anna kannatust

kuradi internetivärdjad

Sain täna ilmselt aasta suurima üllatuse kätte. Nimelt panin hommikul arvuti käima ja avastasin, et KÕIK on läinud. Deskdopil on mingi vaikimisi taustapilt, KÕIK folderid ja sinna salvestatud failid on kadunud (ainult Recycle Bin oli alles ja iroonilisel kombel ka paar päeva tagasi aegunud Norton Antiviruse logo).  Paremasse äärde on tekkinud mingi Google Desktop, mis näitab mulle SanFrancisco ilma ja sedagi Fahrenheitides. Start Menus valitsevad mingid Mirosofti programmid, mida keegi nagunii kunagi ei kasuta ja esimese hooga tundus, et kõik mu pildid ja muusika on läinud, sest mõlemas kaustas on ainult mingid sample failid – õnneks selgus, et kui siseneda usersi folderi kaudu, näitab normaalselt.

Internett leidis samuti, et Internet Explorer on mu põhibrauser ja Firefox ei mäletanud ei ühtki salvestatud lehte ega isegi omaenese kodukat. Ehk siis samuti lihtsalt ära nullitud. Eriti kahju on muidugi eile õhtul poolelijäänud kodutööst, mis mul desktopile salvestatud oli ja mida ka otsing nüüd üles ei leia.

Selgus, et kõik programmide folderid on kadunud selle pärast, et neid enam ei ole – näiteks MSN installis end uuesti  ja ka mu tööprogrammist, millega ma igapäevaselt leiba teenin, on alles ainult programm ise, mitte seda ümbritsenud folder, st kõik juba tehtud tööd on kadunud ja oleksid ilmselt ka poolikud, mida õnneks hetkel ühtki polnud. VueMinder, mida ma kalendrina kasutan, et oma kohustusi jms meeles pidada, on ka alles, aga täiesti tühi, st mitte ühtki sündmust pole sinna salvestatud ja settingud on nulli löödud. Ehk siis kõik programmid, mis arvutis olid, on alles, aga algstaadiumis, küsivad settinguid jne.

Ahjaa, seda ka veel, et paar päeva tagasi ütles arvuti, et tal on vaja üks kriitiline uuendus ära teha, ma ütlesin, et tuletagu hiljem meelde, hetkel ei saa. Ei tuletanud.

Noh, itimehed, mis juhtus ja kuidas ma oma elu tagasi saan?

Edit: Usersite alla on tekkinud kaust nimega TEMP, aga vähemalt mulle näitab ta, et seal on ainult sample music jms soga.

Edit nr kaks: Avastasin, et minnes aadressile Users/Rents/Desktop, saan oma asju sealt kenasti välja tõsta. Nüüd on põhiküsimus see, miks mulle näidatav desktop ei ole Rentsi desktop, kui ma olen päris kindel, et ma olen Rents. Otsekui oleks ma teise kasutajana sisse loginud, ainult et see ei ole teoreetiliselt võimalik, sest minu arvuti logib automaatselt ainult ühe kasutajana sisse.

12 kommentaari “kuradi internetivärdjad

 1. Arvuti tegi sulle millegipärast uue useri, või lasi peale lausa uue windowsi. Äkki oli majas mingi lühis samal ajal kui arvuti oli näiteks stand by peal ja see lõi kõik sassi.
  Igatahes seis meenutab mulle mu oma läpakat, mille ma kaheks lõin pärast seda kui mingi krdi viirus üht windowsi süsteemifaili oli kahjustanud, nii et see enam ei käivitunud. Lasin uue windowsi peale ja sain kasutajate kaudu vanad failid ka kätte.

 2. Nii juhtub kui tirida netist alla fail nimega 3polar_bears_1hot_chick_wet_pussy_nigerianprincecumsindolphinmouth_FREE.exe
  😀

 3. Selgus, et asi on selles, et arvuti ei suuda miskipärast mu õiget profiili taastada. Miks kuradi pärast ta seda ei suuda, pole mul õrna aimugi. Ja programmidele jms saab isegi ligi, kui usersi kaudu läheneda, aga nõme on ikkagi. Seda enam, et näiteks tekstifaile ei säilitata, kui tahan praegu arvutit kinni panna, pean vahepeal tehtud asjad endale meili peale saatma.

 4. Mu tuttavat tabas paar kuud tagasi sama olukord – kõik seaded ja programmid olid kadunud. Pärast väikest pusimist ja Googlest õigete küsimuste esitamist suutsin kõik taastad. Pms peaksid saama kõik korda kui:
  1. käivita REGEDIT
  2. navigeeri “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList”
  3. Seal peaks olema profiili võti koos sama nimega profiiliga millel on .bak lõpp
  4. Muuda praeguse profiili lõpp .bak-iks ja see millel on eelnevalt .bak tavaliseks
  5. Salvesta ja restart

  (kuna annan nõu netis siis päris pead panti ei anna sest pole ise füüsiliselt kohal, et näha kas tegemist on sama veaga, kuigi tundub küll)

   1. Kui regedit näitab, et sul on kaks identset(!) profiili (S-1-…pikk numbrite jada) ja ühel on .bak lõpp siis esmalt kontrolli, kas .bak viitab sinu profiilile ( parempoolses kastis ProfileImagePath peaks olema siis tavapärane kus muidu on olnud näide C:\User\Kasutaja) – mainisin selle seepärast ära, et oleks kindel, et tegemist on siiski ikka õige kasutaja profiili koopiaga.
    Nii kui paistab, et tegemist on sinu kaotsiläinud profiiliga siis kus need S-1… jama on vasakul poolel see millel pole bak lõppu lisa selle lõpule ükskõik mingi .bk vms ja see millel on algselt .bak sellelt kustuta .bak lõpp ära. Salvesta ja restart (mitte log off vms.)

    Läbi interneti on abi anda lausa põrgu, hakka või mõistma mida tunnevad India klienditeeninduste operaatorid:P

    1. No ma homme kohtun ühe IT-mehega kah, eks ma siis näitan talle lihtsalt neid soovitusi ja küsin, mis ta arvab. 🙂

     Aitäh!

 5. Enne seda registris käimist tuleks kindlalt users/rents kogu kataloogist varukoopia teha (users/rents_varu nime alla või midagi sellist ).
  teiseks logida sisse mõne teise tegelase nime all, hea oleks, kui arvutil oleks mitu kasutajat loodud, kui ei ole, tuleb sama rents all üritada see teine kasutaja aktiveerida.
  Üks, administrator nimeline peaks alati soolas olema, aga võimalik, et aktiveerimata olekus.
  Muidu võib registriga mängimine lõppeda halvasti – praegu tekitab arvuti mingi ajutise profiili, mille iga kord peale väljalogimist kustutab.
  Kui talle vahepeal registrist teada anda, et AJUTISE profiili asukoht on users/rents, siis kustutabki kogu selle nodi seal maha VÄLJALOGIMISEL (ja oligi üürike õnn oma failide jälleleidmisest läbi)
  (on esinenud selline juhus).
  vahel aitab aga selle rents kausta alt lihtsalt igat sorti ajutise nodi ärakustutamine,
  internet. temp kaustast ntx
  – ja ketta kontroll . Viimast võib soovitada küll teha, siin on raske puusse panna.
  võib juhtuda, et see parandab asja ja saab edasi asjatada, järgmise korrani.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.