anna kannatust

kevin on diagnoos, vol2

Avastasin täna, et ühe mu tuttava laps on teeninud välja auväärse koha Perekooli värdnimede listis – tahaks kohe selle puhul emmele, kes vahel ikka mu blogi loeb, õnne soovida. Muuhulgas oli avaldatud arvamust, et ilmselt on lapse isa poolearuline, sest ema oli ju raseduse ajal semiootikatudeng (kuigi minu meelest oli see siiski üks teine eriala, nii et käol on valeandmed) ja need on ometigi taibukad*. Pere teine laps, kellel on samuti üsna originaalne nimi, oli kummalisel kombel tähelepanuta jäänud.

Üldse on käod selles teemas kurjad nigu hakiparv, saaks ainult mõnitada ja oma osa said kõik, nii Kevinid kui Õnnelembid. Muuhulgas oli idiootseks tembeldatud ka ühe mu lemmiknime variatsioon, nii et ka minu tulevane poeg saab tulevikus ilmselt kägude poolt nokitud. Tütar saab nagunii, sest mulle meeldivad pigem vanaaegsed tüdrukunimed, mis on ju väga out.

Aga kui see emme end siit ära tundis (ja ilmselt tundis), siis ma ütleks talle, et pole hullu, minu meelest on see nimi tunduvalt parem kui Kevin ja kõlab ka üsna hästi. Mis elu see oleks, kui isegi käod sind armastaksid.

* Kui ma õigesti mäletan, oli ema raseduse ajal alles esimesel kursusel, nii et iseenesest ütleb see midagi juba kommenteerija intelligentsitaseme kohta, kui ta arvab, et meil juba ülikooli sissesaamine eriti kõrget lendu näitab. Mitte et ma ütleksin, et see konkreetne emme loll on, sugugi mitte, lihtsalt järeldus, et üliõpilane on ilmtingimata tark, on täiesti meelevaldne.

12 kommentaari “kevin on diagnoos, vol2

 1. Nagu teada sain, on mul ka värdnimi. 😀

  Kägu | 13/02/2011 14:25
  Selliseid värdnimesid panevad oma lastele ainult harimatud ja debiilsed kanaemad ja ehitajatest ning raadiodiskoritest mehed. Ma ei kujuta ette, mida sellega kompenseeritakse? Teine äärmus on muidugi siin need maavillased kanad, kes panevad meeleldi lapse nimeks Tõeleid, Äike, KRÕÕÕT!!!! jne:))))). No tõepoolest, nende värdnimede ja vanaaegsete jubeduste vahele jääb veel terve rodu normaalseid nimesid, ärge olge nii faking piiratud

  Kägu | 13/02/2011 14:25
  Selliseid värdnimesid panevad oma lastele ainult harimatud ja debiilsed kanaemad ja ehitajatest ning raadiodiskoritest mehed. Ma ei kujuta ette, mida sellega kompenseeritakse? Teine äärmus on muidugi siin need maavillased kanad, kes panevad meeleldi lapse nimeks Tõeleid, Äike, KRÕÕÕT!!!! jne:))))). No tõepoolest, nende värdnimede ja vanaaegsete jubeduste vahele jääb veel terve rodu normaalseid nimesid, ärge olge nii faking piiratud!

  Postitas: Kägu | 14/02/2011 12:26
  aga krõõt ei ole eesti nimi, krõõt on värdnimi – margareti lühend greetest tehtud eestistatud variant. nagu katariinast kadri tegemine või johannesest juhan. kõik ühesugused jubedad värdnimed.

  Mul on suisa hea meel. 😀

  1. Oih, teine pidi olema:

   marslane 13/02/2011 15:42

   eesti nimedest on väga tobe ikkagi krõõt. seda on küll raske õigustada, et lapsele pannakse nimeks enam-vähem sõimusõna.
   aga nende cärolynide ja dildomaride hulgast ei saagi tobedaimat valida, sest need on täitsa võrdselt tobedad.

 2. No vat, mina just leidsin eile Genit lapates oma …. hõimlaste hõimlaste hulgast ühe 1749. aastal Viljandimaal sündinud Üti Hansu tütre Cadry.

  Mis see siis 2011. aastal panduna oleks? Maavillane nimi? Värdnimi? Või aus ja pikaajaliste traditsioonidega suguvõsanimi?

