feminismus

oled 29aastane?

Või  28? Mõlemal juhul on targem kiiresti kõrgema valgustuse poole pürgima hakata, sest lugesin just usaldusväärsest allikast, et:

pärast 30ndat eluaastat ajuga juhtub midagi, mis ei lase enam valgustuda.

Kui oled juba 30 või üle selle, siis on mul kahju, et just mina selle kurva uudise teatavaks pidin tegema.

Aga tegelikult jäi mul see eilne feminismiteema ikkagi kripeldama. Lugesin Thela juures neid kommentaare ja mõtlesin, et tegelikult on kõik muidugi õige. Jah, naistel peab olema suur seljatagune, et ta millelegi pühenduda saaks, kui mehe puhul peetakse elementaarseks, et ta naine tegeleb kodu ja kõige sellega kaasnevaga. Samuti on õige, et kui kõvematel tädidel tõesti võrdõiguslikkusega probleeme ei ole, siis just keskmised kipuvad ikka kannatama – kuigi osad neist sellest aru ei saa või peavadki õigeks, et mehed rohkem palka saavad. Aga sookvootidega seda minu meelest siiski lahendada ei anna ja kõpskingadest ja klaasmägedest rääkimisega (miks selline eriti padunaiselik pealkiri?) kindlasti mitte. Ja mina olen siiski positiivselt meelestatud ja leian, et asjad liiguvad paremuse poole, nii et ehk näevad veel minu väsinud silmadki üht normaalselt meelestatud põlvkonda?

Tglt olen ma ilgelt väsinud, nii et ei jaksa eriti mõelda enam, võite kirjavigu ritta panema hakata. 😀

17 kommentaari “oled 29aastane?

   1. Aga miks mul on tunne, eti sinna lõppu siiski küsimise märki ei käi? Praegu sa ju küsid, kas sa oled positiivselt meelestatud. Tglt sa vist siiski tahad jutustada, et oled pos-lt meelestatud ning selle raames loodad (jutustavalt ehkki kahtlevalt elik küsivalt), et su silmad näevad normaalselt meelestatud põlvkonda.

    Või saab sellest lausest ühe jutustava ja ühe küsiva lause. Praegusena ta eriti korrektseks ei kvalifitseeru siiski. Aga las ta olla, kui väga tahad. Lihtsalt on see õpetuse sõna, et kui on lohejas lause, milles kirjavahemärke on liiga kahtlane ettevõtmine õigesti paigutada, siis lammutatagu see osadeks. 😉 Kui eriline stiil just algkuju säilitamist ei nõua.

    1. Ma ei küsi ju, kas ma olen positiivne, ma uurin, kas teised on sama meelt. Täitsa retooriline küss, klapib küll. 😀

 1. Kõpskingade ja klaasmäe kujund on tõesti õudselt haige. Einoh naised võrduvad ju automaatselt kõpskingadega, eks ole. Mida veel, brasiilia vahaga järsku?

   1. aa, ja põhjendus, miks peab olema sile nagu 8-aastane laps, on see, et “muidu pole naiselik”.
    Iroonilisel kombel olevat see vahatamine täänpä juba ka 8-aastaste tüdrukute hulgas moodi jõudmas.

    1. OMG! Vahast olin kuulnud, et aga see brasiilia sea ees… Ja nüüd lõpuks jõudis kohale. Elu on tõepoolest üks karneval, mis ei tähenda, et sedaviisi ilus poleks :).

 2. Sookvootidega… No tegelikult kui meil on ühiskond, kus on valdav arvamus, et naistel peaksid tööturul ja avalikus elus samad võimalused kui meestel, aga ajaloolistel põhjustel on naisi lihtsalt vähem kõikvõimalikel positsioonidel, siis lühiajalised sookvoodid võivaid aidata (näiteks kaheksaks aastaks kehtestatud). See võimaldab lihtsalt kiiremini eelneva ühiskonnakorralduse tavasid murda.

  Aga pika-ajaliselt on need muidugi vilets lahendus, need ainult teeks naisi ja mehi veel ebavõrdsemaks, rõhutaksid naiste- ja meesteühiskonda, mitte seda, et me teatud asju saame ikka koos teha, inimestena.

  Kõpskingi võiksid mehed ka kanda 🙂

  1. Ajutise lahendusena oleksin ma sellega ehk isegi nõus, et inimesed sellega ära harjuksid. Kui nähakse, et maailm ei kukugi selle peale kokku, siis pole seda ju enam vaja.

 3. meil ei ole vaja sookvoote vaid võrdsust. sookvoodid on pendli teisele poole kiigutamine ja mis selle tagajärjeks on? mats ja maaühendus.
  võrdsus on väga lihtne asi.
  võrdse kohtlemise põhimõtte järgi nt on irl valimiskampaania “emapension” üks järjekorde võigas populismisünnitis, mis pole jätkusuutlik.

 4. hissake, mis ma tegema pean, mul ju vähem kui aasta jäänud ja siis aju tuksis…

  a muidu jagan abfabi arvamust.

 5. Ei, võiks kvoodid olla küll. Aga siis mõlemale poolele – valitsuses ja juhtivatel kohtadel tuleb mehi vähemaks rookida ning liinitöödel a’ la Elcoteq tuleb pooled naised lahti lasta ja sinna mehi palgata.
  Oh, kus lööks jälle tööturu kihevile :o)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.