkimisväärne!

    1. See on lihtsalt Rentsi tõlkeviga. SEAL tähendab ülaltoodud kontekstis mereväe eriüksuslast. Nondega võib lõvisid loopida nii palju kui kulub.

    2. Ja nüüd ma hakkasin mõtlema, et kas Indias ülepea hüljest võiks olla ja ega vist mitte. Ehkki need lõvid nagunii mere ääres ka ei ole, sest nad on ühel LK-alal kõik.

     Aafrikas ulatub lõvide areaal mere äärde küll ja lausa nii Atlandi kui India ookeanini, aga kas sealt leiaks ka pisikesi hülgeid, keda lõvidele hambusse heita, ma küll ei tea.

    3. Äh, Intsu-Inga annab Õhtulehele ingliskeelseid intervjuusid? Isegimitte itaaliakeelseid???

    4. No Inga võimekust kõikides maailma keeltes suhelda, ei tohiks nüüd küll kahtluse alla seada.

     Minu postituse allikaks olidki tegelikult tugevad kahtlused hüljeste levikuala kohta, aga kuna wikipedias oli kirjas, et hülgeid (st erinevaid liike muidugi) leidub põhimõtteliselt igal pool, siis ma ei julgenud nii otse öelda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.