  1. Kusjuures, kui see sul suguvõsas olemas on, siis lastaks ilmselt sul isegi panna seda, mis sellest, et y sees. Aga näiteks Venemaal olid 19. sajandil kõigil aadlipreilidel küll vene nimed, kuid inglisekeelsed hüüdnimed (ja rääkisid nad muidugi prantsuse keelt, inglise keelt üldiselt mitte eriti) – mis siis see on?

   1. Selle 18.sajandi Cadryga oli selline lugu, et ega tema vanemad ju kirjutada osanud. Kirja pani ta kirikuõpetaja, kes samuti eesti keeles kirjutada ei osanud, sest eesti kirjakeelega oli tollal väheke ikaldus. S.t kirikuõpetajad panidki igasuguste imelike kirjapiltidega nimesid, mis muudavad vahel õpetaja vahetumisel oma kujugi või on ühes raamatus ühtemoodi, teises testmoodi kirjas. Nii nagu vana kirjakeele ajal pandud Leno oli vanematele ikkagi Leenu ja Widrig Vidrik. Mainin oma sugupuus esimesena ettejuhtunud nimesid…

    Aga kõige hullem nimi, mida praegusel Eestimaal olen kuulnud olemas olevat, on siiski Grisly… Brain ei saa sinna lähedalegi ehkki ütleb üht-teist tema vanemate…eee…brainide…kohta.. 😀

 3. Heh. Ma natuke offtopic ütlen, et minu kui koolipsühholoogi jaoks ongi nimi Kevin enam-vähem diagnoos. Mingid aastad tagasi (võib-olla siis, kui Nirtike veel meil õppis) oli koolis 8 Kevinit ja neist 7 olid mulle tuttavad tegelased. Ma kahjuks üldiselt ei kohtu väga tublide ja ontlike lastega tööalaselt…

  1. Siiski on Kevin reaalselt olemasolev nimi.
   Minu jaoks on värdnimed need, mis võõrkeelest eesti keelde tuues ära keeratakse, või eestikeelsed nimed tarbetult võõrtähtedega kirjutatuna. Grisly, nojah…

 4. … ja Kevin on iseenesest täiesti normaalne nimi. Kui panna kõrvale näiteks Shrek või Bartholomew. Aga viimase aja hitt on Kevini asemel Christopher Robin…

  1. Mis Bartholomew-l viga on? ???
   Kevinihaigus on muuseas tulnud kunagisest hittfilmist Home Alone, mis 90 aastate alguses inimesi lolliks ajas. Hilisem haigus on lihtsalt loogiline jätk. Samamoodi nagu 80-e lõpus tõusis rahvuslike pseudonimede(Eston, Estin jne) arv ning neile lisandus mammutina veel ladina ameerika mõjutustega(wink-wink) naisenimi Maria.

   [OT]
   Hehh, kunagi paarituhande alguses istusime pastor Parbuse köögis ning lugesime postimehest omapäraseid lapsenimesi, mis antud aasta jooksul isade pattude lunastuseks lastele pandud.
   Tuli välja, et oli mingi satanistide või lihtalt kuradiiharate paaritusaeg kuna jah..las nimed kõnelevad minu eest – Luciferus, Diabolica, Diabolicus, Satanier jnejnejne.(mõtlesin, et Jumalaeucs ja Sanctius-Morthen-Luucha oleks ilusad poisinimed ja Jummalaana või Jumaliine-Karoliine oleks veel armsamad tirtsunimed)
   Aga vanemate lemmikraamatud/filmid/lauljad on tihti kõige suuremad mõjutajad ja näitena võtame kasvõi lähi ja kaugtutvusringkonnas esinev Dagon , Grishnak ja loomulikult kõik Freddy-d (nii Elm Streetlt kui ühest eesti bändist).
   Ma paneks muuseas ka enda lapse nimeks Freddy – selle Elm Streeti oma ofcourse.
   Ahjaa- Kevin is a fag-name

   1. Eston ja Estin! Hirmus. Üldiselt on aga need perekooli nimeteemade ümber tõmblejad tõenäoliselt ise diagnoosi väärt, eriti see kategooria, kes nõuab kuldse kesktee kasutamist ja selle juures mitte-piiratud olemist. Suhteliselt vastuoluline nõudmine.

 5. Kevin on… Nojah. Aga mul õnnestus lugeda beebiblogi, kus peategelane oli Cevin Martin (hellitusnimeks Cevvu). Ei tea, kas on Kevin või Tsevin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.